A może HTPC??

Jaki sprzęt do telewizora?


  • Total voters
    0

komzik

Member
Piloty SoundGrapha są marne, sam posiadam takowy, bo był dołączony do mojej obudowy. Czujnik podczerwieni działa słabo, dlatego między innymi kupiłem sobie miniaturową bezprzewodową klawiaturę.

Zgadza się, że piloty są marne, ale to nie czujnik działa słabo tylko nadajnik w pilocie. Osobiście używam panelu SoundGrapha z pilotem Logitecha i nie mam problemów, a dodatkowo z jednego pilota steruję wszystkimi zabawkami.
 

Ethar

New member
O masz. Człowiek jednak całe życie się uczy.
W tej sytuacji spróbuję zaprogramować pilota od Amplitunera by pełni funkcję zastępczą dla pilota Soungrapha.
 
Pytanie o OpenELEC.

Czy ktoś ogląda na tym C+ ? Mam tuner na USB, który jest wspierany przez OpenELEC, ale jak wygląda sprawa z uprawnieniami do odbioru TV ?
Czy można na tym odpalić zwykłą przeglądarkę i przeglądać strony www ?
Jak wygląda stabilność tego softu ?
Jak wygląda kwestia nagrywania tv na HDD ?

Co do C+ to nie wiem ale chyba powinno to działać w końcu są dedykowane karty DVBS2 firmy tevi/prof : TV Tuners | OpenELEC - The living room PC for everyone
Koledzy ze wschodu dostosowali openelec do kart TBS + VDR jednak ja takowej nie posiadam a i nikt nie potwierdz w działaniu ...więcej tu : Файлы | Media Center PC-based
Tak można od niedawna odpalić OPERE i przeglądać strony www . Więcej tu : HTPC • Zaloguj
Dropbox :: Folder listing :: final
So I got Opera webbrowser running (with Flash) but..... | OpenELEC - The living room PC for everyone
Stabilność tego softu to właśnie PODSTAWA .... jest jak wańka wstańka nie do uwalenia nawet dla początkujących i niekumatych w rodzinie :smile:
No ale coś za coś ...w zasadzie nic nie można doinstalować ...zwłaszcza sterowników itd :sad: ale można poprosić na ichnim forum.
W kwesti nagrywania TV na HDD to mogę się wypowiedzieć co do TV DVBT ...bo takową mam .DVBT USB z programu TVheadend jest naprawdę OK ...jednak jak wiadomo podstawa to silny sygnał TV ... z menu XBMC tzw. opcja LiveTV niestety u nie nie działała ...mam wersję bez PVR .Nastawianie nagrania ustawia się w WEBgui Tvheadend w EPG ...jedno kliknięcie
Pozdro!


 

VenomX

New member
Zotac ZBOX Nano XS AD11

Czy ktoś się orientuje kiedy i gdzie będzie można nabyć ten sprzęt w Polsce ?

Druga sprawa : Szukam dobrego nettopa z dyskiem SSD, zależy mi aby sprzęt był dość nowy, posiadał wyjścia USB 3.0 oraz był na dość dobrych, nowych podzespołach w stylu ZBOX Nano XS AD11 .
Sprzęt ma być wykorzystywany jako odtwarzacz sieciowy, multimedialny z oprogramowaniem XBMC .


Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

xsaase

New member
Witam,
Planuje zbudować HTPC od podstaw.
Planuje zbudować go na Dellu 755 SFF (C2D 2,33GHz, 2GB ram)(350-450zł)
Do tego karta graficzna Ati HD4650 (100-109zł)
Dysk 2TB (mam)
Pilot PC radio (25zł)

Całość ok 550zł

Win7 32bit + XBMC

Jak złożę to dam znać jak się sprawuje, bo za takie pieniądze to wydaje się tanią i fajną konfiguracją.
Ma ktoś doświadczenia z Audio via HDMI z tej karty? działa bez problemu?

Z góry dzięki za odpowiedź,
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Zbieram się do zakupu HTPC.
Na polu bitwy pozostały dwa modele:
1. ZOTAC ZBOX ID80 (Intel Atom D2700 dual-core 2.13 GHz + NVidia GT 520M)
2. ZOTAC ZBOX nano AD10 (AMD E-350 APU Platform dual-core 1.6 GHz + Radeon™ HD 6310)

Skłaniam się ku temu pierwszemu, ze względu na:
- NVidie (video 3D, hdmi 1.4, audio bitstream, cuda)
- port DVI (potrzebuje dodatkowego wyjścia VGA)

Będę wdzięczny za wszelkie opinie, za i przeciw.
Zamówienie pewnie złożę w weekend (o ile nic się nie zmieni) więc przy braku pomocy ze strony forumowiczów, będę musiał sam dokonać wyboru... na dzisiaj będzie to raczej ZOTAC ZBOX ID80
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ja mam AD10 i wszystko śmiga bez najmniejszych problemów.
Faktem jest, że ID80 jest troszkę mocniejszy, jeśli byłby w tej samej cenie co AD10 to bym wybrał jego, ale jeśli jest droższy to już kwestia indywidualnego podejścia.

AD10 ma coś takiego jak DisplayPort, nie używam tego ale może da się z tego też coś wykrzesać jeśli chodzi o drugie wyjście video.

W poprzednich modelach opartych na Intelu nie było bitstreamu HD audio, wygląda na to, że coś się w końcu w tej materii zmieniło.

AD10 jest bardzo malutki i zgrabniutki, ten drugi jednak sporo większy.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Vaderus

New member
Bez reklam
Dzięki Masta_J
Ceny są praktycznie identyczne więc wybór wg funkcjonalności.
Rozmiary w obu przypadkach są akceptowalne (i tak maszynka będzie ukryta i niewidoczna).
Wiem o Displayport w AD10 ale nie do końca jest to zgodne z VGA - wymaga konwerterów.
Co do nVidii jest jeszcze w tej samej cenie Xtreamer Ultra2 Barebone... ale jakoś wszyscy psioczą na Xtreamer'a jako producenta...
Wszystko będzie chodzić na Windows 7 Premium z 4GB RAM.

Myślę jeszcze nad wyborem dzień albo dwa więc wszelkie uwagi mile widziane.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jeśli cena jest taka sama to poprę Cię z tym ID80 :eek:k:

Nie wiem czy widziałeś to mini porównanko ale powinno Cię utwierdzić w wyborze:
Test Zotac ZBOX ID80 Plus - Chip.pl

Większa moc więc i większy pobór prądu ale za to cichszy, jeśli nie korzystasz z eSata to ID80 będzie dobrym wyborem.

Oczywiście polecam Ci do środka włożyć DYSK SSD.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

raf81

New member
Zbieram się do zakupu HTPC.

- port DVI (potrzebuje dodatkowego wyjścia VGA)

Z tym uważaj bo nie z każdego portu DVI da się wyprowadzić sygnał na port analogowy d-sub (bo jak rozumiem o to chodzi). Są dwa standardy: DVI-d i DVI-i. DVI-d przekazuje wyłącznie sygnał cyfrowy więc bez zakupu specjalnego konwertera (nie chodzi o zwykłą przejściówkę) nie podłączysz tego do portu d-sub. DVI-i wspiera zarówno sygnał cyfrowy jak i analogowy więc tu problemu nie będzie.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Z tym uważaj bo nie z każdego portu DVI da się wyprowadzić sygnał na port analogowy d-sub (bo jak rozumiem o to chodzi). Są dwa standardy: DVI-d i DVI-i. DVI-d przekazuje wyłącznie sygnał cyfrowy więc bez zakupu specjalnego konwertera (nie chodzi o zwykłą przejściówkę) nie podłączysz tego do portu d-sub. DVI-i wspiera zarówno sygnał cyfrowy jak i analogowy więc tu problemu nie będzie.

W zestawie z tym Zotac'iem jest dołączona przejsciówka DVI-VGA.
Mogę założyć, że to oznacza bezproblemową konwersję do VGA analog? Na VGA analog mi właśnie zależy.

EDIT: w specyfikacji jest DVI-I http://downloads.zotac.com/mediadrivers/mb/man/pa218.pdf
 
Ostatnia edycja:

Vaderus

New member
Bez reklam
Vaderus będziesz kupował na Allegro czy w jakimś sklepie internetowym?

Pozdrawiam,

Jeszcze nie zdecydowałem gdzie.
Dałem sobie czas do tego weekendu. Tak więc, jeszcze jakieś 2 dni jestem otwarty na dyskusję, wszelkie porady, za i przeciw itd.
Jak już zamówię i "posklejam" to wszystko to dam znać.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Ok, wszystko "gra i buczy" bardzo ładnie :) Wstępnie jest Windows7 i jego MediaCenter + MyMovies... potem jeszcze sprawdze XBMC.
Zanim jednak napisze coś wiecej, mam pytanie: jak uzyskać dźwięk po HDMI kiedy obraz idzie wyłącznie po DVI-I (VGA)? Musi byc jakieś ustawienie w Windows tylko jeszcze do tego nie doszedłem.
Będę dalej walczył wieczorem ale od razu dziękuje za wszystkie porady do tego czasu.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Media Center z Windy to straszny sh!t, zapomnij o tym :)
Nie mam takiego setup'u o jakim piszesz, musisz pogrzebać w ustawieniach dźwięku.

Pozdrawiam,
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Sęnx, Masta_J
WMC testuje jako pierwsze, bo zależy mi na integracji z MyMovies. Dzisiaj doczytalem o api MyMovies do integracji z XBMC więc też przetestuję.
Cały czas szukam też opcji wypuszczenia dźwięku jednocześnie przez hdmi i przez spdif (optyk)
 
Do góry