Acer H5360

Meriadok

New member
Witam, jakoś nie wiele znalazłem tu na forum (albo nie umiem szukać :p też tak może być wybaczcie) na temat Acera H5360, a jak coś jest to w każdym wątku po trochu ^^.

Ma ktoś może jakieś doświadczenia z tym projektorem ?,
Ma dość dużą jasność 2500 ANSI Lumens (Standard), 2000 ANSI Lumens (ECO), czy to nie za dużo ?, tak kolokwialnie mówiąc zeby w zaciemnionym pokoju nie waliło po oczach.

To jakby ktoś mógł podzielić się opinią na temat tego projektora byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam,
Tomek
 

woodshit

New member
Witam, wczoraj dotarł eMachines V700 (identyczny jak Acer H5360). Na kompie P4 2800 HT z 1 GB RAM i Geforce 7900 GS z przejściówki DVI -> D-Sub obejrzałem Slumdoga z DVD-9. Łeb bolał mnie cholernie po tym "seansie", już miała zapaść decyzja o odesłaniu do sprzedawcy, kiedy podłączyłem do lapka Asus UL80AG z intelowską grafą 4500MHD poprzez HDMI. Dodatkowo obciąłem nasycenie barw dość ostro w dół, bo projektor pokazywał jakieś cukierkowate kolorki. Wrażenia przez HDMI zupełnie inne, pięknie się oglądało. Dodam jeszcze, że z pierwszego kompa przez D-Sub szło tylko 50 Hz. Przez HDMI szło 60 Hz. Może to jest przyczyną potwornej tęczy na pierwszym kompie - może chodzi też o jakość przesyłu przez D-Sub w por. do HDMI. Nie wiem, ale przez HDMI na 60 Hz projektor jest więcej niż do zaakceptowania, nie widzę żadnej tęczy.

Jeszcze jedno: używam linuksa openSUSE 11.3 i programu smplayer do oglądania i tak było w obu przypadkach.

Podsumowując powyższe, po pierwszych dwóch seansach tego samego filmu na dziś stwierdzam, że jeśli puszczony przez HDMI to Acer H5360 dostarcza bardzo pozytywnych wrażeń. Niestety przez kabel VGA przynajmniej przy mojej konfiguracji sprzętowej mogę zapomnieć o używaniu tego urządzenia. Pozdrawiam.
 
Do góry