8level mediaTHOR

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Takowy player, model MMP-100L, pojawił się ostatnio na polskim rynku, w znanym serwisie aukcyjnym wyceniono go na 309 zł. Konstrukcja jest rodzima, zbudowany jest RTD 1073DD, więc obsługuje to, co te procesory, czyli prawie wszystko. Brak miejsca na wewnętrzny dysk, dwa złącza USB, LAN (WLAN), wyjście optyczne i CVBS (brak componentowego) polski GUI, obsługa napisów TXT, serwisy internetowe...
Chyba dobra alternatywa dla różnych playboxopodobnych wynalazków.
 

georg123

New member
Odtwarzacz niestety nie odtwarza, co więcej nawet nie "widzi" następujących plików o formatach: flac, iso, ifo, rmvb (otwiera rm) - chociaz w opisie i instrukcji producent podaje ich obsługę.
Reszta formatów odtwarzana jest prawidłowo, łącznie z napisami txt.
Słychać delikatny szum wiatraczka podczas pracy odtwarzacza.
Niestety zawiodłem się trochę na tym playerze.
Player zakupiłem w sklepie Komputronik, i tutaj muszę pochwalić obsługę oddziału ponieważ bez jakichkolwiek problemów uwzględnili moją reklamację w związku z brakiem zgodności produktu z opisem i instrukcją, zwracając od razu pieniądze.
 

wolvier

New member
Nikt więcej nie miał styczności z tym sprzętem?
Cena porównywalna do Asusa O!Playa ale bez grzebania w firmware mamy i YouTube i klienta BT nie wspominając o innych?

W sieci na temat tego player pusto, tylko jedna opinia o rmvb, bardziej by interesowało jak z plikami mkv sobie radzi....
 

jacentic

New member
Bardzo fajny playerek, czyta napisy polskie, mkv bez zająknięcia fulhd, dobrze obsługuje po ethernecie, usb ok, trochę się przycina menu ale w tym przedziale cenowym to niema czego wymagać. Osobiście jestem bardzo zadowolony, czyta flac, dvd z katalogu, nie szumi, mały jest a pilot to chyba najzgrabniejszy (w porównaniu do Manty np.) Klient torenta to im chyba nie wyszedł ale może kolejne upgrady softu to poprawią. W sklepie zapłaciłem 349.- może by gdzieś taniej było ale jak policzyć przesyłkę i ewentualne koszty w wypadku gwarancyjnych napraw to chyba nie najgorzej.
Pozdrawiam.
 

freyu

New member
Witam. Czy ktoś z forumowiczów może coś więcej powiedzieć o tym odtwarzaczu? Poczytałem nieco i generalnie oprócz kolegi Georg123 to nikt problemów nie miał z odczytem wszystkich formatów. Rozważam zakup Asusa o!play ale ten mediaTHOR wygląda równie zachęcająco. Ciekawe jak będzie z sofetm bo Asus co jakiś czas jakiś wypuszcza, ale jak będzie tu...?
Poniżej test odtwarzaczy zrobiony przez PClab. Może się komuś przyda. Jedny co martwi w tym playerze to jego głośność podczas pracy.
http://pclab.pl/art43990.html
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Mi wiatraczek zamarzł przy 15 stopniach :) i przez pierwsze 10s słychać jak głośno charczy potem się uspokaja. Ogólnie oceniam go dobrze. Wszystkie pliki pendraki i dyski łyka bez problemu.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Mam prośbę o wrzucenie fotki z Ustawienia/System/Aktualizacja FW lub przepisanie tych trzech linijek tekstu.
Poprawnie czyta wszystkie rodzaje TXT?
 

beren1

New member
Zastanawiam się na THOR a PATRIOT, w tym drugim można dysk zamontować i to mnie kusi. Jednak Thor jest nowszym urządzeniem i czyta TXT, ma polskie menu z pclab wyczytałem że czyta większość. Zależy mi na DTS miał ktoś może porównanie tych odtwarzaczy. Szkoda, że na pclab nie było patriota czyżby był za tani i kasował konkurencję.... Prosze o podpowiedz co wybrać.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Wybrałbym Patriota. Lepsze wsparcie, większa liczba modowanego firmware, możliwość wrzucania innego firmware, możliwość włożenia HDD.

Zamiast kupować MediaThora lepiej kupić na Allegro player firmowany jako EssentielB za 169 zł, sprawdzając uprzednio u sprzedającego czy jest to wersja z obsługą DTS i 256 MB pamięci NAND flash. Ten player bez problemu przyjmuje firmware MediaTHora (i na odwrót) plus kilka innych, np. IconBita 4L, który ma świetne opcje internetowe, działające YouTube i sporo innych zalet. W ten sposób za połowę ceney MediaThora mamy dokładnie to samo.

Przeczytaj wątek o Essentielu.
 
Ostatnia edycja:

zurcik

New member
Witam, mam prośbę do użytkowników Media ThorHD MMP-100L. Mój odtwarzacz podczas prezentacji zdjęć zawiesza, się ale tylko przy zdjęciach w rozdzielczości 1920X1080 (JPEG) . Nie ma znaczenia wielkość pliku ani rodzaj aparatu. Zrobiłem eksperyment i zdjęcia w rozdzielczości 2592X1944 przerobiłem w programie Irfan View na rozdzielczość 1920X1080 i natychmiast po kilkunastu zdjęciach odtwarzacz się wiesza. Proszę o sprawdzenie czy tak samo zachowuje Wasz odtwarzacz. Podejrzewam, że jest to błąd oprogramowania, dostępne wszystkie softy na stronie 8 level sprawdziłem, i mam wrażenie że czym starszy tym lepiej. Zgłosiłem sprawę do serwisu i czekam na odpowiedź. Zależy mi na takiej właśnie rozdzielczości ponieważ najlepiej pasuje do telewizorów 16X9 i takie zdjęcia od dłuższego już czasu robię swoim aparatem (Sony DSCH5).
 

HeavyGear

New member
Witam Wszystkich!
Jestem tu nowy.Zapisałem się na to forum zainspirowany tym tematem na którym obecnie piszę
Od paru dni testuję mediaTHOR-a. Na razie nie mam do niego zastrzeżeń po za dźwiękiem z wiatraczka. Testowałem na razie filmy w 3D 720p,1080p,mkv,ISO DVD.Będąc cały czas w fazie testowania będę na bieżąco Was informował. Aha zainstalowałem firmware z 13.09.2011r.Na razie chyba najnowszy.Muzykę na razie sprawdzałem mp3 ale to standard.Gdzieś mam flak to przetestuję. W razie czego to jest mój nr.gg:12420735.

Aha przy instalacji firmwere wyłączyli mi prąd. Miałem zgryza. Po powrocie z pracy.Włączyłem i wyświetlał się tylko obraz z 8level, czyli firmware czyli nie wszedł.Napisałem nawet do producenta w tej sprawie i do tej pory nie odpowiedzieli, ale sam sobie poradziłem. Teraz nie wiem jak to się stało bo to przypadek albo...? Włożyłem w slot SD kartę z firmware z instalką. Załączyłem odtwarzacz uruchomiłem pilotem i nie wiem cz sam zaskoczył że dokończył instalację czy to że przypadkowo nacisnąłem dwa przyciski(w tym samym czasie nastąpił proces instalacji), po uruchomieniu urządzenia trochę czasu minęło zanim instalacja zaskoczyła. Dwa przyciski to :pREV i VOL+.
Mam nadzieję że te informacje Wam się przydadzą.
 

HeavyGear

New member
Aha co do txt to ustawiłem w systemie kodowanie CENTRAL EUROPA i jest ok! Zapraszam na gadu gadu! Odpowiedź na cokolwiek związanego z THOR-em dopiero ok. 23:00 jeśli chodzi o dziś.
 

fluster

New member
Witam,
07 lutego 2012 kupiłem THOR-a. Wszystkie filmy jakie mam na dysku śmigają aż miło ale... nie mogę uruchomić nic z youtube ani picasa. Pojawiają się nazwy filmów ale nie wiem co dalej muszę zrobić żeby film ruszył. Sieć działa ok np serwis pogodowy pokazuje obecną pogodę. Mam nadzieję że to przez firmware. Czy ktoś bardziej doświadczony miał taki problem?
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Witam,
07 lutego 2012 kupiłem THOR-a. Wszystkie filmy jakie mam na dysku śmigają aż miło ale... nie mogę uruchomić nic z youtube ani picasa. Pojawiają się nazwy filmów ale nie wiem co dalej muszę zrobić żeby film ruszył. Sieć działa ok np serwis pogodowy pokazuje obecną pogodę. Mam nadzieję że to przez firmware. Czy ktoś bardziej doświadczony miał taki problem?
Pewno masz wcześniejszy FW. Wgraj nowszy i nie powinno być problemu z YT:
http://8level.pl/index.php?page=sho...t_id=6&option=com_virtuemart&Itemid=2&lang=pl

Wrześniowe oprogramowanie naprawiało prawidłowe działanie YT.
 
Ostatnia edycja:

maxxio27

New member
Zastanawiam się na THOR a PATRIOT, w tym drugim można dysk zamontować i to mnie kusi. Jednak Thor jest nowszym urządzeniem i czyta TXT, ma polskie menu z pclab wyczytałem że czyta większość. Zależy mi na DTS miał ktoś może porównanie tych odtwarzaczy. Szkoda, że na pclab nie było patriota czyżby był za tani i kasował konkurencję.... Prosze o podpowiedz co wybrać.


Witam , wybrałbym Patriota na twoim miejscu , to czego konkurencja nie posiada to modowany soft Asusa z dodatkiem MOS3 , zyskuje sie jeszcze na dodatek Iple , dobrze rozbudowana Sambę , i kilka bajerów z jakim ja nie korzystam już :), cena przyzwoita bo można zamontowac dysk do srodka , wchodzi nawet dysk 1tb 2,5 wysokość dysku 12,5mm , minus to nie czyta txt , ale ja tam wole mimo wszystko lektora niż męczyć wzrok czytaniem :)


pozdrawiam
 
Do góry