8800gt dualview problem

robertox23x

New member
Sprzęt :

Karta graficzna : Geforce 8800 GT
TV : Samsung LE40M86BD 40'' full HD
Kabel : DVI-HDMI

Problem : DUALVIEW

Sterowniki : aktualne 196.21
System: Windows 7

Problem wygląda następująco :

Ustawienie trybu klonowania : działa bezproblemowo
Ale, mając małe dziecko wolałbym korzystać z trybu dualview : Bajki czy Filmy z PC na TV a praca w tym samym czasie na PC. Po skonfigurowaniu Monitora 1 z PC + TV na rozdziałkę 1920/1080x60HZ (natywna) obraz na TV wskakuje normalny jak powinien (pulpit widoczny bez ikonek) po odpaleniu jakiegokolwiek filmu na All-Player - i wrzuceniu go na opcję "pełen ekran monitor 2" bajk pojawia się na tv na 5 sekund i TV wygasza się - zachowuje sie tak jak by kabel nie był podłączony - nic nie widać.

Kiedyś wcześniej te opcje działały bez problemu. Próbowałem już wszystkiego co mi znane: UltraMon - program do dualview, ustawienia w panelu nvidii, zmian ustawień, sterowników - za każdym razem to samo.

Szukałem po forach - nie znalazłem odpowiedzi dlaczego TV wygasza się - czy ktoś ma pojęcie co zrobić aby to wszystko działało jak powinno?
 

cierpliwy_304

New member
Witam! Ja miałem podobny problem z programem sub-edit player, (pewnie znasz) na szczęście kolega podpowiedział jak to zrobić żeby obraz pojawiał się na drugim ekranie, wystarczy po otworzeniu programu w ikonie "pełny ekran" ustawić opcję monitor 2. Wtedy automatycznie subedit odpali się w pełnym ekranie na drugim monitorze (TV). Mam 9800GT i u mnie działa, jeśli zależy Ci na tym by dziecko oglądało bajkę na TV podczas pracy na komputerze to spróbuj tego rozwiązania.
 

robertox23x

New member
Tak, ale : "po odpaleniu jakiegokolwiek filmu na All-Player - i wrzuceniu go na opcję "pełen ekran monitor 2" bajk pojawia się na tv na 5 sekund i TV wygasza się - zachowuje sie tak jak by kabel nie był podłączony - nic nie widać"

Wiem, że można wrzucić na monitor 2 - wskakuje obraz ale po 5 sekundach gaśnie cały TV......
 

cierpliwy_304

New member
piszesz o programie allplayer, ja o subedit, z allplayerem nie mialem do czynienia więc nie wiem jak sie zachowuje, ale wydaje mi się że będzie działał bez problemów, albo masz problem ze sterownikami albo ze podłączeniem, może tą 7-ke trzeba jakoś skonfigurować...
 

Max78

New member
Ja używam 'zdechłego' CinemaPlayer'a. I nie szczypię się w jakieś funkcje "pełen ekran monitor 2", tylko po prostu okno z CinemaPlayer'em przeciągam na tą część pulpitu, która wyświetlana jest na TV i klikam 2x na filmie (tudzież klikasz ikonkę od trybu pełnoekranowego). Działa bez problemów.
Grafika to nVidia GF 7600GT (zabytek). Sygnał przesyłam z DVI na HDMI. Rozdzielczość natywna TV (1920x1080@60Hz lub 50Hz). Sterowniki te same co u Ciebie lub numerek wyżej (niedawno aktualizowałem).
Raz próbowałem używać AllPlayer'a - dziwne historie mi się działy... Odpuściłem.

Powodzenia
 

mikefx

New member
Co prawda mam kartę Ati, ale mam tak samo jak Ty. Tylko że program ma KMPlayer, jak dotąd najlepszy dla mnie program do filmów. W sterownikach ustawiam Extend main onto HDTV. Włącza mi się sony jak "przedłużenie" pulpitu z monitora.
Wtedy klikam (przytrzymuję) na środku programu, na obrazie filmu i przeciągam na na drugi monitor. Proste ;-)
 
Do góry