a więc mamy już harmana AVR 260

Mati22

New member
Super dzieki za instrukcjie HK 255/355 - otowrzylo mi to oczy - przedewszystkim 255/355 ma wejscie RS 232 - czyli zawsze jesli jaki nowy dekoder dzwieku wejdzie na rynek nie trzeba zmieniac amplitunera tylko zrobic down-load update soft. i TYLE.
Ciekawe jak wyglada poziom mocy - dla przykladu czy na max LEVEL Volume jak damy H/K255 dorwna moca Onkyo -506???
 

boncio1

New member
360 ma już (albo wreszcie) USB do upgrade-ów firmware-u. Ciekawą funkcją jest zmiana poziomu głośności źródła. Znam tę funkcję od wielu już lat i brak mi jej, bo radio gra dużo głośniej.
Co ciekawe 260 ma nadal RSa, więc to niemalże to samo co 255.
Nowością jest podawanie mocy jak inni producenci, czyli przy wysterowanym jednym kanale. i THD 1%. Ale już malkontenci nie napiszą, że Onkyo lub Yamaha ma 120W, a HK tylko 55 :)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Panowie a dokonywal ktos faktycznego pomiaru poboru pradu przez 255 ?
Bo zastanawiam sie ktory ciagnie wiecej pradu hk 255 czy yamaha 465 ?
Z tylu pisze yamaha-280w hk-540w instrukacja podaje ze oba ciagana 540 kiedy chodza w trybie wielokanalowym.

AVR160 zapowiada sie ciekawie ,dekoduje na pokladzie DD True HD i DTS MA.
 
Ostatnia edycja:

alba

New member
Ciekawe jaka jest metodologia pomiaru mocy pobieranej z sieci. Wysterowanym na full jednym kanale, dwóch, wszystkich? Bo jeśli normy nie ma to jest znowu wolna amerykanka tak jak z podawaniem mocy, kontrastu dyn. w telewizorach itp. Na forum audio stereo jest ciekawy wątek w którym gość przytacza ślepe testy w których okazuje się że żadna z osób deklarujących się jako audiofile nie potrafiła odróżnić przeciętnych klocków od hi-endu. Nie dotyczy to kolumn bo te odróżniano z kolei bez żadnego trudu. Przy takich możliwościach regulacji elektroniki, podbarwień, eksponowania poszczególnych pasm itp chyba nie ma problemu aby brzmienia w danej klasie były łudząco podobne. Zabawa z equalizerem robi takie zmiany że głowa mała a to średnica ujada z głosnika, a to znów tylko cyka albo wstrząsa pokojem itp. A znów pomiary nie oddaja ponoć wszystkiego. Wystarczy że wzmak jest mniej efektywny to musi miec lepsze zasilanie ale za to jest z reguły bardziej liniowy. Ale czy nasz słuch tez taki jest?? Dzisiaj puszczałem taką płytke testową z dźwiekami co herc lub kilka. Kolumna potrafi mieć wyraźnie słyszalne osłabienie w przedziale kilku Hz, które należałoby jakoś skorygować albo zgrać z wzmakiem. I nie będzie to nic nowego jak napiszę że moc zasilacza to mało istotne w porównaniu z doborem kolumn.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Witam !

Panowie czy Yamaha 465 /HK 255 czy nowy 160 maja w sobie jakos bardziej rozbudowany EQ niz tylko bas i treble ? Chodzi mi o podbijanie danych pasm (60hz 100hz itd)

Pytanie #2 czy zostawiajac Glosniki Eltax Discovery z powodu braku funduszy podlaczajac yamahe 465 czy jakiegos Harmana 255/160 uslyszy sie roznice ??? Kiedy HK160 bedzie dostepny w POLSCE ?
 

alba

New member
Whiplash napisał:
Witam !

Panowie czy Yamaha 465 /HK 255 czy nowy 160 maja w sobie jakos bardziej rozbudowany EQ niz tylko bas i treble ? Chodzi mi o podbijanie danych pasm (60hz 100hz itd)
Na pewno ma equalizer Yamaha RXv 663 hk 255 zdaje się też. na stronie yamahy są manuale warto poczytać który ma jakie funkcje bo bałagan nieziemski z tym jest.
 

ciahol

New member
wiadomo kiedy dokladnie pojawi sie w sklepach avr260?? myslalem duzo o avr 255 ale po przeczytaniu tego forum i rozmowie z sprzedawca z duzego sklepu odłozyłem ten zakup... na amplituner chce przeznaczyc okolo 2,5k potrzebny mi do filmow, troche muzy itp. podrzuccie ktos czy warto czekac na nowe hk czy szukac czegos innego...
 
Do góry