6ms ?

Hazer8

New member
Witam,

zakupilem niedawno SAMSUNG LE-40A856 i troche juz grzebalem w roznych opcjach i oczywiscie w instrukcji. problem polega na tym ze TV ładuje sie dobre kilka sekund jak zwykły TV moze mi sie wydaje ale czy niepowinien odrazu pojawiac się obraz o właczeniu zamiast ładowania lampek przez dobre 5 sekund ? Moze trzeba zapisac gdzes ustawienia albo zatwierdzic jakos liste kanałów zeby odpalał sie szybciej ? :???:
 

Hazer8

New member
No jak to przeciez pisze wszedzie w opisach 6ms wiec jak pisza sobie nieprawde? tak samo kurde z odswierzniem niby mialo byc 100Hz przy FullHD a jest 60Hz .... naprawde niede sie tego mienic przeciez to zal zeby taki TV za 4k nagrzewał się jak kineskopowiec ...
 

Maxavelli

New member
Epic fail :p...

you_fail.jpg
 

mafia35

New member
Bez reklam
Hazer8 napisał:
No jak to przeciez pisze wszedzie w opisach 6ms wiec jak pisza sobie nieprawde? tak samo kurde z odswierzniem niby mialo byc 100Hz przy FullHD a jest 60Hz .... naprawde niede sie tego mienic przeciez to zal zeby taki TV za 4k nagrzewał się jak kineskopowiec ...

:D:D:D
Nie no, ok wytłumaczę...
6ms to jest czas reakcji matrycy (im krótszy tym obraz powinien być płynniejszy) a nie czas włączania się telewizora.
Wszystkie LCD potrzebuję paru sekund na włączenie się i tyle.

Co do 60Hz > z taką częstotliwością nadaje ci zapewne dekoder. Telewizor może sobie ją podbić na 100 ale efekt bywa różny.

Poczytaj sobie trochę forum, wikipedii i ogólnie googla co to oznacza "czas reakcji matrycy".
 

kris_wormwood

New member
A ja proponuję kandydaturę użytkownika mafia35 do nagrody "Matka Teresa forum HDTV" za tłumaczenie takich rzeczy.

Rozumiem, że teraz prawie każdy ma dostęp do internetu i prawie każdego stać na zakup jakiś zabawek. Rozumiem, że ktoś może nie znać zasady działania forum, opcji szukaj, może mieć problemy z ortografią i interpunkcją, ale niech nie robi śmietnika z forum, usprawiedliwiając się niewiedzą.

Ktoś może powiedzieć, że jak mi się nie podoba, to mogę zabrać zabawki, ale nie chodzi o formułę forum narzuconą przez jego władze, ale przez użyszkodników, którzy łamią notorycznie regulamin.

Może trzeba by zwiększyć liczbę moderatorów?
 
Do góry