720p czy 1080p do PC ?

Greg_1

New member
Nie jestem pewien czy to dobry dział, jeśli zły to proszę przenieść do odpowiedniego i nie bić mocno :roll:

Ale do rzeczy, myślę nad zakupem TV który również bym wykorzystał do kompa i nie wiem czy 720p nie będzie zbyt małą rozdzielczością do PC. Nie jestem jakimś grafikiem komputerowym więc na super jakości mi nie zależy ale chciałbym wygodnie przeglądać net, napisać prackę na uczelnię, oglądnąć film i popykać w jakąś gierkę.
Budżet krzyczy bierz jakieś 27" w 720p ale jeśli miałbym żałować takiego wyboru to po odkładałbym dłużej do 32" w FHD, tylko pytanie czy warto dokładać ~1000zł
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Na 32 calach w 1080p będziesz czytał czcionke w windzie ptzez lupę.A jak 1080p do gierek to chyba kartę graficzną masz za 1500zł+.Polecam 32 cale 720p.Możesz tez łyknąć 1080p 32 cale ale używać w 720p-jakość ta sama.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Miałem 2 full hd i pięć hd ready i powiem Ci że całe to 1080p to może grało u mnie ze dwa razy.No chyba że gry na x360 bo jedynie tam było widać różnicę (mniej ząbków ale komp od tego ma aa) ale animacja spadała przy tej rozdziałce w stosunku do 720p zdecydowanie a dla mnie płynność to podstawa.
 

lasemast

New member
Ja tak uzywam

Ja uzywam od ponad roku TV 32" HD Ready 768 w pionie podpiety do PC, konsoli PS3, tunera satelitarnego i od czasu do czasu Tvix6500 lub kamera. Jestem z takiego rozwiazania zadowolony. Ale, PC sluzy tylko do prostych programow jak poczta, internet. Od czasu do czasu cos innego. Uzywam z odleglosci 1,5 metra i to jest dla mnie dobre. Jednak jak chcesz uzywac czesciej do pracy i to juz np. do pisania w word i innych aplikacjach to jednak wedlug mnie za mala rozdzielczosc i polecam wieksza rozdzielczosc np. 1900 x 1080 przy 32" i w tym czasie z odleglosci 1 metra. Bedzie wtedy mozna otwierac aplikacje w oknach. Ja uzywam LCD Samsung i jestem zadowolony, zobacz jakie TV obsluguje rozdzielczosci i twoja karta graficzna.
 

Greg_1

New member
w sumie, to od takich rzeczy jak word itp. mam laptopa
Rozumiem że z netu korzystasz komfortowo, tak ?

edit:
A może 23", w sumie takie rozmiar byłby chyba najlepszy do postawienia na biurku, a i zagęszczenie pikseli będzie większe, więc jakość będzie też lepsza do korzystania z kompa
 
Ostatnia edycja:

lasemast

New member
TV do PC

Moja opinia jest taka:
- do pracy (word, grafika) -> najlepiej 2 monitory 20"
- multimedia, rozrywka, internet, gg, itd siedzac wygodnie z odleglosci do 2,5 metrow - 32" HD Ready jest na dzien dzisiejszy wystarczajacy
- na biurku do pracy i do rozrywki siedzac blisko to 24 do 26" w wysokiej rozdzielczosci tj. 1920x1200 lub podobne (wiecej to nie potrzeba)
- rozwiazanie do rozrywki i grafiki prezentacyjnej oraz inne to duzy monitor lub TV minimum 32" przy do 2 metrach i wieksze jesli dalej.

Ja z netu korzystam komfortowo z pewnym niedosytem jesli chodzi o rozdzielczosc w pionie. To sie da odczuc.

Zageszczenie pikseli nie jest potrzebne zbyt wysokie. Jesli zageszczenie bedzie zbyt wysokie to szczegoly beda za male zeby je dobrze widac a litery beda za male i beda meczyc wzrok. Tu chodzi o ilosc punktow na monitorze (TV) po prostu musimy miec ich odpowiednio duzo zeby widziec programy a nie tylko ramki. A duzy monitor to jest po to wlasnie zeby zageszczenie bylo nie za duze.

Troche sie rozpedzilem. I na koniec : dobry ekran mozliwie jak najbardziej czarny i ostry. Optymalnie rozdzielczosc 1280x1024 dla 20", 1900x1200 dla 32". Sprawdz wejscia/wyjscia w monitorze-TV zeby byly odpowiednie i w odpowiedniej ilosci.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Nie no,daj spokój 1080p do kompa na 32 calach? Przecież będzie musiał siedzieć 30cm od ekranu żeby zobaczyć co jest napisane w tym np wordzie.Chyba nie widziałeś kompa podłączonego do full hd 32 cale że mu tak doradzasz.Do kompa full hd to minimum 40 cali bo ja czcionki z półtora metra nie mogłem przeczytać komfortowo na 37cali full hd.26 cali samsung 26a451 będzie dla Ciebie najlepszy.
 

Greg_1

New member
Na dniach wujek kupuje Samsunga 37" FHD zobacze jak u niego to wygląda
Nie wiem czy w końcu nie skończę z monitorem 24" i z zew tunerem TV.
 

alyjen

New member
Ja obecnie mam 27" 720p i kiepsko się to czyta z 2.5m z 1.5 jest ok ale też ten TV ma dla mnie za małą pojemność -> niewiele się mieści na ekranie, co strasznie mnie irytuje w grach strategicznych czy choćby WoW gdzie nie mogę wszystkich modów ustawić nawet tak jak na 17" LCD

Teraz przymierzam się do 37-40" 1080p, odległość do grania to około 1.5m do oglądania 2.5m więc powinno być w miarę ok, a jak nie to się będę później martwił albo przestawię TV w 720p
 

lasemast

New member
Odpowiedz

Widze ze wiadomo o co chodzi: rozdzielczosc w pionie, wielkosc w pionie, odleglosc i co sie bedzie ogladalo. A na koniec wlasne preferencje. Powodzenia.
 
Do góry