75 cali czy może większy ale gorszy obraz?

jurass

Banned
brodacz, ale co wnosi taki post? Może wyjaśnisz dokładnie co masz na myśli, bo ja, i zapewne nie tylko ja, należę do tych 99%, ale naukę przyjmuję z wdzięcznością.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zatem ten "1" %, to ludzie świadomi, którzy zjedli zęby na przekątnych i generalnie zasadnościach przy oglądaniu w kontekście jakość/przekątna/cena i mają w głębokim poważaniu opinie sprzedawców z MM, czy generalnie jakiekolwiek opinie postronnych (pierwszych lepszych) "znawców".

Absurdem jest wciskanie Ambi "zamiast" tych 7 dodatkowych cali.
To jest dopiero wciskanie ciemnocie cudów - "kup Pan mniej cali, ale z Ambi, a zastąpi Panu niemal - 20% "larger area".

Przywołany Samsung 82" (czy też Sony 85") ma na tyle zadowalającą jakość (czyt. przyjemność z oglądania każdego dnia) mimo, że nie jest to żadem "top", że z powodzeniem da o niebo więcej frajdy z korzystania, jak cokolwiek - minus 7 cali, szczególnie i przede wszystkim, że mowa tu o ponad 5 metrach odległości!

Jeżeli ktoś decyduje się na tv i dobierze już odpowiednią dla siebie przekątną, to Ambi może być (aczkolwiek nie dla wszystkich) atutem, nikt tego nie neguje i wówczas z dwóch idento przekątnych można się skłaniać do ficzera pt. Ambi.

Natomiast absolutnie NIE, jeżeli ktoś walczy o komfort oglądania przy takiej odległości, a pierwszym i najważniejszym "komfortem" będzie (i powinna być) PRZEKĄTNA!
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Armanig w 100% się z Tobą zgadzam i z przekątną NIC nie wygra ale ja osobiście tak się przyzwyczaiłem do Ambi że trudno mi sobie wyobrazić oglądania bez niego czegokolwiek - mam włączony non-stop :eek:k:
 

brodacz

Active member
Bez reklam
brodacz, ale co wnosi taki post? Może wyjaśnisz dokładnie co masz na myśli, bo ja, i zapewne nie tylko ja, należę do tych 99%, ale naukę przyjmuję z wdzięcznością.

Wnosi to co napisałem, czyli osoby "polecam bo mam" chcą wsadzić (zapewne nieświadomie) na minę kogoś kto pyta o obiektywną radę. Jeśli ktoś kieruje się tylko wielkością, to nic z Samsungiem nie wygra. Jednak jeśli spróbuję się pooglądać szczyptę mniejszego Philipsa to efekt jest ten sam co przesiąść się z wielkiego i dającego możliwość stania autobusu do jakiejkolwiek osobówki.
Jeśli ktoś od lat oglądał na 80" to zapewne nic go nie przekona by zejść niżej. Jednak przesiadka z 50" na 75 i tak będzie wielkim łał.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Gdybyśmy porównywali istniejące na rynku 24,5" i 31,5" też bym wysiadł. Bo tu owe 7" robi 30% więcej. Przy rozmiarach gdzie jest to niespełna 10% można mówić o szczycie.
 

nickkk

New member
Najlepiej jak kupisz w MM Philipsa 75 i po 28-miu dniach korzystania z funkcją śledzenia obrazu włączoną na maksa oddasz lub zamienisz na 82 Sama. Wtedy sam się przekonasz w jaki kał chcą cię wepchnąć. 99% Polaków lubi bo ma a nie dlatego, że obiektywnie potrafi ocenić. Gdy ktoś sprzedaje taki sprzęt w sklepie to widzi reakcje klientów i wie dlaczego sprzedaż Samsunga tak bardzo siadła. Nie mają już atutów by dalej prać mózgi klientom. A každa babka ci powie, że wielkość nie jest najważniejsza.

Babka która mówi że wielkość nie jest najważniejsza, KŁAMIE :)
Pytanie, czy ty też coś nie kręcisz? :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Babka która mówi że wielkość nie jest najważniejsza, KŁAMIE :)

Amen. Zresztą widział ktoś 10cm wibrator? :)
Rozmiar ma znaczenia, Kiki powtarzał to od lat, a jak już sobie żartujemy (wszak wątek robi się powoli śmieszny), to rzekłbym, a raczej dodał, że jak kobieta mówi, że rozmiar nie ma znaczenia, a liczy się technika, to wiedz, że masz małego :)

Myślę, że bardzo trafne w kontekście dyskusji - mniejszy tv, a lepszy, jak większy, a gorszy, przy czym gorszy jest pojęciem - szczególnie przy większej odległości mocno dyskusyjne :)

Podsumowując, bo wątek zapewne już czyta sporo postronnych osób, a tworzą się już teorie spiskowe:

Phil z Ambi, ale mniejszy na pewno da sporo radochy i w jakiś sposób da poczucie obcowania w czymś większym. Tak działa Ambi, ale w tym konkretnym przypadku, gdzie autor ma 5.5m, w mojej ocenie, a poparta jest doświadczeniem, na 99% lepsze wrażenia będzie miał i tak z 82". Jestem o tym przekonany.

Nie ma też znaczenia, że ktoś przesiada się z 50" na 75"/82"/85", bo równie oczywistym jest fakt, że w każdym z przypadków będzie efekt wow, ja przesiadałem się przez całe lata z 32",36",40",42"50",52"55",60",64", 80" czy w końcu na 82" i dałbym się pokroić w swoim czasie za możliwość przesiadki z 32" od razu na 82" i wreszcie, nie tracąc przez to pół życia czekając na obecne czasy. Niech autor się cieszy już teraz tym, na co niektórzy musieli czekać latami, a nie zadowala mizernym stwierdzeniem, że i tak będzie ogromny "przeskok"
 
Ostatnia edycja:

gizmon

New member
Chyba problem, który TV, sam się powoli rozwiąże. Samsung 82" widzę, że nie jest już dostępny. To co jest w sklepach powyżej 75 cali przekracza kwotę 10 tys.
 

omnia

New member
Poza tym, że ambi ładnie zaciera granicę między ekranem a ścianą to jeszcze daje wzmacnia odbiór czerni - niejako efekt uboczny zanim wprowadzono telewizor LCD, ale działa i to szczególnie jak nie ma już żadnych innych źródeł światła. Nie będę jednak podpowiadać co do wielkości, bo 7 cali to jest jednak coś, choć dla mnie z 55 calami 75 to już bardzo dużo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz bardzo dobre modele 75"
A kolejny jaki będziesz wymienia będzie kosztował max do 1o tyś i będzie miał najnowsze rozwiązania.
Dla niebieskich masz specjalne pakiety.
 

gizmon

New member
Zdecydowanym się na Philips 75PUS8303. Testuje od kilku dni. :)

ps. Miałem trochę problemów z pierwszym gniazdem HDMI 1 (ARC/MHL). Obraz z tego gniazda był zdecydowanie za ciemny w porównaniu do innych źródeł jak zwykły TV czy Internet. Najpierw kombinowałem z ustawieniami TV (kontrast, jasność), potem wymieniałem kabel HDMI. Niestety skończyło się na tym, że przez pomyłkę podłączyłem do HDMI 2 i obraz o dziwo jest już "normalny" :)
Czy to złącze (HDMI1 ARC/MHL) tak powinno się zachowywać?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
To ja podejrzewam u siebie problem z ampkiem Pionka, bo po podłączeniu HDMI niezależnie od telewizora, podbija podświetlenie na maxa.
 
Do góry