a/v do hard rocka/metal-u

Whiplash

New member
Bez reklam
HK 980 juz ciezko bedzie dostac bo nie produkowany, zastapily go 3700 i 3770. Co do brzmienia to chlopaki dobrze mowia, rock i metal potrzebuje kopa i dynamiki tu musi byc uderzenie stopy, blach brzmienie ma byc konkretne a nie spokojne glaskanie po glowie wiec kolumny najlepiej z dobra skutecznoscia i konturowym brzmieniem, Paradigm, JBL, Klipsch, Melodika
 

linerman

New member
hk 980 znalazłem jeszcze w sklepach internetowych. W ostateczności wezmę 3700. Kolumny raczej Melodiki (oczywiście po wcześniejszym odsłuchu) - tylko jaki sub do nich bo melodika ma drogie subwoofery a chciałem coś do 1000 zł
 

Pierek

New member
wie ktoś czy do yamaha rx-v765 da się podłączyć wtyki bananowe?

ddobra już przyczailem na YT jak się wyjmuje te zaślepki :)
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
hk 980 znalazłem jeszcze w sklepach internetowych. W ostateczności wezmę 3700. Kolumny raczej Melodiki (oczywiście po wcześniejszym odsłuchu) - tylko jaki sub do nich bo melodika ma drogie subwoofery a chciałem coś do 1000 zł

Tylko pamiętaj, do stereo Ci sub nie potrzebny (raczej, choć niektórzy lubią), a jeśli już to konstrukcji zamkniętej. Basrefleksowe się nie nadają do słuchania muzy.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie. Może zamiast wydawać kasy na suba lepiej dołożyć do lepszego wzmacniacza czy kolumn. Pokój nie za duży więc basu powinieneś mieć dużo jak kupisz odpowiednie kolumny. Jeśli jednak chcesz suba to coś typu Rel T5. Dobrze się sprawdza w stereo bo jest dość szybki.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
No dokladnie, sub do muzyki to sa juz koszta bo powinien byc zamkniety aby bass byl szybki i kontrolowany np. wspomniany REL czy JBL 550p. Taki zwykly bass reflex na dluzsza mete w muzyce cie wykonczy, w kinie sa super bo uderzenie jest mocne ale w muzyce nie ma zadnej kontroli i zaburza cale brzmienie. Stopa perkusji uderzy na poczatku kawalka a skonczy wybrzmiewac w polowie ;)

Kup dobre kolumny z zaznaczonymi skrajami pasma np. Melodika i bedzie miod malina.
 

Henry

Active member
Bez reklam
@linerman, co do suba, to jak najbardziej zgadzam się z resztą kolegów. U siebie na teoretycznie "delikatnym sprzęcie" Denon+Boston jak bawiłem się korektorem ustawiając bas na +2 to przy głośniejszym słuchaniu miałem wrażenie jakby mnie ktoś po klacie walił ;). Tak więc póki co nie myślę o subie, bo i w KD jest dobrze, poza tym do kolumn pokroju Melodiki musisz dobrać odpowiednio mocne urządzenie żeby przy takich głośnikach robił efekt, a nie gdzieś tam w tle "plumkał" :D
W Melodice, o której myślisz braku basu raczej nie odczujesz, zwłaszcza jak będzie podpięta pod dobry wzmacniacz.
Jak już wszystko skompletujesz i odpowiednio ustawisz u siebie i będzie ci brakowało basu, chociaż nie wydaje mi się ;) to wtedy ewentualnie, ale raczej pod kątem KD niż muzy, póki co skup się na dobraniu dla siebie odpowiedniego sprzętu.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Tylko ze w amplitunerach regulacja tonow dziala troszke inaczej niz we wzmacniaczu, tu nie ma tych cyfrowych polepszaczy, dynamic eq itd.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Tylko ze w amplitunerach regulacja tonow dziala troszke inaczej niz we wzmacniaczu, tu nie ma tych cyfrowych polepszaczy, dynamic eq itd.

Działanie stereo trochę poznałem, przez ponad 20 lat używałem tylko wzmacniacza, a że szlag go trafił (w czym pomogły też trochę moje dzieciaki :D) zdecydowałem się na krótki romans z KD, ale dawna miłość nie rdzewieje, więc to tylko kwestia czasu:p
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Hehe no i prawidlowo. Z tego co widzialem przez ostatnie lata to byla moda na KD, ludzie kupowali bez pojecia (w tym ja) kino 5.1 aby sluchac na tym CD a film obejzec raz na rok. Teraz trend chyba sie odwraca sporo ludzi interesuje sie znowu stereo bo przeciez ilez mozna te fiilmy ogaldac a muzyka to nawet podczas sprzatania gra. Jeszcze teraz co jest siec i producenci wprowadzaja amplitunery sieciowe mozliwosci sa nie ograniczone.

Hehe ja dzis posluchalem troche muzyki w direct i potem jak w aucie wlaczylem radio z podbiciami to sie nie moglem przestawic. Umc umc a nic muzykalnosci ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja miałem Technicsa 600 z altusami, niestety już się wysłużył i nie można było go uratować:(, ostał mi się jeszcze ampli stereo technicsa 170 (kupiony za flaszkę od kumpla, który chciał go wyrzucić) ale wystarczyło wymienić gniazda głośnikowe i gra u moich dzieci do tej pory :)
A zaczynałem od gramofonu ze wzmacniaczem quadro, kiedyś w połowie lat 80-tych ojciec taki wynalazek załatwił gdzieś w niemczech, jak go znajdę jeszcze u rodziców to wrzucę fotki, bo warto takie cudo zobaczyć. ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A kto Henry nie mial Technicsa z Altusami, taki zestawik w tamtych latach to bylo marzenie kazdego, pal licho z tym ze gniezdzilismy sie w 10m2 pokojach, ale Altusy 140 musialy byc ;)
Jeszcze co niektorzy stawiali skrzynki na szafach, bo nie bylo miejsca na podlodze :)
Mnie nie bylo stac na Altusy 140w, dlugo musialem zbierac, wiec pierwsze sobie zrobilem sam, byly sklepy gdzie mozna bylo kupic same skrzynki, a nastepnie dokupywalo sie glosniki, tuby, zwrotnice, na samym koncu plakietke i gabki do wygluszenia, to byla dopiero satysfakcja :) Pamietam ze drogie jak cholera byly te metalowe wykonczenia na glosnikach w Altusach, poczatkowo musialem sie zadowolic plastikami od Mildtonow 140. Za to przed Altusami sam zbilalem sobie kolumny, deski, pilka do drewna, okleina i jakos sie zylo ;) Nie wspomne juz o tym ile to razy przewijalo sie wiecznie palącą sie tube, a dzis ludzie nie potrafia rozroznic + od -.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Podłączałeś kiedyś kolumny przy użyciu kabla telefonicznego:grin:, aż nie chce się wierzyć jaki człowiek był głupi:bober:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie, ale wycialem w drzwiczkach od szafy dziure i wlozylem tam glosnik od Altusa, za wytlumienie robily ubrania ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja z kolei miałem dwa niskotonowce z altusów bez żadnej obudowy spięte bezpośrednio ze wzmacniaczem, leżało to po prostu na szafie i nawet grało:D, aż puszki z szafy spadały to były pomysły, dźwięk przestrzenny....;)

a tak na marginesie, teraz dzieciaki zbierają jakieś karty...., a z naszych czasów puszki "zagramaniczne" i pudełka po papierosach
 
Ostatnia edycja:

gerus6

Active member
Bez reklam
No i obowiązkowo mata na ścianie z proporczykami i innymi duperelami ;)
W obecnych czasach zbieranie puszek po piwie wiąże się z dużym prawdopodobieństwem włamania ;)
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
No ba, my jeszcze wysyłaliśmy do różnych firm takie listy "please send me prospects, catalogue, reklame" - ktos taką formułke gdzieś znalazł. Pamiętam jak mi jedna firma ze Stuttgartu przesłała dwa plakaty i katalog Merca w 124, to był szał dla dzieciaka z "szarego" kraju.
Do tego obowiązkowo MOTOR, NON STOP, Żołnierz Polski i jeszcze PAN ;)
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Raz nawet z USA dostałem jakieś naklejki :) wszyscy chyba wtedy pisali takie listy z tym, że ja pisałem po polsku :)
Szkoda, że nie miałem tej formułki, może więcej bym wtedy otrzymał tych prospektów ;)
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
... i jeszcze z lego naklejki, pamiętam, że za te naklejki, to każdy chciał się wymieniać.
Gumy Donald z Pewexu...
 

Henry

Active member
Bez reklam
No niestety takie czasy. My kiedyś całymi dniami byliśmy poza domem, zabawa w podchody, kolarzyki z kapsli, piłka. W wakcje to nie mieliśmy nawet czasu na obiad ;), a teraz dzieciaki żyją tylko X-boxem, PS, komórkami i wiecznie im się nudzi.
Mnie moje męczę o TV w pokoju, ale póki co nic z tego,a Xbox stoi w salonie, załatwiłem im projektor i od czasu do czasu w weekendy wieczorem mają "kino", taki ze mnie tyran.
 
Do góry