8404 vs 7404 vs inne proszę o radę

arisotos

New member
Nadszedł czas na wymianę telewizora. Co prawda stary CRT Panasonic 29" 100Hz po 7 latach gra nadal pięknie, ale zajmuje sporo miejsca, no i nie mogę już patrzeć na ten kretyński srebrny kolor ramek. (W 2002r była taka moda i nie było innych kolorów)
Generalnie TV ma służyć do oglądania seriali, NG, wiadomości, bajek (dzieci), zdjęć, rzadziej filmu. Do filmów mam Benq W500 i ekran 92". Ponieważ sygnał jest z kablówki i nie prędko będzie coś HD, więc LCD musi dobrze sobie radzić z sygnałem SD. Za jakiś rok może 2 będzie na pewno sygnał HD.
Przeczytałem sporo wątków na forum i wstępnie wybrałem kilka modeli:
nr 1 Sharp Aquos LC-42XL2E, ale ponieważ jest trudno dostępny więc raczej jego następca Sharp Aquos LC-42DH77
nr 2 Philips 42PFL8404H
nr 3 Philips 42PFL7404H
nr 4 LG 42LH7000, ale nie mam przekonania do tej firmy
Mam kilka pytań, a oczy już mnie bolą od szukania więc może ktoś mi pomoże ;-)
1. Co sądzicie o powyższych modelach? Zdają egzamin po podłączeniu kablówki? Czy jakiś inny model jest lepszy?
2. Dotychczasowy CRT Panasonic 29" ma 100Hz. Czy w LCD przy 42" jest widoczna różnica bez/z 100Hz? Dodam, że w 29"CRT widzę różnicę i 50Hz jest dla mnie nie do zaakceptowania. Czy potrzebne 100Hz w LCD 42" oglądanym z 3-4m?
3. Celowo wymieniłem dwa modele Philipsa, ponieważ różnią się one jedynie Ambilight. Czy jest sens dokładać kilkaset zł do tej funkcji? Czy jest to tylko gadżet? Dodam, że TV oglądam po 21 przy zasłoniętych roletach, ale mam zapaloną lampkę nad obrazem za plecami. Jakoś w kompletnej ciemności źle mi się ogląda CRT. Z drugiej strony przy oglądaniu filmu na projektorze panuje kompletna ciemność i tak jest ok. Nie chciałbym aby funkcja Ambilight okazała się tylko drogim, nieużywanym gadżetem.
Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

Standardowa formułka:
Preferowana wielkość matrycy: ok 42,max46"
Preferowana technologia: LCD
Preferowane marki: brak
Jaki sygnał: SD kablówka, Divx z PC, DVD
Jaka odległość od ekranu: 3-4 m
Jakie urządzenia do podłączenia: kino domowe, nagrywarka (HDMI)
Jaka klasa cenowa: do 4000 zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: raczej w nocy
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: umiarkowane, poza tym zewnętrzne rolety
Ma stać czy wisieć: raczej wisieć
Czy ma być HD Ready czy Full HD: raczej Full hd
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2-3
 

ddarekk

New member
W wyborze nie bardzo Ci pomogę ale jedno wiem na pewno.Mój następny telewizor to może być Sharp.Sony, LG, Toshiba ,wszystko jedno , ważne aby miał ambilight. Warto dopłacić przynajmniej dlatego że mniej męczy sie wzrok przy oglądaniu i podoba sie nie tylko mnie ale całej rodzinie.
 

jaskol

New member
arisotos napisał:
.. Dodam, że TV oglądam po 21 przy zasłoniętych roletach, ale mam zapaloną lampkę nad obrazem za plecami. Jakoś w kompletnej ciemności źle mi się ogląda CRT.

Od kilkunastu dni jestem użytkownikiem Philipsa 42PFL8404, którego najwieksze plusy to:
- bardzo dobre wyświetlanie obrazu SD (także analogowego) !!
- piękne kolory - i telewizor tez jest ładny
- dobry stosunek jakości i funkcjonalności (m.in. odtwarzanie filmy AVC-HD z usb) do ceny.

Ja ogladam tv z ambilightem niedługo, ale wieczorem nie wyobrazam sobie aby wyłączyc go ;)
Jezeli stac Ciebie, to warto dołożyc kasę na ten gadzet i NET (bo tym sie roznia od 7404).

Zapraszam do lektury testow LG i Sharpa
http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2009/05/12/LG-37LH7000-37in-LCD-TV/p1
http://www.trustedreviews.com/tvs/review/2009/03/19/Sharp-Aquos-LC-46DH77E-46in-LCD-TV/p1

Zastanawiałem sie jeszcze nad Sony 40w5500, gdyz obraz ma super,
ale wyglad i dzwiek niezbyt
 

ddarekk

New member
Rozprasza przez kilka godzin po zakupie ,gdy to zmieniajace sie światełko wydaje sie być ciekawsze niz akcja w TV.Zawsze możesz wziąć telewizor do domu na próbę. Raz włącz ambi a raz wyłącz.Za jednym zamachem będziesz miał przetestowane dwa modele.:wink:
 

arisotos

New member
Trochę już jaśniej się zrobiło, a odnośnie 100Hz w LCD 42" jest zauważalna różnica czy nie? W CRT widzę wyraźnie, który model ma 100Hz, a który nie.
Wiem, że wszystkie wymienione modele mają 100Hz, ale byłem dzisiaj w sklepie i w tej cenie można kupić modele 46" bez 100Hz. A wiadomo im więcej cali tym więcej frajdy.
 

arisotos

New member
No i kupiłem

Tak więc jestem już po zakupie Philipsa 8404 + gratisowy blu-ray BDP3000. Przesądziły magiczne raty 30x0% + gratisy w Euro.
Ambilight to poprostu bajka. Zawsze w nocy oglądałem TV z zapalonym światłem. No, ale ambilight jest rewelacyjny. To nie zwykłe światełko jak niektórzy piszą. Wystarczy oglądać przez chwilę, a później wyłączyć i ... to już nie to samo oglądanie. Oczywiście dotyczy to osób, które nie lubią oglądać w kompletnych ciemnościach.
Jakość obrazu SD w zależności od stacji. TVN wygląda nieźle, natomiast te ze słabym sygnałem z kablówki średnio.
Skalowanie obrazu 4:3 do formatu 16:9 odbywa się kosztem obcinania góry i dołu, tak więc tracimy część obrazu. I to jest największa bolączka. No, ale do póki będzie istnieć TV analogowa i format 4:3 będzie z tym zawsze problem.
Generalnie jestem zadowolony z wyboru. Polecam zwłaszcza ambilight i jakość obrazu. Samo wykonanie TV też pierwsza klasa.
Z minusów ktoś już wspominał o słuchawkach, które mają osobną regulację głośności. No i podłączenie słuchawek nie wycisza głośników. Druga denerwująca sprawa to po włączeniu TV długo nie reaguje na pilota, więc jeżeli był ustawiony głośno to tak się też włączy i przez parę chwil nie ma możliwości ściszenia.
 

luigi

New member
Napisz czy ten odtwarzacz blueray dobrze współgra z 8404h bo chce w taki się zaopatrzyć. Ja sie pośpieszyłem i mi nie dali go w gratisie :(:(:(
Poza tym uważam jako b. doświadczony użytkownik tv marki Philips, że ten model słabo radzi sobie z kanałami SD nadawanymi w formacie 4:3.
Starsze Philipsy radzą sobie z tym o wiele lepiej i nie ma nad czym się zachwycać w SD. TVN powinien porażać jakością a tak nie jest w/g mnie.
Z paczki tvn najlepiej działa tvn24 (wygląda na 8404h może tak powinienem się wyrazić).
Dodatkowo te 100Hz w tym tv na kanałach HD tez niczego nie daje, równie dobrze wyglądaja kanały HD bez 100Hz.
Odnośnie kolorów to jednak sądzę że maja tendecję do wpadania w czerń.
Nikt właśnie nie wspomniał o o jego b. dobrej czerni, którą to bym postawił na 1 miejscu wśród zalet, na 2 ładny wygląd za sprawą cienkiej ramki...
oraz wbrew wielu opiniom dosyć dobry dźwięk, nie ma już potrzeby podpinania kina domowego aby cokolwiek usłyszeć...już nic nie dudni, nie trzeszczy w głośnikach jak wstarszych modelach.
Reszta to już przeciętność bo ambilight i net tv zawodzą (bynajmniej mnie) na całej linii a przecież głównie dlatego kupuje się ten telewizor.
 

arisotos

New member
Witam,
odtwarzacz BDP3000 odtwarza praktycznie wszystko co dostanie: dvd, divx, mp3, bluray itd. Samo urządzenie nie jest specjalnie skomplikowane, ale bardzo ładnie się prezentuje. Testowałem go tylko pare godzin, ponieważ zamierzam go sprzedać. Urządzenie całkiem fajne, ale u mnie nie będzie używane z racji, że do filmów używam projektora i ekranu 92" podpiętego pod PC w innym pokoju.
TVN24 wygląda najlepiej ponieważ większość programów nie jest w formacie 4:3.
Nie sądzę, żeby stare Philipsy radziły sobie lepiej. Trudno jest przerobić jeden format na drugi, bez pogorszenia jakości lub obcięcia części obrazu. Wczoraj specjalnie włączyłem dwa TV stary CRT 4:3 i nowy 16:9 i sprawdzałem różne formaty skalowania obrazu. Najlepsze rezultaty daje tryb auto, ale właśnie kosztem obcięcia kilku cm z góry i dołu obrazu. Oglądając twarz ludzką jest ona minimalnie poszerzona w stosunku do CRT, ale nie jest to rażące. Nie ma innej metody na upchnięcie formatu, chyba że z czarnymi pasami po boku. Nawet nie wiem czy jest taka opcja. Co do formatów to jestem na to uczulony i przez bardzo długi czas był to powód do pozostania przy CRT 4:3. Sam obraz z LCD nie jest dla mnie rewelacją w stosunku do CRT przynajmniej w SD. Różnica jest niewielka.
Czerń dla mnie jest pierwsza klasa. TV bije pod tym względem projektor, ale ja nie jestem maniakiem czerni, więc nie jestem w tej kwestii obiektyny.
Co do ambilight to dla mnie jest rewelacyjny. Szkoda, tylko że góra nie świeci. Cały bajer z ambilightem dla mnie polega na tym, że natężenie oświetlenia i jego kolor jest zależne od wyświetlanego obrazu. Stąd w ciemnych scenach podświetlenie jest słabsze, pozwalające na "zobaczenie czerni", a w jasnych silniejsze. Błękit oceanu wylewa się z TV i to jest piękne. O gustach jednak się nie dyskutuje.
NetTV jeszcze nie testowałem. Dla mnie wystarczy jednak, żeby dało się odtworzyć youtube. Do reszty mam komputer.
 

ciaper

New member
Philips 8404 vs 7404 - te modele mają kartę sieciową do netu, ale przewodową.
Czy po podłączeniu karty wifi przez usb w tym telewizorze będzie działał net tak jakby był wbudowany wifi (jak w serii 9000) ???
Próbował ktoś ???
 

smooth

New member
ciaper napisał:
Philips 8404 vs 7404 - te modele mają kartę sieciową do netu, ale przewodową.
Czy po podłączeniu karty wifi przez usb w tym telewizorze będzie działał net tak jakby był wbudowany wifi (jak w serii 9000) ???
Próbował ktoś ???

Szczerze wątpie bo jak wgrasz soft do obsługi? LCD to nie komp z windowsem.
 

ciaper

New member
Hmmm... pewnie tak...

W takim razie, jeśli mam kablówkę (np.Aster w Krakowie) wraz z netem to ten kabel który mam podłączony do tv ni eprzesyła równocześnie sygnału internetowego, nie ?

Pytam, bo podciągnięcie kolejnego kabla, z netem, do tv jest uciążliwe. A wifi... szkoda że tylko w wersji 9000 jest dostępne :/

Na marginesie - sa inne tv z wifi ?
 

kacperhq

New member
to nie komp z windowsem tylko komp z linuxem lub temu podobnym systemem. problem w tym by philips skompilował odpowiednie sterowniki i pewnie wkoncu to zrobia tylko ze dla swoich kart wi-Fi. biznes to biznes
najprościej kup sobie prostego AP i podłącz do TV bedziesz miał bezprzewodowo. proponuje Asus WL-330gE wireless 802.11g koszt około 160zł a jest bardzo mały i spokojnie schowasz go za TV
wymiary to:
Szerokość8,6 mmWysokość1,7 mmGłębokość6,2 mmMasa netto62 g
za 70 zł dostaniesz TP-Link TL-WA500G Wireless 802.11g ale jest duzo wiekszy.
 

ciaper

New member
A nie mogę podpiąc do USB w telewizorze, takiego modułu WiFi - mały wyglądający jak pendrive ...
Przecież jeśli to działa na stacjonarnych kompach bez karty WiFi ...
 

kacperhq

New member
ciaper napisał:
A nie mogę podpiąc do USB w telewizorze, takiego modułu WiFi - mały wyglądający jak pendrive ...
Przecież jeśli to działa na stacjonarnych kompach bez karty WiFi ...
tak jak pisałem wyżej w środku w TV zainstalowany jest specjalnie spreparowany linux oparty o kernel 2.6.18, aby działało twoje Wi-Fi na usb musiał by on mieć sterowniki do niego, można je jedynie wgrać razem z firmware a ze zródeł do niego nie ma to nie jest to możliwe.
 

ciaper

New member
No tak, macie rację.

A jak mam kablówkę Aster, to w kablu jest sygnał TV i net, czy to są osobne kable ? Bo wtedy byłby "problem z głowy" ...
 

m82

Klub HDTV.com.pl
VIP
ciaper napisał:
No tak, macie rację.

A jak mam kablówkę Aster, to w kablu jest sygnał TV i net, czy to są osobne kable ? Bo wtedy byłby "problem z głowy" ...
A jak podłączysz ten kabel od kablówki do komputera to będziesz miał internet? :mrgreen:

Sygnał z kablówki trafia do modemu z którego do komputera przesyłany jest przez Ethernet lub WiFi i tak samo musisz podłączyć telewizor, jeśli TV nie ma WiFi musi to być normalny kablet sieciowy taki sam jak do komputera.
 
Do góry