A może HTPC??

Jaki sprzęt do telewizora?


  • Total voters
    0

v1ck

New member
Ze swojej strony polecam asrock e350m1 - 4gb ramu i wszystko śmiga bez problemów.
Testowałem na linuxie i win7, obecnie zostałem przy xbmcbuntu. Materiały 1080p to dla niego pikuś ;)
 

szylolek

New member
Ja do swojego TV mam podłączony HTPC na płycie Gigabyte GA-H77N, i3 i do tego SSD 64GB na system. Spisuje się super, choć czasami chciałoby się odpalić jakaś gierkę typu Battlefield albo Far Cry :D
 

marneo

New member
Htpc

Witam,
intensywnie przeszukuję internet w celu znalezienia odpowiedzi ale pomyślałem że równocześnie mogę zasięgnąć opinii i pomocy tutaj :)

Chcę jak w temacie głównego wątku zbudować komputer htpc pod tv Sony 55W805.

Szukam rozwiązania które obsłuży bezproblemu filmy mkv 3d.

Na początku myślałem o Xtreamer Prodigy Black jednak stwierdziłem że dokładając 200-300 zł można zbudować dobry htpc.

Na początek:
Płyta główna - nie mam bladego pojęcia w którą stronę iść... wiem jedno że musi mieć koniecznie wyjście hdmi ver. 1.4 , więc na ten moment myślę o:

Gigabyte:
GA-H77N,
GA-H87N (czym one się różnią chyba jedynie ilością usb 3.0 ?? )

obudowa to raczej
Cooler Master ELITE 130 (będzie sporo miejsca na duży wentylator na niskich obrotach )

Ram - 4 gb
zasilacz - jakiś 400 wat się wybierze

temat z procesorem .... nie wiem ale musi być z zintegrowaną kartą graficzną taką która pociągnie obraz 3d...

Proszę o pomoc i ewentualne propozycje głównie chodzi mi o zgranie
Płyta + Procesor (resztę się dobierze do koloru)

Z góry dziękuje za każdy post!!!
 

dominlesne

New member
W takiej obudowie to w zasadzie zmieścisz normalny komputer z oddzielną kartą graficzną. Jak chcesz wyłącznie do filmów full hd to może lepiej AMD APU - wydajność lepsza od integry Intela i zmieścisz to w obudowie slim - wentylator horyzontalny typu Scythe Shuriken. Nie mniej Pierwsza opcja daje Ci możliwość rozbudowy o kartę graficzną i masz htpc i konsolę w jednym.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Może mi ktoś łopatologicznie spróbować podać jakąś konfigurację sprzętu pod XBMC, z napędem BD .
W cenie powiedzmy do 1500zł z pilotem i dostępnością części u nas?
 

marneo

New member
W takiej obudowie to w zasadzie zmieścisz normalny komputer z oddzielną kartą graficzną. Jak chcesz wyłącznie do filmów full hd to może lepiej AMD APU - wydajność lepsza od integry Intela i zmieścisz to w obudowie slim - wentylator horyzontalny typu Scythe Shuriken. Nie mniej Pierwsza opcja daje Ci możliwość rozbudowy o kartę graficzną i masz htpc i konsolę w jednym.

Obudowa to ostatnia rzecz jaką będę wybierał, jak istnieje możliwość by była mniejsza to jak najbardziej jestem za :)

Jedyne co chcę aby gotowy zestaw nie miał problemów z hd 1080p i hd 3D 1080p , oraz dźwiękiem True HD 5.1 DTS

Czyli bardziej iść w tym kierunku : ??

AMD APU A6-5400k 3,6GHz BOX
Płyta mITX MSI FM2-A75IA-E53 A75 FM2 DDR3 HDMI
 
Ostatnia edycja:

marneo

New member
Mnie za to bardzo interesuje obudowa, ma stac obok sprzetu i cieszyc tez oko.
Szczegolnie Silverstone CW02, lub Luxa2 LM200 z lcd, ale nie tylko.
Macie jakies gotowe rozwiazania co tam upakowac?


Siedzę cały dzień nad tym i na ten moment zestaw składa się z :
1. Asrock FM2A85X-ITX AMD A85X Socket FM2 (PCX/VGA/DZW/GLAN/RAID/SATA3/DDR3)
2. AMD A6-6400k Socket FM2 BOX
3. 4 GB DDR3 1333Mhz CL9
4. CoolerMaster Elite 130
5. Zasilacz hmm 400Wat Corsair (przykładowy)

całość koszt + - na różnych portalach - 1050 zł


pytanie tylko czy ten zestaw będzie bez problemu radził sobie z full hd 3d mkv ??
 

homeend

New member
Siedzę cały dzień nad tym i na ten moment zestaw składa się z :
1. Asrock FM2A85X-ITX AMD A85X Socket FM2 (PCX/VGA/DZW/GLAN/RAID/SATA3/DDR3)
2. AMD A6-6400k Socket FM2 BOX
3. 4 GB DDR3 1333Mhz CL9
4. CoolerMaster Elite 130
5. Zasilacz hmm 400Wat Corsair (przykładowy)

całość koszt + - na różnych portalach - 1050 zł


pytanie tylko czy ten zestaw będzie bez problemu radził sobie z full hd 3d mkv ??

Bez problemu.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
 

dominlesne

New member
Obudowa tego typu: Chieftec BT-02B SFX180W ITX MiniTower,
płyta Gigabyte GA-F2A85XN-WIFI, ale można też podobno puścić sygnał dzwiękowy przez hdmi i wtedy najtańsza pod FM2 np. MSI FM2-A55M-P33. Ta co podałeś jest pod OC.
Musisz jeszcze doliczyć chłodzenie (boxowe jest do d...) i dysk twardy.
 
Ostatnia edycja:

marneo

New member
Obudowa tego typu: Chieftec BT-02B SFX180W ITX MiniTower,
płyta Gigabyte GA-F2A85XN-WIFI, ale można też podobno puścić sygnał dzwiękowy przez hdmi i wtedy najtańsza pod FM2 np. MSI FM2-A55M-P33. Ta co podałeś jest pod OC.
Musisz jeszcze doliczyć chłodzenie (boxowe jest do d...) i dysk twardy.

Nie rozumiem co znaczy że tą co podałem jest pod OC .. :) overclocking ?? A to źle ??

Slyszałem żeby szukać na FM2 amd gdyż układ graficzny amd na procesorze jest znacznie wydajniejszy niż intel graphic ...

Jeżeli chodzi o obudowę to w sumie fajnie jeśli miałaby wyjścia usb 3.0 z przodu a tą co podałeś fakt ma niewielki pobór prądu jeśli chodzi o zasilacz ale nie lepiej jest z większym wentylem ?? Bo tak mi coś się wydaje że będzie bardzo "buczał" :)
 

dominlesne

New member
Pomyliłem się, Msi miała być ta: FM2-A75IA-E53.
W sumie wszystkie są podobne dlatego brałbym najtańszą. Ta co chciałeś jest droższa z racji nowszego chipa i nie ma wi-fi. Chieftec robi dobre zasilacze, dlatego zaproponowałem taką budę. Z wyjściem z przodu jest inna: FI-01B-U3. Czy ten zasilacz będzie słyszalny tego nie wiem, ale taki komputer nie obciąży go nawet w połowie. Jeśli ma być zupełnie bezgłośne to możesz brać zwykły zasilacz ATX (jakiś be quiet, corsair) i tą obudowę co podałeś tylko w wersji z osłoniętym przodem, a nie siatką.
 

marneo

New member
Tak patrzę na te ceny i AMD APU na FM2 jest znacznie tańszym rozwiązaniem niż intel i3... Podeślę dzisiaj wszystkie płyty które posiadają hdmi w wersji 1.4 gdyż takiej płyty poszukuję... A odnośnie wifi to hmmm może a nie musi bo i tak mam switcha pod tv do ps3 i nboxa więc jest jeszcze kilka slotów wolnych.

edit:
Płyta: GA-F2A88XN-WIFI (hdmi 1.4a)
Procesor: AMD APU A6-6400k 3,9GHz BOX (FM2)

co sądzicie ?
 
Ostatnia edycja:

jurass

Banned
Tak patrzę na te ceny i AMD APU na FM2 jest znacznie tańszym rozwiązaniem niż intel i3...

Tańszym, ale cieplejszym. TDP tego procka (AMD APU A6-6400k 3,9GHz) to 65 W. Technicznie znacznie ciekawsze rozwiązanie to Haswell Intela, np. i3-4130T z TDP=35 W, idealny do HTPC. Albo będzie tanio, ciepło i głośno, albo drożej i przyjemniej. Oczywiście przy i3 odpada kwestia wymiany chłodzenia, box wystarczy, więc różnica maleje.
 
Ostatnia edycja:

marneo

New member
Faktycznie jak teraz patrzę to temperatury są wysokie tego CPU ... hmmm
to pozostaje w takim razie ten zestaw :
Gigabyte GA-H87N-WIFI Intel H87 LGA1150 BOX
Intel Core i3-4130 LGA1150 BOX
GoodRam 4096MB 1600MHz Play CL9
COOLER MASTER Obudowa ELITE 130


Pytanie tylko teraz czy tą obudowę i zasilacz typu
Corsair VS Series 450W czy może lepiej sprawdzi się obudowa z zasilaczem dedykowanym do htpc czyli np

Chieftec FI-01W-U3-250W
Thermaltake Element Qi MiniITX 220W APFC PSU - Black


:(((
 
Do góry