...a może jednak plazma???

Status
Zamknięty.

Adrian85

New member
Bez reklam
Nie przyznaje się do niczego....jestem niewinny :D
A to że zdarzają się wyjątki?No cóż,nic nie jest doskonałe :)
 

cezary69

New member
Bez reklam
No ba pewnie, że tak to tylko urządzenia jedne lepiej zrobione, a inne gorzej :) najważniejsze, że ten co kupił jest z tego zadowolony pomimo pewnych braków i niedociągnięć ;) Teraz wszyscy jadą równo przy jak najmniejszym wkładzie mieć jak największy zysk :/ i golą nas konsumentów jak barany :D Kończy się gwarancja i kupuj nowy, bo naprawa tego starego jak padnie będzie nieopłacalna :)
 

plast

New member
yorik napisał:
W mojej opinii zakup żadnej plazmy w Twoim przypadku nie będzie dobrym rozwiązaniem ponieważ chcesz używać odbiornika do gier, a plazma się do tego KOMPLETNIE NIE NADAJE ze względu na możliwe powidoki

Co za bzdury. Jak kupowalem plazme to nie sadzilem, ze bede na niej gral, ale jakos tak 2-3 miesiace pozniej dorwalem PS3 i od tej pory (to juz bedzie 6 miesiecy) moja plazma pracuje w trybie 8-1-1, czyli 80% gry, 10% filmy, 10% TV, bo sie rodzinka dorwala, a i ja sam sobie lubie pograc siedzac na wygodnej kanapie. TV chodzi powiedzmy 40-50 godzin tygodniowo. Ilosc powidokow: ZERO. I to przy czestym zostawionym wlaczonym jakims statycznym obrazie z gry. Oczywiscie zaraz jak z tego statycznego obrazu wyjde to widac powidok, ale po 3 minutach grania/ogladania znika. Na trwale nie zrobilo sie nic. Nie musze dodawac, ze gra sie swietnie. Jedyna wada to nie powidoki, nie zielona poswiata, nie pradozernosc (nie zauwazylem, by rachunki jakos szczegolnie wzrosly od kiedy mamy plazme, a rozliczamy sie co miesiac), nie inne-dziwne-rzeczy, tylko cos w stylu falszywego konturu/tracenia ostrosci krawedzi przy szybkim ruchu. Ale to nie jest wina gier tylko oglnie, jak np. ogladam mecz na N Sport HD i patrze na reklamy w tle to przy szybkich ruchach kamera sa kompletnie nieczytelne, nieostre. Aczkolwiek duzo tu zalezy od materialu, przy full HD efekt jest mniejszy, przy HD ready nieco wiekszy, w filmach to praktycznie nie przeszkadza (ze 2-3 razy mi sie zdarzylo na 100 filmow), a w grach... coz, w 2 grach na 50 mi to przeszkadzalo, a ze byly to fpsy, w ktore na padzie i tak bym nie gral dluzej niz 5 minut, to tematu jak dla mnie nie ma. Polecam wszystkim plazme, do gier ROWNIEZ.

PS. Mam LG PK760.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Jeśli już ktoś chce kupić plazme i nie wie jaką firmę wybrać to podpowiadam Panasonic :) dalej długo nic i Samsung, później długo nic i jak już ktoś bardzo chce to Lg :) Kupowanie plazmy Lg można porównać do skoku na bungee, na zużytej linie :D może się uda ;)
 

Adrian85

New member
Bez reklam
cezary69 nie wiem ile ci płacą za wypisywanie tych bzdur,ale daj namiary to może za odpowiednią kasę też się skuszę ;)
 

cezary69

New member
Bez reklam
A no właśnie panasonic mógłby coś odpalić za reklamę :D Ale z tego co piszą tu ludzie i czyta się na innych forach to niestety, ale lg powoduje najwięcej problemów. Nic nie wymyślam każdy może sam sobie poszukać i poczytać :)
 

westpiotrek

New member
Aj tam każdy pisze co mu ślina na język przyniesie :) a co ma pisać, że kupił nie to co chciał?
Chyba to napisałeś o sobie. Takie odnoszę wrażenie że ze złości na błędny wybór lcd jedziesz tu po plazmach.
Odpowiem ci na jedno z pytań. Zmierzyłem temperaturę bardzo czułym termometrem modelarskim. Moja 42' plazma grzeje z tyłu 34,2stC a monitor lcd 36,8stC. Ja sprawdziłem, a Ty?
Powiem Ci coś jeszcze. Ośmieszasz się bo nie masz plazmy i pewnie nigdy nie miałeś a piszesz tu o jej niższości. I jesteś w błędzie. Miałem Samsunga serii C6000 i po 4 m-cach zmieniłem na plazmę. Nie dlatego że się nie dało oglądać, ale ktoś z rodziny chciał nowy tv i samsung mu się podobał. A ja to wykorzystałem i po wielu porównaniach wybrałem plazmę. Dużo oglądam, gram na PS3 i jest super. Jestem mega zadowolony z tej zamiany. A o oglądaniu meczy piłkarskich w 600Hz nie wspomnę. Jedyny minus tego jest tylko taki że przyzwyczaiłem się do kolorów z plazmy i jak odwiedzam siostrę to kłują w oczy nienaturalne kolory na w/w samsungu. I tu jest właśnie największa wada lcd. Nienaturalne kolory i dużo mniej wyświetlanych szczegółów jasnych na jasnym tle i ciemnych na ciemnym tle. Inaczej mówiąc to szczegóły które na plazmie zobaczysz to na lcd się zleje z tłem.

A tu dlaczego wcześniej kupiłem lcd: http://www.hdtv.com.pl/forum/604754-post122.html
 

digitalus

Banned
kolega cezary69 ma telewizor lcd sharp. tak wynika z jego postow.
http://www.hdtv.com.pl/forum/629000-post2.html
napisal ze plazmy lg sa "bee" prawdopodobnie dlatego bo na moim zdjeciu plazma lg ma lepsza jakosc obrazu niz lcd sharp. nie wiedzialem ze ma lcd sharp i bedzie tym zdjeciem oburzony.
telewizor tanszy i ma lepsza jakosc obrazu. to chyba go tak boli.
nastepnym razem pewnie kupi plazme.na razie musi cierpiec.
cezary69, nastepnym razem doradzimy jaki telewizor kupic. nie trzeba bedzie przeplacac.
 
Ostatnia edycja:

cezary69

New member
Bez reklam
Aj tam aj tam :) To napiszcie ile firm jeszcze produkuje plazmy, a ile lcd? Dlaczego jest taka różnica skoro plazmy są tak "lepsze" czemu inni nie chcą zarobić na ich produkcji :) A pewnie temu, że to technologia schyłkowa i nie ma po co się pakować w coś co za rok dwa przestanie być produkowane :) Jeśli ktoś ma problemy z ustawieniem kolorów no to fakt :D to pewnie wina technologii :) co zrobić... a to że firma LG jest beee sorry to nie tylko moja opinia> Czytać, czytać i jeszcze raz czytać to można się dowiedzieć. Na co dzień mam styczność z tv i trochę się napatrzyłem i mówienie, że plazma lepiej sobie radzi ze słabym sygnałem to zapraszam do makro w Białymstoku na pooglądanie :D jak te super wypasione plazmy wywołują uśmiech na twarzy z jakości obrazu :) Ktoś już kiedyś wspomniał, że Ci co posiadają plazmy są jak wyznawcy nowej religii ;) Nic i nikt ich nie przekona.
 

digitalus

Banned
Aj tam aj tam :) To napiszcie ile firm jeszcze produkuje plazmy, a ile lcd? Dlaczego jest taka różnica skoro plazmy są tak "lepsze" czemu inni nie chcą zarobić na ich produkcji :) A pewnie temu, że to technologia schyłkowa i nie ma po co się pakować w coś co za rok dwa przestanie być produkowane :) Jeśli ktoś ma problemy z ustawieniem kolorów no to fakt :D to pewnie wina technologii :) co zrobić... a to że firma LG jest beee sorry to nie tylko moja opinia> Czytać, czytać i jeszcze raz czytać to można się dowiedzieć. Na co dzień mam styczność z tv i trochę się napatrzyłem i mówienie, że plazma lepiej sobie radzi ze słabym sygnałem to zapraszam do makro w Białymstoku na pooglądanie :D jak te super wypasione plazmy wywołują uśmiech na twarzy z jakości obrazu :) Ktoś już kiedyś wspomniał, że Ci co posiadają plazmy są jak wyznawcy nowej religii ;) Nic i nikt ich nie przekona.
na zdjeciu widac zupelnie cos innego. lcd sharp to zanik szczegolow.
chyba ze ktos lubi taka jakosc obrazu tzn mydlo, powidlo.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Lcd wyrosło już z wieku dziecięcego :) i w tej chwili technologia jest równa plazmie i chyba niektórych tak boli, że to coś dogoniło i zaczyna przeganiać plazmy :D A oledy to pieśń przyszłości i zapewne nie wejdzie to masowej produkcji bo trwałość i żywotność jest za słaba. Za to Samsung wypuścił jeszcze bardziej udoskonalone lcd więc widać, w którym kierunku to idzie :)
 

digitalus

Banned
cezary69 zaliczasz sie do tej grupy osob ktora lubi taka jakosc obrazu. czyli mydlo, powidlo
podobne zdanie mozna przeczytac na forum elektroda
cytat
Jest jeszcze coś takiego jak kwestia gustu. Znam ludzi, którzy są na tyle "ociemniali" :), że zdają się nie dostrzegać wymienionych przeze mnie wad LCD. Dlatego jeśli przyjrzycie się obu typom telewizorów i stwierdzicie (po testach w domu) że jednak LCD jest super, to znaczy że zaliczacie się do nich. Macie po prostu inny gust i inne wymagania. Nie musicie mnie wtedy zabijać :)
Ja po prostu mam wysokie wymagania odnośnie obrazu. Jestem elektronikiem, programistą i po części grafikiem i może mam jakieś zboczenia zawodowe z tego tytułu. LCD jest wg mnie super jako statyczny ekran komputera, ale nie jako TV. Wielu ludzi na forach podziela podobne poglądy nt. LCD więc chyba nie jest ze mną jeszcze tak źle ;)

Polecam też poszukac na forach internetowych. Często i gęsto ludzie tam płaczą po zakupie LCD i czym prędzej zmieniają na plazmę, po czym sa wniebowzięci :)

przyklady na pierwszej stronie tego tematu to potwierdzaja

kliknij tez tutaj
Wybieramy telewizor plazmowy i projektor HD - RTV - Telewizory - Trochetechniki.pl
 
Ostatnia edycja:

cezary69

New member
Bez reklam
Rodzi się w takim razie nowa grupa jest audiofilów,a teraz będzie jeszcze plazmofilów :D A tak w ogóle to bardziej liczy się treść a nie ilość detali :) Jak ktoś lubi liczyć ile trawek widać na boisku jego sprawa ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry