a/v do hard rocka/metal-u

linerman

New member
Witajcie,

Jestem na etapie zmiany swojego kina domowego.
Szukam czegoś do pokoju 16 m2.
Głównie w moich kolumnach Jamo 608 z subem s200 leci heavy-metal.
Do tej pory używałem Yamahy ale jak dla mnie ma za dużo góry.
Myślę o zmianie amplitunera na coś do 2000 zł z dobrym basem oraz kolumn podłogowych na Audio Pro
W AV waham się między HK avr-171 a Denon AVR-X2000.

1. Słucham : 90% płyty CD; 10 % DVD i Blu-Ray (5.1)
2. Głównie odsłuch na niewielkiej głośności (sąsiedzi) - tak więc dobrze aby amplituner dobrze grał na mniejszej głośności
3. Słucham dużo bootlegów z komputera - więc dostęp do sieci jest podstawą

Może ktoś ma podobne potrzeby jak ja i coś doradzi? :razz:
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli 90% to płyty CD to lepiej pójść w zestaw stereo a nie kino domowe. Napisz jaki to amplituner Yamahy? Może lepiej zacznij od wymiany kolumn na cieplejsze z łagodna górą. A jak z basem, nie dudni Ci? Jamo 608 trochę spore jak na 16m2.
 

linerman

New member
Procenty może źle odzwierciedliły moje potrzeby.
Mam mnóstwo CD ale również dużo DVD i Blu-ray'ów więc musze mieć na czym to odtwarzać.
Obecny amplituner to rx-v467.
Piszecie o wymianie kolumn- jestem za. Tak jak pisałem jeżeli chodzi o A/V to zastanawiam się między HK avr-171 a Denon AVR-X2000 (oba są w pożądanej przez mnie półce cenowej)
i kolumny 5.0 - tak do 2.500 zł

P.S. Co do dudnienia to nie jest źle ale może się przyzwyczaiłem
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Amplitunery, które wymieniasz mają bardzo zbliżone parametry, w KD różnic nie odczujesz, a w muzyce już niewielkie będą. Spróbuj je gdzieś porównać na odsłuchu i wybierz ten, który bardziej ci podpasuje. Proponowałbym jeszcze dołączyć Marantza sr 5007, będzie nieznacznie droższy od X2000 i avr171, ale z racji, że jest to poprzedni model można go dostać już za +/- 2,5 tyś. Na pewno będzie to jeszcze lepsza opcja niż X2000 czy avr 171, bo to już klasa X3000/avr 270. Może uznasz, że warto dopłacić....;)
Co do kolumn, to przy twoim metrażu zobacz Indiana Line Nota 550, cały zestaw 5.0 masz już za 2,2 tyś, ewentualnie trochę droższe Melodika BL4xxx za jakieś 3 tyś...
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ale Marantz to do rocka i metalu sie nie nadaje. On jest bardzo delikatnym wzmacniaczem, raczej gladzi po glowie a nie uderza w pogo ;) Denon tez nie bardzo, raczej jasne brzmienie i bas krotki. Jak chcesz miec dobry bass to Harman albo wzmacniacz stereo + zamkniety sub.
 

linerman

New member
Coraz więcej mi się rozjaśnia. Dziękuje.
Ciągle mi jednak chodzi po głowie wasza sugestia wzmacniacza w zamian za amplituner.
Jak kształtowała by się kwestia finansowa oraz modelu wzmacniacza (do ciężkiego i częstego grania) i amplitunera KD (do DVD i BR) ?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ale Marantz to do rocka i metalu sie nie nadaje. On jest bardzo delikatnym wzmacniaczem, raczej gladzi po glowie a nie uderza w pogo ;) Denon tez nie bardzo, raczej jasne brzmienie i bas krotki. Jak chcesz miec dobry bass to Harman albo wzmacniacz stereo + zamkniety sub.

Ja myślę, że to sprawa czy podejdzie na odsłuchu, mi osobiście bardziej podchodzi marantz/denon ze względu na większą uniwersalność;). Przykładowo Yamaha, która de facto robi bardzo dobry sprzęt, mi w ogóle nie podchodzi, a słuchanie ostrej muzy na dłuższą metę mnie męczy.
Kiedyś jeden "stary wyjadacz- akustyk" mi powiedział, że na dobrą sprawę nie ma czegoś takiego spasowanie głośników do wzmacniacza, a wszystko to kwestia indywidualnego odbioru i upodobań.
Tak więc jak głosi credo tego forum- TYLKO WYBÓR NA PODSTAWIE ODSŁUCHÓW, A IM WIĘCEJ TYM LEPIEJ :!::)
To tak jak w wątku o Twoim wzmaku, najważniejsze, że Tobie się spodobał i nie musiałeś zmieniać awatara:grin:
A HK, to też dobra propozycja.

@linerman, a może poszukaj na początek amplitunera z pełnym pre-out, np ten Marantz sr-5007, a za jakiś czas dokupisz wzmacniacz i wtedy będziesz miał i porządne KD i stereo...
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Hehe no nie musialem a juz bylem prawie na Yamahe zdecydowany. Yamaha robi bardzo ladne sprzety moim zdaniem a brzmienie to juz kwestia gustu. Slyszalem opinie ze Yamaha wlasnie nadaje sie do metalu ze wzgledu na dynamike i kontrole basu

Ale po co kolega w ogole chce amplituner kinowy, skoro ma tyle plyt CD a DVD/BD okazyjnie? Za 2000zl kupic konkretny wzmacniacz stereo np. NAD 326, do tego Blu ray i jest granie zawodowe. Ew. Haramana 3770 funkcje sieciowe i wejscia cyfrowe wiec wieksza elastycznosc w podlaczeniu.

Ja po przesiadce z kina na wzmak dopiero poczulem sciane dzwieku. Jak dzis dolozylem do pieca ogladajac Metallice S&M to nawet kino z subem nie dalo mi takiej frajdy ze sluchania jak wzmak, podkreca sie volume i czuje sie dzwiek i moc :)

Wiecie jak mowia "W stereo od biedy mozna obejrzec film tak samo jak od biedy mozna posluchac muzyki na kinie domowym"
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Kumpel na 1030 i jakoś mnie drażni mimo podłączonych MA BX. Ja tam wolę swojego Denona:D, chociaż i tak zaczynam się już rozglądać za jakimś wzmakiem.
 

linerman

New member
Na ten moment wiem, że brzmienie Yamahy jest nie dla mnie.
Jeszcze raz wszystko przemyślałem i zdecydowanie macie racje co do tego czego potrzebuje.
Jeżeli mam niewielkie pomieszczenie odsłuchowe i słucham głównie CD to może HK jako wzmacniacz (HK980?) i teraz jakiś tańszy amplituner KD (bo rzadko będę go używał - Denon? HK?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Jeszcze jedno, DVD i BD masz koncerty czy filmy? Bo jak chcesz jedno i drugie to sporo kasy na to pojdzie pytanie czy jest sens? Filmy bez kompletnego 5.1 z subwooferem to srednio sie oglada. Ja na twoim miejscu dalbym sobie spokoj z kinem. Kupic dobry wzmak + pare muzykalnych kolumn. Muzyka/koncert zabrzmi zawodowo a i film mozesz obejrzec w stereo ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Na ten moment wiem, że brzmienie Yamahy jest nie dla mnie.
Jeszcze raz wszystko przemyślałem i zdecydowanie macie racje co do tego czego potrzebuje.
Jeżeli mam niewielkie pomieszczenie odsłuchowe i słucham głównie CD to może HK jako wzmacniacz (HK980?) i teraz jakiś tańszy amplituner KD (bo rzadko będę go używał - Denon? HK?

To w takim razie zmień kolejność zakupu. Może najpierw wzmacniacz, a później KD... być może dobre stereo wystarczy ci do oglądania, skoro muzyka jest dla ciebie ważniejsza....
Jak będzie ci jednak brakować dzwięku przestrzennego, to wtedy dokupisz ampli, a dobrą bazę już będziesz miał

@Whiplash, czytasz mi w myslach czy co ? ;)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Hehe bo wiem ze kino to jest bajer, jak sie nie ma warunkow to wiecej nerwow sie straci niz pocieszy tym wszystkim. Sam wiem po sobie, dlatego sprzedalem wszystko w pi... Wzmacniacz nie ma miliona funkcji, tylko power, zrodlo, volume i wszystko gra elegancko :) Nigdy juz nie wroce do kina..
 

linerman

New member
Dlatego kombinuje - wydaje się, że potrzebuje wzmacniacza stereo z wejściem sieciowym (aby słuchać z kompa flac'ów) oraz dodatkowo jakiś niedrogi amplituner KD.
Całość podłączyć np. do Melodiki - BL420S

Pytanie: jaki wzmak i jaki amplituner
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Nie ma wzmacniaczy sieciowych, jedynie amplitunery stereo maja teraz funkcje sieci. Kupiles juz ten zestaw melodiki? Bo zeby to ogarnac wmiare to musialbys miec amplituner z pre out i do tego ampli stereo.
 

linerman

New member
Nic jeszcze nie kupiłem, więc mogę spokojnie to przeanalizować.
Czy stereofoniczny amplituner sieciowy będzie gorszym pod względem jakości dźwięku rozwiązaniem od wzmacniacza stereo ?
Cisnę na tę sieciówkę bo chcę jakoś słuchać z kompa z innego pokoju
 
Do góry