a może jednak plasma :)

gunios

New member
Poczytałem troche na avforums i zastanawiam sie nad Plasma jednak :)

Szukam telewizora dla mamy (>50 lat), sam nie mam TV, bo nie ogladam, mam za to projektor na ktorym ogladam filmy, mama mieszka sama i niedlugo nosi sie z przejsciem na TV cyfrowa (Multimedia) stad pomysl zakupu LCD TV.

Okazjonalnie do podlaczenia laptopa jak bede i ogladania filmów (mysle ze glownie 720p, mpeg4), ale z tym to chyba nie ma problemu (hdmi). A moze da sie przez usb? (byloby super)

Jakie masz warunki
- 6x4m
Preferowana wielkość matrycy - 37-42"
Preferowane marki – PANASONIC, SAMSUNG?
Preferowana technologia – ?
Jaki sygnał – DTV (Multimedia) + okazjonalnie mkv przez d-sub, hdmi?
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku - na wprost, ew. troche niżej (często oglądanie z łóżka)
Jaka odległość od ekranu – 3-5m
Jakie urządzenia do podłączenia – tuner DTV, laptop (hdmi?)
Jaka klasa cenowa - 2-3k PLN
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy - raczej wieczorem
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – rano jest sporo słońca (z tyłu) ale raczej wtedy się nie ogląda, po południu jest cień (okno z tyłu bezpośrednio za TV)
Ile osób zasiada przed telewizorem – 1
Jaki masz ulubiony program – TVN HD, discovery HD (plus inne dokumentalne, przyrodnicze w SD)
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła – ze światłem
Ma stać czy wisieć – stać
Czego oczekujesz od telewizora - prostej intuicyjnej obsługi, niezawodności, jakości obrazu (kolory), ma to być zakup na dłuższy czas
Czy ma być HD Ready czy Full HD - full HD(?)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
też brałbym plazmę . Tyle że Panasonica 42 s10 - z uwagi na deklarowanego laptopa. Przy HDready nie da się pobrykać na
50 X 10.
 

salata

Member
jakies konkretne typy? ktorys z nich odtworzy mkv z usb?
inaczej:
czy lepiej kupić p42S10 czy p50x10?
a może samsunga 50B530?

Mialem ten sam dylemat i wybor padl P50X10. Juz pisze dlaczego. Ogladam z 3,8m, wiec FullHD mi byl zbedny. Robilem naoczne porownanie i roznicy nie bylo. Wiec wolalem wybrac wiekszy ekran niz FHD. Zastanaiwlem sie tez nad Samsungiem, ale u kumpla nieprzyjemnie brzeczy przez caly czas. Poza tym owszem czyta kontener mkv, ale jezeli strumien jest w DTS to juz nic nie uslyszysz. Mialem budzet okolo 5tys wiec za 3K kupilem TV, za 1K nettopa na platformie ION z XBMC co poradzi sobie z FHD i wystarczy jeszcze na PS3. Dla mnie wybor zrobil sie prosty.
 

don111

Banned
najważniejsza jest przekątna ekranu, nie powinno być wyboru czy 42' A czy 50' B

troche mało precyzyjne te dane, 3m czy 5m, to jest duża różnica...
nie schodziłbym poniżej 46' i raczej full hd nie jest w tym przypadku zbyt istotne (z ~2,5m na 46' jeszcze lekka różnica jest między 720p a 1080p)
wybierałbym na Twoim miejscu między Panasonic 50x10y i Samsung B550
 

gunios

New member
Odległość zmierzona, będzie to ok. 4m.
Poza tym wybór ograniczony jest przez fundusze, gdyby był p46x10 w cenie p42s10 to by wybór padł na niego.
P50 zdaje sie troche duży (nie dla mnie ale mamy), pobór prądu też pewnie jest większy?

A jak sie maja roznice w procesorach. X ma v-real 4 a S ma starszy v-real pro 3 - bo rozumiem, że technologie matrycy są podobne (poza rozdzielczością).
Z tego co piszą na avforums to Xy są nowszą konstrukcją podczas gdy S to odswiezone PZ800?
 
Do góry