85XG8596 wieszanie się video

wucash

Active member
Bez reklam
Od początku posiadania tego modelu zdarzają się momenty zatrzymania obrazu podczas odtwarzania filmów z laptopa lub dysku NAS. Nie chodzi tu o duże pliki 4k tylko nawet materiał 1080p - jest moment zatrzymania obrazu (pół sekundy) i wraca do normy, dźwięk leci bez zakłóceń. Zdarza się to zarówno na firmowym playerze (beznadziejnym zresztą) jak i na Kodi czy Plex'ie. Ostatnio również zdarzyło się podczas odtwarzania serialu na Prime Video. Telewizor jest podpięty do sieci kablem, Internet cały czas 130 Mb/s, lan gigabitowy. Czy jest to kwestia sieci czy software'u telewizora?

Po wifi z laptopa zacięło się ostatnio ze 4 razy w ciągu 1,5 godzinnego filmu. Z NAS po kablu jest na razie lepiej - na materiale 2160p (plik 30 GB i 50 GB) była jedna zwieszka. Korzystam z KODI, PLEXa oraz tego beznadziejnego playera Sony. Z MX Playera zrezygnowałem ponieważ nie przepuszcza DTSu tylko stereo (podobnie VLC).

Nie jest to dyskwalifikujące ale wkurzające, zwłaszcza że model poprzedni sprzed 5 lat (75W855c) radził sobie z tym bez problemu nawet na natywnym playerze Sony (oczywiscie bez 4K ale pliki 1080p mkv po 30gb bez zacinki). Z tego co czytałem na forum SONY (nie tylko pl) to nie jestem odosobnionym przypadkiem i jak na razi enikt nie znalazł rozwiązania problemu.

No nic czekam na aktualizacje do androida 9.0 może coś poprawią, jeśli nie rozważę zakup zewnętrznego playera... może Nvidia Shield Pro
 

wucash

Active member
Bez reklam
Reset zrobiłem, wyczyściłem pamięć, pousuwałem nieużywane aplikacje, zwiększyłem bufor w Kodi do 300MB (Ares Wizard). Teraz włączyłem sobie Avatara (1080p, mkv, 16gb) z dysku sieciowego i po ok 25 minutach była zwieszka.
Jeszcze powinienem spróbować przywrócenia do fabrycznych ale poczekam na aktualizację do androida 9.0, powinna być lada dzień.
Z tego co czytałem na wielu forach (AVF, Sony community itp.) jest to problem powszechny i uwidoczniony w androidzie 8.0 zarówno w modelach XG85, XG95 jak i wcześniejszym XF90- jak na razie nikt sobie z nim nie poradził. Nie jest to jakaś tragedia (niektórzy może nawet nie zauważyli :D ) ale jeśli aktualizacja tego nie zlikwiduje to przesiadam się na zewnętrzny odtwarzacz.
 
Do góry