75PUS7354 - style ruchu Pomocy :/

bartezzx

New member
Witam,
Mam telewizor 75PUS7354 wszystko jest w miarę ok ale mam największy problem z "ruchem". Tzn. mam wyłączoną opcję wspomagającą płynność ruchu bo tego nie nawidzę, więc mam dane na wyłączony. Ale jak np. odpalam Netflix i włączam film np. Król no to widać że ruch jest wspomagany bo wygląda jakbym oglądał to w teatrze, takie sztuczne itp. Sprawdzam w ustawieniach i mam normalnie ruch wyłączony ale to nic nie pomaga. Próbowałem zmienić Styl obrazu na inny i wtedy ten ruch jeszcze raz wyłączyć ale mimo że jest wyłączony to nadal widać że działa upłynnianie bo jak te same filmy włączę czy to na tablecie, czy na komputerze to ruch jest normalny a na TV i tak wspomagany że niedam rady tak oglądać. Kiedyś poszedłem do kina na hobbita w 48 klatek to po minucie wyszedłem z seansu, po porostu nie trawie takiego ruchu (do kina poszedłem zobaczyć jak się jeszcze nie znałem).
Czy ktoś wie w czym tkwi problem i jak go rozwiązać ?
 

bielikk

New member
Bez reklam
Każdy odbiera obraz, ruch na ekranie TV bardzo indywidualnie. Ja posiadam 49PUS8303 - tv z matrycą 120HZ i nie wyobrażam sobie oglądania filmów, transmisji sportowych itp. bez włączonych upłynniaczy.
Oglądając np: film - gdy przełączę na ustawienia predefiniowane "film" to dla mnie obraz jest nie do przyjęcia - po prostu brakuje mu przy tym ustawieniu klatek - "klatkuje". Na stałe mam ustawione upłynniacze na "max" a ostrość obrazu na 4. Jeżeli bym "podciągnął" ostrość wyżej to wtedy obraz staje się "teatralny". Przy ustawieniach j.w. obraz jest rewelacyjny.
 

szwedu666

New member
Jak daje na wyłącz to u mnie działa. Pamiętaj że musisz włączyć wszędzie:
HDR
Standard
Dolby vision
Itd
Bo Co się źródło zmieni to masz inny profil.

Wysłane z mojego LGM-V300L przy użyciu Tapatalka
 

bartezzx

New member
no właśnie przy niektórych źródłach zobaczyłem że jakaś opcja jest włączona mimo że ją wyłączyłem wcześniej. Czyli włączyć musze opcje te które możliwe z tych co napisałeś czyli:
HDR
Standard
Dolby visionI powinno być ok ? Bo dopiero jutro będę miał możliwość sprawdzić.
 

szwedu666

New member
no właśnie przy niektórych źródłach zobaczyłem że jakaś opcja jest włączona mimo że ją wyłączyłem wcześniej. Czyli włączyć musze opcje te które możliwe z tych co napisałeś czyli:
HDR
Standard
Dolby visionI powinno być ok ? Bo dopiero jutro będę miał możliwość sprawdzić.
HDR a Dolby vision to są dwa różne standardy i też mają osobne profile.
Dolby vision jest opatentowany w przeciwieństwie do HDR który jest otwarty i Dolby vision posiada paletę barw 10 bitowy.
Tak więc ustawienia są różne i profile są osobne.

Wysłane z mojego LGM-V300L przy użyciu Tapatalka
 

bartezzx

New member
sprawdziłem materiał jakiś z pendrive, trailer ślubny który sam robiłem, export mam zrobiony na 25 klatek, a jak włączyłem widać że działa jakiś wspomagacz bo obraz jest płynny :/ kurde no nie mam pojęcia jak zrobić żeby nie działał ten wspomagacz.
 

Piotrek355

New member
chyba problem jest jak wchodzisz w ustawienia konfiguracji obrazu.
Pamiętaj że nie możesz wyjsc do menu glównego androida i potem w ustawienia bo tv to tez traktuje jako kolejne źródło wiec caly profil jaki sobie stworzysz bedzie dzialal tylko w menu.

ogladasz sobie jakis film na danym zrodle( usb, hdmi, youtube ) i klikasz guzik szybkich ustawień (po lewej pod guzikiem ambilight na pilocie) potem w menu [czesto uzywane ustawienia], potem na dole [wszystkie ustawienia] , potem [obraz] i upewniasz się który styl obrazu jest podświetlony i to ten bedziesz edytowal z listy poniżej gdzie masz kolor, kontrast, ostrość, w zaawansowanych te uplynniacze itd. itd.
W ten sposob na bank na tym źródle będziesz miał juz wszystko ok. Też nie trawie tego efektu upłynniacza ;)


Generalnie jest to męczące w tym tv ale każde źródło może mieć przypisane osobne ustawienia obrazu które wybierasz i ustawiasz pod siebie: standart, dynamieczne, film itd. Problem jest w tym ze jak np ustawisz sobie po swojemu profil dajmy na to film i tam wylaczysz uplynniacze to musisz zapisac sobie gdzies na kartce czy czymkolwiek te wszystkie ustawienia kontrastu jasnosci itp i je przepisac do profilu film na kazdym źrodle ktorego uzywasz żeby profil film wygladal wszedzie tak samo.

W razie problemow pisz pw czy cos bo ja tez się meczylem z roznymi opcjami w tym systemie (ja mam 43 cale) ;)
 
Ostatnia edycja:

szwedu666

New member
chyba problem jest jak wchodzisz w ustawienia konfiguracji obrazu.
Pamiętaj że nie możesz wyjsc do menu glównego androida i potem w ustawienia bo tv to tez traktuje jako kolejne źródło wiec caly profil jaki sobie stworzysz bedzie dzialal tylko w menu.

ogladasz sobie jakis film na danym zrodle( usb, hdmi, youtube ) i klikasz guzik szybkich ustawień (po lewej pod guzikiem ambilight na pilocie) potem w menu [czesto uzywane ustawienia], potem na dole [wszystkie ustawienia] , potem [obraz] i upewniasz się który styl obrazu jest podświetlony i to ten bedziesz edytowal z listy poniżej gdzie masz kolor, kontrast, ostrość, w zaawansowanych te uplynniacze itd. itd.
W ten sposob na bank na tym źródle będziesz miał juz wszystko ok. Też nie trawie tego efektu upłynniacza ;)


Generalnie jest to męczące w tym tv ale każde źródło może mieć przypisane osobne ustawienia obrazu które wybierasz i ustawiasz pod siebie: standart, dynamieczne, film itd. Problem jest w tym ze jak np ustawisz sobie po swojemu profil dajmy na to film i tam wylaczysz uplynniacze to musisz zapisac sobie gdzies na kartce czy czymkolwiek te wszystkie ustawienia kontrastu jasnosci itp i je przepisac do profilu film na kazdym źrodle ktorego uzywasz żeby profil film wygladal wszedzie tak samo.

W razie problemow pisz pw czy cos bo ja tez się meczylem z roznymi opcjami w tym systemie (ja mam 43 cale) ;)
Tak jak kolega pisze wszystko prawda.

z drugiej strony przy okazji chciałem zapytać kolegę czy znalazł sposób na wyświetlanie informacji o obrazie.

Nawet inne modele posiadają przyciski info.
Nasze z serii 7 nie posiadają.

Próbowałem dwukrotnie na infolinii pomocy technicznej To odpowiedzią było uwaga : pilot nie posiada przycisku info.

Jedyne co udało mi się odkryć to po podłączeniu pada PS4 do telewizora używając go jako kontrolera telewizora podczas gry(mam dwa pady i ten drugi nie jest wtedy połączony z konsolą tylko z telewizorem) naciskając przycisk PS na padzie wyświetlają się informacje obrazu ale niestety nie działa to na przykład w netflixie.

moim głównym problemem właśnie jest to że nie mogę sprawdzić jaka rozdzielczość jest wyświetlana podczas transmisji Netflix.

Wysłane z mojego LGM-V300L przy użyciu Tapatalka
 

bartezzx

New member
Przepraszam że dopiero odpisuję ale miałem problemy z systemem, nie działał mi przycisk Wyślij odpowiedź na paru forach nie wiem czemu :/

Piotrek355: Dziękuję w końcu wszystko działa. Nie wiedziałem że tak trzeba robić, wchodziłem zawsze w główne menu androidai tam ustawienia i dopiero ustawiałem. Do głowy nie przyszło mi że to tak trzeba robić dla każdego źródła :D

Kiki: Nie mam kalibracji.
 
Do góry