70ku6000w

wucash

Active member
Bez reklam
W MediaMarkt w sprzedaży 70 calowy Samsung serii KU6000 w cenie 7599. Z jednej strony matryca 60Hz z drugiej 4K i HDR. Przyzwoita relacja wielkości do ceny.
Jestem nastawiony na zakup przekątnej 70-75 cali i przy budżecie +/- 10 000 zastanwiam się czy lepiej nie kupić SONY 75W855c "tylko" HD... Pomocy :confused:

1. Wielkość pomieszczenia: 30 m2,
2. Odległość od telewizora: 4-4,5m,
3. 1-2 oglądających,
4. Pozycja siedzenia na wprost,
5. Telewizor wisi na uchwycie,
6. Słońce w pokoju - tylko rano,
7. Jaki masz obecnie telewizor? SONY 55ex720 55'',
8. WiFi, dobrą jakość wykonania, Smart,
9. Sygnały do tv: NC+, BR, filmy 1080p
10 .Dodatkowe urządzenia: Bluray,
11. Praca dzienna ok. 4h,
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? raczej nie
13. Rodzaje programów - głównie filmy i seriale,
14. Nie chcę korzystać z Internetu i klawiatury na Bluetooth,
15. Gry - nie,
16. Preferencje co do marki: Sony, Samsung
17. Wielkość: 70 - 75 ''
18. Najbardziej zależy mi na dobrej jakości obrazu - jestem kinomaniakiem
19. Więcej oglądam wieczorami,
20. Kwota max: 10000,
21. Powód wymiany obecny za mały :D,
22. Nie korzystam z VOD, PLAYER, itp.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale to jest model z matrycą 50Hz.
Na tak wielkim telewizorze będzie widać braki płynności.
A co ile lat zmieniasz telewizor w domu ?
 

wucash

Active member
Bez reklam
55ex720 mam 5 lat i nie ukrywam że zmiana ma związek z rozmiarem :D zakładam, że zakup powinien mi służyć minimum kolejne 5 lat może dłużej. Dlatego rozważania o 4K. Z drugiej strony znając nasze realia, na źródło 4K szeroko dostępne jeszcze poczekamy...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież będziesz miał wszystko z poziomu internetu.
Natflix, Youtube, transmisje sat HLG, materiały z komputera, Kamery 4K, Smartfony ujęcia w 4K, Xbox One S, Odtwarzacze Bluray UHD -więc ich nie zabraknie , a przyśpieszenie będzie bardzo duże.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Z tego wniosek - jednak 4K ale szukaj 100Hz... w takim razie czekam na spadek cen bo mimo wszystko nie wydam 15 000 na telewizor. W najgorszym wypadku obecny Sony powalczy jeszcze rok :)
 

wucash

Active member
Bez reklam
Cena spadła już do 6999 ... wskaźnik cena/wielkość jeszcze lepszy :) niestety nie znalazłem nigdzie testu tego modelu w przekątnej 70 cali. Mam świadomość że jest to model budżetowy a Kiki zasiał ziarno wątpliwości z tymi "brakami płynności".
 
Ostatnia edycja:
Do góry