A może HTPC??

Jaki sprzęt do telewizora?


  • Total voters
    0

Masta_J

Active member
Bez reklam
Tu nawet nie o ilość komentarzy chodzi ale ich jakość, ten oszust ma główne konto o nazwie e-foto24h, pamieci24h to jego drugie konto by zamaskować ilość negatywnych (na tę chwilę 54) i neutralnych (53) komentarzy na koncie głównym.

Ten sprzedawca jest bezczelnym kłamcą, sprzedaje cały czas towar, którego fizycznie nie posiada - może i by nie było w tym nic złego, w końcu kupując u niego na aukcji zgadzasz się, że czas do wysłania towaru to nawet 14 dni roboczych czyli dostajesz go do 3 tygodni od zakupu.
Jednak w moim przypadku i po 3 tygodniach nie doczekałem się towaru więc wystawiłem negatywny komentarz, w którym zgodnie z prawdą opisałem jak było.
Na ten komentarz otrzymałem negatywa, bezczelnego i kłamliwego, nie ma w nim jednego słowa prawdy - jest tam mowa, że zrezygnowałem z zakupu a oni niby do mnie dzwonili po tygodniu od zakupu chcąc potwierdzić wysyłkę - wierutna bzdura.

Na całe szczęście droższe rzeczy zawsze odbieram za pobraniem więc ten oszust nie mógł operować moimi pieniędzmi przez pewnie z 1,5 miesiąca, które bym czekał by dostać zwrot kasy (dochodzi kolejne 14 dni na zwrot pieniędzy zgodnie z jego regulaminem).

Dodzwonić się do sprzedawcy na jego infolinię graniczy z cudem - dzwoniłem chyba z 50 razy (poważnie).
Na maile odpisuje jak się mu ubzdura więc dowiedzieć się czegokolwiek to istna tragedia.

OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED TYM OSZUSTEM!!

Pozdrawiam,
 

zet120

New member
Czyli gorzej wybrać nie mogłem.
Tak czy owak odstępuję od umowy kupna-sprzedaży , wysyłam urządzenie do sprzedawcy, oczekuję zwrotu kasy.
Zobaczymy co z tego wyniknie....
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Trzymam kciuki za pozytywne zakończenie sprawy.
A tak w ogóle, to chyba lepiej wydać te przysłowiowe 5zł wiecej i kupić w realnym sklepie a nie na targu, jakim w końcu jest system aukcyjny. Aukcje są fajne ale do drobnicy lub używek. Większe wydatki lepiej jednak chyba tradycyjnie, nie wspominając o rzeczywistej gwarancji.
 

zet120

New member
Wybór Allego to była konieczność ponieważ nie znalazłem ID80 PLUS w ofercie żednego ze sklepów, a z drugiej strony nie ma co generalizować.
Spora część sklepów internetowych ma swoje "stoisko" na Allegro, a na czarną owcę można trafić wszędzie.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Zgadza się i masz rację.
Dobrze jednak sprawdzić, czy sklep z Allegro ma też swoją stronę firmową.
Poza tym nie można się bać zakupów za granicą - dużych rzeczy w granicach Unii a drobnicy z ebay z Chin czy HK - często duuuuuzo taniej (tylko czasami czeka się kilka tygodni).
Sporo kupuję z Amazon czy to uk czy de. Nawet jak sprzedają tam inne sklepy, to za pośrednictwem i gwarancjami Amazo (sprawdziłem już, niestety ale na szczęście Amazon wszystko oddał za kombinatora).
Tak więc czarne owce są niestety, trzeba tylko minimalizować ryzyko.
Napisz czy odzyskałeś pieniądze za id80. Powodzenia!
 

zet120

New member
Paczka z urządzeniem odesłana, z monitoringu przesyłki wiem, że już dotarła do odbiorcy, pozostaje czekać....

Muszę przyznać, że znacznie ostygł mój zapał odnośnie wszelkich zbox'ów nie ostygł natomiast na HTPC.
Przeglądam rózne oferty i znalazłem ID80 w formie płyty Mini ITX:
ZOTAC D2700-ITX WiFi Supreme

33AS1eUw1qCfttRC2hZw4a


Ciekawa propozycja, zważywszy, że całą potrzebną resztę mam.
Niestety jak to zwykle bywa w naszych sklepach towaru brak, natomiast i tym razem Chińczyk jest niezawodny.
A może ktoś widział taką płytkę u nas, lub takową posiada?
 

zet120

New member
Sprawa z Chińczykiem załatwiona, po 20 dniach paczka w stanie dobrym dotarła.



Klawiatura plus pilot - OK ;-)

Niestety kasy za odesłanego ID80 wciąż brak.
Po stu telefonach, kilku mailach jestem tu gdzie jestem czyli nigdzie.
 

zet120

New member
Nie wytrzymałem...
Dzisiaj mija 23 dzień od momentu, w którym sprzedawca otrzymał paczkę, a należności nie raczył oddać.
Wystawiłem negatywa, złożyłem doniesienie na Policję.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
No to teraz się spodziewaj ściemnionego na maxa negatywa odwetowego, w którym będzie kłamał jak z nut, że pewnie zrezygnowałeś z zakupu po 5 dniach od zamówienia albo inne podobne bezczelne pomówienia...

Pozdrawiam,
 

Ethar

New member
23 dni to wcale nie tak długo. Swego czasu mój rekord na Allegro to prawie 3 miesiące oczekiwania na zwrot kasy. Koniec końców się doczekałem, ale co mi koleś krwi napsuł to moje. :]
Jak tu już ktoś wspomniał. Czas przestać bać się zakupów zagranicznych.
Długo się tego obawiałem, ale całkiem niedawno dokonałem kilka zakupów na brytyjskim Ebayu i jestem bardzo zadowolony. Paczka od sprzedawcy z Wielkiej Brytanii dotarła do mnie w ciągu 4 dni!! I oczywiście wszystko zgodnie z opisem. Tak to nawet na polskim Allegro nie jest regułą.
A już nie wspomnę o zakupie od sprzedawcy z Chin, bo to historia sama w sobie. Dość, że dotarła do mnie w ciągu dwóch tygodni, to z wydrukowany poprawnie moim polskim adresem i nazwiskiem, co nawet dla Polaków byłoby problemem, to wypadł lepiej od polskiego dostawcy, który najpierw próbował dostarczyć paczkę na zły adres - tak im pewno w systemie wyszło, to ich system informatyczny nie wspiera polskich znaków diakrytycznych (pewno jeszcze nie odkryli kodowania znaków Unicode) w odróżnieniu od chińskiego.
I niech mi ktoś powie, że Chinol głupi i zacofany. To Polaczki sto lat za Murzynami... o przepraszam, za Chinolami.
 

zet120

New member
Nie ma sensu licytować się czy to długo, czy nie.
Domagam się zwrotu należności od zarejestrowanej, działającej firmy i oczekuję respektowania regulaminu, którego autorem jest owa firma.

P.S. No i doczekałem się odpowiedzi na mojego negatywa. ;)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dokładnie, mają swój regulamin, terminy wydłużone do granic sensowności a i tak wszystko mają w 4 literach...

Ile jest prawdy w tej odpowiedzi? Pewnie nic...

Pozdrawiam,
 

zet120

New member
To prawda wygodna dla sprzedawcy.
Podczas rozmowy telefonicznej poprosiłem o wymianę na zgodny z opisem oraz wolny od wad i na to dostałem na maila protokół reklamacyjny wraz o owym numerem RMA, ale w czasie trwania tej samej rozmowy dowiedziałem się, że wymiany nie będzie tylko serwis (28 dni roboczych) zatem wciąż w tej samej rozmowie, odstąpiłem od umowy na co dostałem drugiego maila o dokładnej treści:
Witam
Przesyłam nowe pismo na odstąpienie. Pozostałe informacje bez zmian. Wskazany numer proszę umieścić na zewnątrz paczki, a do przesyłki dodać wypełnione pismo i paragon.

Pozdrawiam
pamieci24h
Kluczowe w tym mailu jest zdanie Pozostałe informacje bez zmian pozostałe informacje czyli numer RMA oraz adres wysyłki.
Słowem matactwem pachnie na kilometr.....
 

pako90

Member
Witam :).
Chciałbym złożyć swój własny HTPC za kwotę ok 1300zł.
Obudowa: Nox Xtreme Media 2
Doradźcie, co w nią wrzucić. Pozdrawiam :).
 

armi

New member
Bez reklam
za taką cenę to już coś z ZOTACa kupisz

to po co kombinować :)

nie wiem jakie masz warunki - ale ja jakbym miał coś sam składać to główny parametr bo byłoby pasywne chłodzenie :)
 

pako90

Member
Co masz na myśli pytając o warunki? ;).

Hmm, sam nie wiem, nie znam się na tych ZOTACach za bardzo.
Wolałbym samemu coś złożyć, by móc go w przyszłości rozbudować o nowe komponenty.

HTPC posłuży raczej tylko do odtwarzania wideo, jak i muzyki.

Zależy mi na tym, by poprawnie obsługiwał wideo w Full HD (głównie .mkv ;) ), jak i słabszej jakości, a także dekodował dźwięk DD, DTS, Dolby True HD, DTS HD MA itp.

Podpięty będzie do amplitunera HK AVR 255.

Dzięki za odp. Pozdrawiam :).
 
Do góry