A tak chciałem kupić plazmę

alba

New member
Poszedłem obejrzeć do marketu. Wiem że tam się nie ogląda itp ale w Electro World telewizory są w zaciemnionej części i na kilkuset leci ten sam sygnał. Leciał jakiś film w HD. Moim faworytem był Panasonic TXP 46 G 10. No ale niestety stojący obok LCD Samsunga Sharpa Philipsa obraz miały lepszy. Szczególnie detale w HD wyrazistość pierwszego planu były lepsze, czerń wprawdzie lekko granatowa ale i Panas miał lekki brązik. W innym sklepie jakiś obraz z kablówki był równie kijowy na wszystkich bez róznicy Plazma czy LCD. Z bólem serca biorąc inne czynniki pod uwagę (np zużycie energii) poszukam LCD-eka czyba że coś bardzo ważnego mi umknęło?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
alba napisał:
Z bólem serca biorąc inne czynniki pod uwagę (np zużycie energii) poszukam LCD-eka czyba że coś bardzo ważnego mi umknęło?

1. Sprawdź dynamiczny obraz (jakąś transmisję z meczu siatkówki) - jak kupowałem swoją plazmę, to mimo iż byłem przekonany do LCD, plazma rozłożyła LCD o rozsądnych cenach na łopatki (obraz na LCD był tragicznie rozmyty obok tego z plazmy).

2. Oświetlenie w sklepach (szczególnie marketach) jest inne w domu niż w sklepie (rzadko w domu masz świetlówkę nad tv). Weź to pod uwagę.
 

digitalus

Banned
witam
zabierz do sklepu dwie plyty .oryginalny film na dvd i np jakis film divx.wtedy bedziesz mogl porownac co jest lepsze plazma czy lcd. uwazam ze plazma. na lcd nigdy nie zwracam uwagi.
1. kąty patrzenia w lcd nadal pozostawiaja wiele do zyczenia
2. slaby sygnal sd wyglada w lcd fatalnie, przekonasz sie dopiero w domu.
najgorsza plazma ma ladniejszy obraz sd od kazdego lcd, przede wszystkim widac drugi plan, tu dowod
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=5476&page=23
 

alba

New member
Najgorsze jest kurna to że jestem już zmęczony tym szukaniem. Ze względu na przeprowadzkę ostatnio kupowałem w cholerę rzeczy meble rtv agd i mam już dość siedzenia porównywania parametrów itp. Mam już wstręt do kupowania. I coraz częściej łapię się na tym że chcę kupować rzeczy o jakichś sensownych parametrach a i tak potem tego nie wykorzystam (np głośniejsze zapuszczenie zestawu audio z subem budzi moją obawę o całość zabudowy z karton gipsu itp). Łaże po tych marketach widzę te różnice ale są tak nieduże( w dostępnej dla mnie klasie cenowej) że powoli mi się robi wszystko jedno co będzie stało w pokoju.
Kurde musiałem się wyżalić:roll:
 

sysgone

New member
Ojcu do większego pokoju kupiłem plazmę Panasonica TX-P42X10Y, sobie, do mniejszego pokoju Samsunga 32B650. Na mecze chodzę do ojca :D. Skoro celujesz w większy tv, to bierz plazmę.
 
Do góry