...a może jednak plazma???

Status
Zamknięty.

cezary69

New member
Bez reklam
Jak ktoś ma mało gotówki to kupuje w sprawdzonym sklepie i takim gdzie można na raty.

Można i na raty... ale niestety trzeba przepłacić. Kupowałem wcześniej na raty, ale teraz wole poczekać i nazbierać ile trzeba i za gotówkę :) A co do sprawdzonych sklepów hmm... można przecież kupić i płacić za pobraniem bez stresu :)
 

babus

Member
Ja widzę tylko źle zrobione zdjęcia. Są prześwietlone.
Tak prześwietlone zdjęcia można zrobić bez problemu każdemu telewizorowi , również plazmom
024_P1060518.JPG
Kiki to zamieszczone przez Ciebie zdjęcie nie ma nic wspólnego z podświetleniem. To jakieś powidoki. Na zdjęciach kolegi Koder77 wyraźnie widać nierównomierne podświetlenie, nie ważne czy zdjęcie niedoświetlone czy prześwietlone. Oczami też to widzi, inaczej nie zakładałby tematu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ja to rozumiem bo widziałem wiele telewizorów edge led z nierównym podświetleniem. Ale nie jest tak jak napisał digitalus zaczepiając słabe zdjęcia.
 

babus

Member
cezary69, zrób fotę bez sygnału, na nie używanym wejściu. Zobaczymy jak świeci ta matryca. Tylko wyłącz to podświetlenie za TV.
 

westpiotrek

New member
Kwestia ustawienia monitora i odwzorowania kolorów przez aparat. Bo w rzeczywistości tego zupełnie nie widać.

Człowieku weź się ocknij. Napisałem wyraźnie że ten sam efekt miałem w Samsungu 40C6000. W Samsungu który stał 2 m przede mną. Więc nie mów mi tego że nie ma czegoś co doskonale widziałem.

Jestem wymagający więc patrzę sobie na plazmę. Ale mojej mamie kupiłem LCD. Bo jest (była) mniej wymagająca. Ma swój wiek i ważniejsza dla niej jest treść programu a nie jakość. Chociaż podczas ostatniej wizyty poprosiła mnie żebym przyjechał i ustawił jej kolory tak jak u mnie. Bo jej ulubiony serial lepiej u mnie wygląda. Zgodziłem się nie wspominając że zanim go jej dostarczyłem to skalibrowałem przy pomocy płyty kalibracyjnej. Przyjadę, "poustawiam" i będzie szczęśliwa jak tysiące innych użytkowników LCD.

A to zdjęcia bez sygnału
5999d1300913293-moze-jednak-plazma-bez-sygnalu-jpg

Jak zjedziesz z jasnością to podświetlenie można sporo wygasić! Wtedy nie widać tak tego efektu.
Ale nie wnikam czy zjechałeś czy nie. Ale weź i sobie powiększ te zdjecia dobrym programem i się przyjrzyj jaki masz czarny! To mnie strasznie wkurzało w samsungu. Nie wiem jak fachowo się to nazywa, ale "czarne" tło składało się z ciemniejszych i jaśniejszych kwadratów coś na kształt pikselizacji.
 
Ostatnia edycja:

cezary69

New member
Bez reklam
Człowieku weź się ocknij. Napisałem wyraźnie że ten sam efekt miałem w Samsungu 40C6000. W Samsungu który stał 2 m przede mną. Więc nie mów mi tego że nie ma czegoś co doskonale widziałem.

Jestem wymagający więc patrzę sobie na plazmę. Ale mojej mamie kupiłem LCD. Bo jest (była) mniej wymagająca. Ma swój wiek i ważniejsza dla niej jest treść programu a nie jakość. Chociaż podczas ostatniej wizyty poprosiła mnie żebym przyjechał i ustawił jej kolory tak jak u mnie. Bo jej ulubiony serial lepiej u mnie wygląda. Zgodziłem się nie wspominając że zanim go jej dostarczyłem to skalibrowałem przy pomocy płyty kalibracyjnej. Przyjadę, "poustawiam" i będzie szczęśliwa jak tysiące innych użytkowników LCD.

To zobacz dwa zdjęcia bez sygnału wstawiłem poniżej...
 

cezary69

New member
Bez reklam
Człowieku weź się ocknij. Napisałem wyraźnie że ten sam efekt miałem w Samsungu 40C6000. W Samsungu który stał 2 m przede mną. Więc nie mów mi tego że nie ma czegoś co doskonale widziałem.

Jestem wymagający więc patrzę sobie na plazmę. Ale mojej mamie kupiłem LCD. Bo jest (była) mniej wymagająca. Ma swój wiek i ważniejsza dla niej jest treść programu a nie jakość. Chociaż podczas ostatniej wizyty poprosiła mnie żebym przyjechał i ustawił jej kolory tak jak u mnie. Bo jej ulubiony serial lepiej u mnie wygląda. Zgodziłem się nie wspominając że zanim go jej dostarczyłem to skalibrowałem przy pomocy płyty kalibracyjnej. Przyjadę, "poustawiam" i będzie szczęśliwa jak tysiące innych użytkowników LCD.



Jak zjedziesz z jasnością to podświetlenie można sporo wygasić! Wtedy nie widać tak tego efektu.
Ale nie wnikam czy zjechałeś czy nie. Ale weź i sobie powiększ te zdjecia dobrym programem i się przyjrzyj jaki masz czarny! To mnie strasznie wkurzało w samsungu. Nie wiem jak fachowo się to nazywa, ale "czarne" tło składało się z ciemniejszych i jaśniejszych kwadratów coś na kształt pikselizacji.

Hmm... A w tv też obraz powiększasz??? Jaki to ma sens? Pewnie jak zdjęcie powiększysz 500% to tam i ufoludka zobaczysz :-D I niczego nie musiałem zmniejszać tak jak jest ustawiony tak gra. Niektórzy to niestety lubią sobie życie uprzykrzać... powiększać zdjęcia :grin: ale pojechałeś...
 

westpiotrek

New member
Hmm... A w tv też obraz powiększasz??? Jaki to ma sens? Pewnie jak zdjęcie powiększysz 500% to tam i ufoludka zobaczysz :-D I niczego nie musiałem zmniejszać tak jak jest ustawiony tak gra. Niektórzy to niestety lubią sobie życie uprzykrzać... powiększać zdjęcia :grin: ale pojechałeś...

A w tv też obraz pomniejszasz??? Jaki to ma sens? Pewnie jak zdjęcie pomniejszysz 500% to tam też żadnych niedoróbek nie zobaczysz. Już rozumiesz? Skoro wysyłasz zdjęcie (ile to cali posiadasz?) powiedzmy 40 calowego tv to jeśli chce zobaczyć obraz Twoich 40 cali to w wielkości zbliżonej do oryginału, a nie zdjatko w poście wielkości około 10 cali.
 

cezary69

New member
Bez reklam
A w tv też obraz pomniejszasz??? Jaki to ma sens? Pewnie jak zdjęcie pomniejszysz 500% to tam też żadnych niedoróbek nie zobaczysz. Już rozumiesz? Skoro wysyłasz zdjęcie (ile to cali posiadasz?) powiedzmy 40 calowego tv to jeśli chce zobaczyć obraz Twoich 40 cali to w wielkości zbliżonej do oryginału, a nie zdjatko w poście wielkości około 10 cali.

To jeszcze weź pod uwagę, że aparat cyfrowy też ma matryce :) i jak zaczniesz powiększać to zobaczysz pikseloze nie z tv a z matrycy aparatu :)
 

digitalus

Banned
cezary69 kazdy ma inny gust. mnie sie nie podoba jakosc obrazu z zadnego telewizora lcd. bez znaczenia czy to sharp lub philips.
wole ogladac telewizje w telewizorze plazmowym.
tutaj tez sa zdjecia, jesli to takie wazne
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...ii-s20-panasonica-konkretnie-tx-p50s20-2.html
ktos zrobi dobre zdjecie obrazu z plazmy lg, panasonic, samsung 850 lub pioneer i twoj telewizor wypadnie blado. w sklepie plazma prezentuje sie gorzej to fakt, ale w sklepie nikt telewizji nie oglada.
 

Attachments

  • foto_077.jpg
    foto_077.jpg
    227,5 KB · Wyś: 118
Ostatnia edycja:

cezary69

New member
Bez reklam
cezary69 kazdy ma inny gust. mnie sie nie podoba jakosc obrazu z zadnego telewizora lcd.
wole ogladac telewizje w telewizorze plazmowym.
tutaj tez sa zdjecia, jesli to takie wazne
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...ii-s20-panasonica-konkretnie-tx-p50s20-2.html

A czy ja zmuszam kogoś do kupowania tego czy innego tv? To tylko odpowiedź na zarzuty, że lcd led to samo zło :) więc proszę bardzo specjaliści i profesjonaliści od obrazu mówcie co jest nie tak :)
 

westpiotrek

New member
To jeszcze weź pod uwagę, że aparat cyfrowy też ma matryce :) i jak zaczniesz powiększać to zobaczysz pikseloze nie z tv a z matrycy aparatu :)

No to akurat nie jest matryca aparatu. Troszkę o tym wiem. A wracając do tematu to widzę ten sam efekt jaki miałem na samsungu. I nie twierdze że LCD jest złe. Matce kupiłem właśnie LCD. Na złość jej? Sam byłem niedawno przeszczęśliwym posiadaczem LCD. I pewnie byłbym nadal gdybym przypadkiem nie natknął sie na artykuł o plazmach. Zainteresowałem się tym, sprawdziłem, porównałem i wybrałem dla mnie lepsze. Udało mi się tylko dlatego że siostra kupiła ode mnie samsunga. Inaczej miałbym teraz LCD w domku i też byłbym szczęśliwy. Ale mając okazję zmiany na coś przyjemniejsze dla oka wykorzystałem to.
 

cezary69

New member
Bez reklam
cezary69 kazdy ma inny gust. mnie sie nie podoba jakosc obrazu z zadnego telewizora lcd. bez znaczenia czy to sharp lub philips.
wole ogladac telewizje w telewizorze plazmowym.
tutaj tez sa zdjecia, jesli to takie wazne
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...ii-s20-panasonica-konkretnie-tx-p50s20-2.html
ktos zrobi zdjecie obrazu z plazmy samsung 850 lub pioneer i twoj telewizor wypadnie blado.


A czy przypadkiem zdjęcie z wężem nie ma lekko przesadzonych kolorów? Czy normalny zdrowy człowiek ma taki kolor skóry na rękach? Piszecie, że to lcd ma cukierkowe kolory, a to niby co ma być? Ustawienie kolorów kłania się :)
 

cezary69

New member
Bez reklam

Dzięki :) dużo nieporozumień bierze się stąd, że więcej informacji mamy z własnych domysłów :) Kurcze, ale te odbicia okna... :/ chyba, że oglądasz z innego miejsca. Przez to nie chciałem plazmy, bo nie tylko w nocy i po ciemku się ogląda :) ale jak to mówią do wszystkiego można się przyzwyczaić :) Dobrego oglądania życzę :eek:k:
 
Status
Zamknięty.
Do góry