a więc mamy już harmana AVR 260

ciahol

New member
MAti a nie orientujesz sie czasem czy 355 posaida te sama wade co 255 (czyli pukanie, mocne grzanie sie, i glosne wentylatory) czy jest juz pozbyty tych "wad"...sklaniam sie ku 360 gdyz licze na to ze na 100% one juz tego nie maja...lecz malo kto wypowida sie jeszcze o 360
 

dyrooo

New member
Postaram się ciahol odpowiedzieć na twoje pytanie. AVR 255 mam od tygodnia. Przed zakupem śledziłem wszystkie wątki na temat Harmana. Wiatraczki są bezgłośne , gdybym wcześniej nie naczytał się o problemach innych użytkowników to pewnie nawet nie wiedział bym ,że one są zamontowane. Bałem się tego hałasu jak diabli ale nie taki diabeł straszy. Wczoraj amp chodził ok. 8 godzin non stop. Radio , filmy , gry z Ps3. Mogę powiedzieć jedno "cisza".
Harman grzeje strasznie u mnie postawiony na otwartej przestrzeni. Półka pod telewizorem przepływ powietrza nie jest ograniczony z żadnej strony a temperatura obudowy nad radiatorem "na dotyk" ma jakieś 45-50 stopni. Może więcej.
Żadnych pyknięć , parsknięć i innych trzasków również nie stwierdziłem.

Miałem możliwość porównania HK 360 vs 255 i różnic w jakości dźwięku usprawiedliwiających różnicę w cenie. Nie stwierdziłem. Oczywiście 360 ma więcej możliwości konfiguracji , większą moc trochę lepszy pilot i inne bajery . Ale dźwięk obu klocków bardzo bardzo podobny.
 
Ostatnia edycja:

robototo

New member
...wracając do punktu wyscia...co lepiej zakupić...nowszy AVR 260 czy też "starszy" AVR 255? czy ktoś może wskazać konkretne róznice między tymi ampli...poza ceną oczywiście?;)
 

robototo

New member
robototo napisał:
...wracając do punktu wyscia...co lepiej zakupić...nowszy AVR 260 czy też "starszy" AVR 255? czy ktoś może wskazać konkretne róznice między tymi ampli...poza ceną oczywiście?;)
czy oba ampli mają wejścia/wyjścia usb do aktualizacji oprogramowania? czy piloty sa programowalne w obu przypadkach i do ilu urzadzeń obsługują?
 

ciahol

New member
roboto ja tez dlugo nad tym myslalem co wybrac i wybralem 255, i nie zaluje, mysle ze wady opisane na tym forum sa juz przeszloscia, zadnego pykania, glosnego wentylatora i itp, szczerze mysalem ze bedzie grzac sie strasznie ale nic z tego, u gory obudowa troche ciepla a po bokach zimniutka... a naklejka z tylu (to chyba miesiac produkcji) to August2009...ja osobiscie jestem zadowolony jeszcze tylko odpowiednie glosniki musze pod to dobrac i bedzie gitara...pilot jest programowalny i taki jak w avr260, upgrade oprogramowania przez rs232...
 

robototo

New member
...ja się zastanawiam, czy kupić w zestawie ampli+dvd+ kolumny i tak byłoby chyba najtaniej tylko kolumny do zestawu nie zawsze mi odpowiadają odsłuchowo czy tez kupic oddzielnie ampli i zestaw do tego kolumn juz według uznania...problem polega na częściowym zakupie na raty (najlepiej 0%) i cały czas szukam stosownego sklepu z dobra ceną i ratą...aczkolwiek waham się pomiędzy 255 i 260...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dziubek123

New member
AVR 260 + HKTS11 bq

Zakupiłem w sobotę komplet kina domowego amplituner AVR 260 wraz z zestawem głośnikowym HKTS 11 bq, na samym początku po ustawieniu wszystkiego zacząłem od słuchania radia i odtwarzania mp3 jakość bardzo zadowalająca jak dla mnie, choć nie umywa się do zestawu stereo opartym na dobrym wzmacniaczu i głośnikach podłogowych dobrej jakości. Po testach z muzyką przyszedł czas na filmy i zacząłem od plików MKV z dźwiękiem w DTS i to co usłyszałem powaliło na kolana, wcześniej odtwarzałem takie materiały z głośników Logitech X-530 i zupełnie mnie to zadowalało ale teraz zupełnie zmieniłem swoją opinię na ten temat. Amplituner fajnie skaluje obraz z badziewnego tunera C+.
 

dziubek123

New member
Witam
Najnowsza informacja o AVR 260 jest taka że jak podłączony jest dźwięk PCM z tunera C+ poprzez kabel optyczny to "strzela" przy przełączaniu kanałów, wychodzi na to że jest ten sam problem co z AVR 255. Inna sprawa że na dzień dzisiejszy brak jest informacji na temat tego amplitunera w dziale support na stronie H/K, jakby nie istniał, w związku z tym nie ma co liczyć na nowszy firmware.
 

matias2004

New member
To strzelanie to pewnie wina tunera cyfry , a nie ampli.Sam mialem strzelanie w swoim harmanie tyle ze z asrocka ion , i mnie to bardzo wkurzalo , pozyczylem od kolegi inny model harmana tez strzelalo.W sumie to sprawdzilem kilka sztuk lacznie z jakims zabytkiem avr235 , podpiecie innego zrodla pomoglo.Z tego co wyczytalem na necie to rozne zrodla ludziom pykaja i to nie tylko z harmanami.Czasem trzaska na spdif czasem na hdmi , w wiekszosci u mnie to na dts albo dd,rzadko na pcm.Ogolnie na boardach ludzie skarza sie najwiecej na rozne tunery od kablowek i inne takie dvr`y.
 
Do góry