A jednak LG wycofuje się ze zwijanych telewizorów OLED.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

A jednak LG wycofuje się ze zwijanych telewizorów OLED.​


1716154978744.jpegPięć lat po krzykliwym wprowadzeniu na rynek firma LG zaprzestała produkcji zwijanego telewizora OLED i porzuciła projekt. Firma będzie nadal eksperymentować z innymi nowymi koncepcjami telewizorów.

Dzięki technologii wyświetlaczy OLED firma LG zaprezentowała na targach CES 2019 w Las Vegas pierwszy zwijany telewizor. Oryginalny model R9 został później zastąpiony przez RX w 2020 r. i R1 w 2021 r., wszystkie w rozmiarze 65 cali. R1 przeniesiono na lata 2022 i 2023.


Pomysł polegał na tym, aby użytkownicy mogli ukryć czarny ekran, gdy nie są używany, a znajdujący się pod nim głośnik mógł pełnić także funkcję systemu muzycznego. W 2020 roku LG posunął się nawet do stwierdzenia, że premiera telewizora „wyznacza punkt zwrotny w historii telewizji” .

Według koreańskiej gazety Chosun, zwijany telewizor OLED firmy LG w cenie 87 000 dolarów i 60 000 euro odnotował minimalną sprzedaż.


Nowe koncepcje LG OLED​

Z raportu wynika, że pod koniec ubiegłego roku linia produkcyjna została zamknięta. Wydaje się, że brak znaczącego obniżenia kosztów produkcji odegrał dużą rolę w decyzji o rezygnacji z projektu. Firma LG pozyskała także ze sklepów jednostki demonstracyjne.

Jednak LG nie rezygnuje z poszukiwania nowego spojrzenia na ekran telewizora. W zeszłym roku firma LG Electronics wprowadziła na rynek pierwszy „bezprzewodowy” telewizor OLED z zewnętrznym modułem połączeniowym, który łączy się bezprzewodowo z telewizorem. Jeszcze w tym roku LG wprowadzi na rynek swój pierwszy przezroczysty telewizor OLED , również zasilany przez moduł połączeń bezprzewodowych.

Będziemy w dalszym ciągu wprowadzać innowacyjne produkty zapewniające klientom zróżnicowaną wartość premium, takie jak„ bezprzewodowy, przezroczysty telewizor OLED ”zaprezentowany na targach CES 2024 na początku tego roku” – powiedział koreańskiej gazecie Chosun rzecznik LG.
flatpanelshd
 
Do góry