8000 F czy ES?

pawelk07

New member
Mam mały dylemat, kupić es8000 czy poczekać jeszcze trochę i kupić f8000? warto dokładać ponad 1000zł ?

A może wybrać coś innego, zamiast sterowania gestami, może model F6xxx?
Szukam tv 46", do es8000 mam okazje kupić bd-f7500.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale podaj chociaż jaką masz odległość, jaki sygnał , co chcesz podłączać i czy kręci Cię machanie do telewizora. Bo Ci co mają piszą że fajne jest to na początku, poźniej jest nawet uciążliwe.
 

RafMat

New member
Dołożyć 1000zł i masz super Tv. Mam Es8000 i jestem zadowolony ,przymierzem się do kupienia evolution kit który ma kosztować 1200zł. Także na to samo wychodzi.A jak będzie cię denerwować sterowanie gestem lub mówienie do Tv to możesz to wyłączyć.:)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Przeciez z testow wynika ze jakosc obrazu i samego panela miedzy ES8000 a F8000 to dwie rozne jakosci, wiec odpowiedz chyba jest jedna :)
 

pawelk07

New member
Odległość od tv około 3,5m. Do tv będzie podłączona telewizja cyfrowa, blu ray, xbox. Machanie do tv mnie raczej nie kręci bo mam kinect'a więc mogę się namachać grając. Natomiast wybieranie głosowe jest fajne. Żeby nie przepłacać pomyślałem o f6xxx bo tam już jest wybieranie głosowe (bez kamery).

Na dzień dzisiejszy mam do wydanie około 5500. Mogę kupić es8000 za 5499 lub es8000 z bdf7500 za 5800.
 
Ostatnia edycja:

RafMat

New member
Przeciez z testow wynika ze jakosc obrazu i samego panela miedzy ES8000 a F8000 to dwie rozne jakosci, wiec odpowiedz chyba jest jedna :)

Proszę pokaż mi ten test.Bo prócz lepszego procka i grafiki(które można dokupić do serii ES) nie zauważyłem nic lepszego w "nowej" matrycy serii F.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

falek4

New member
To Mi pokaż !!!

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Wyświetlany obraz przez te dwa modele jest drastycznie inny nawet w warunkach sklepowych i nie spotkałem jeszcze nikogo kto by tego nie zauważył. Patrząc w specyfikacje techniczną fakt można tego nie widzieć;)


Pozdrawiam
 

RafMat

New member
Zgadzam się z Tobą że obraz jest lepszy,ale nie dla tego że inna matrycy tylko lepszy procesor i grafika co będzie można dopiero porównać podpinając evilution kit.Mam rację? Jak nie to mnie proszę świecić :)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

pawelk07

New member
Bardziej jestem skłonny do kupienia es8000, wtedy będę też miał bd-f7500. Dużo strace na jakości obrazu nie wybierając F8000? Zawsze mogę dokupić evolution kit, który pewnie po kilku latach będzie dużo tańszy.. Do tej pory nie oglądałem nawet filmów bluray, tylko zwykłe dvd i programy hd więc chyba mi to wystarczy... Czy cena 5800 za es8000 46" i bd-F7500 jest dobra?
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Dzisiaj przyjechał F8000 - piękny obraz i piękna czern :) - tak na poczatęk

evaulation kit to tylko poprawa smartu chyba an ie jakosci obrazu :)
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
no softwarowe zmiany czy nawet dolozenie mocy obliczeniowej... nie zmieni moj drogi matrycy ani jej podswietlenia

Ale marketing góra :)
 

RafMat

New member
Już pisałem o tym wyżej. Gdzie jest napisane że w nowych modelach "F" jest lepsza matryca ??

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

jarjar82

New member
HD FAN ma racje ...matryce nie maja nic wspólnego z ubiegłoroczną serią :) jest o tym na kilku zagranicznych forach ( testów tez ci tam dostatek ) nic tylko czytać ;)

a evolution kit pozostawię bez komentarza :D
 

RafMat

New member
Klakierów tu nie potrzeba.Piszesz nie na temat. Poròwnujesz model "D"z przed dwóch lat do serii "F" .W temacie jest napisane Es do F ? Przemyśl swoje posty i daj prawdziwe argumenty jeśli wogóle widziałeś model es 8000. pozdrawiam

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Widzialem w sklepie, i porownywalem tam, moze nie to samo co w domu ale swoje widzialem :) , es napeno lepszy od D7000 ale nadal sporo w tyle poza nowym F8000, testy w wielu krajach to potwierdzaja ale mozesz nadal faworyzowac ESa , Twoja sprawa
 

pawelk07

New member
Już sam nie wiem, kto ma rację.. Powiedzcie chociaż, czy nie przepłacę za es8000 + bd-F7500 za 5800? Niestety nie mam teraz, żeby dopłacić jeszcze 1000zł na F8000, a chyba nie ma sensu zamieniać es8000 na F6xxx? A przy tych modelach wydaje mi się że szczególnie jakością się nie różnią.. na moje potrzeby powinno wystarczyć.
 
Do góry