65xd7505 Lagi!

karas2002

New member
Cześć!
Teść kupił 65xd7505.
Dziś zobaczyłem pierwszy raz jak to świeci i zauważyłem problem. Przy scenach z ruchem np. płynąca woda, kołyszące się zboże ekran się przycina, klatkuje. Również przy skokach zauważyłem podczas lotu dziwną "otoczkę", artefakty wokół skoczka.

Obraz po HDMI w 1080i z cyfrowego Polsatu. Wcześniej na 50" sonego nie było takich efektów.
Czy można coś ustawić?
 

WuMike

New member
Bez reklam
Syndrom słabego sygnału i średniej jakości dekoderów cyfrowych. Odpal sobie Netflixa, albo konsolę. Tam tego nie uświadczysz.

Ja mam podobny problem z Mediaboxem od UPC.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Szczerze mówiąc, to pewnie wynika z "niedopasowania" procesorów i torów wizyjnych między telewizorem 4K, a starymi dekoderami HD. Zapytam wkrótce o to eksperta, przy okazji kalibracji mojego TV.

W moim DX750 pomaga włączenie trybu Gra.
 

rider75

New member
To ja się podepnę pod temat. Od pewnego czasu TV sam się włącza w nocy. Myślałem, że przez to, że zostaje włączony dekoder, ale wczoraj specjalnie przypilnowałem,żeby dekoder też wyłączyć no i dzisiaj godz 4:30 pobudka.... :) Czy ktoś wie co może być powodem ?
 

accu

New member
Bez reklam
No właśnie nie mam włączonego budzika. Poza tym włącza się o różnych porach.

Witam uprzejmie,

Pierwsze co ja bym zrobił to sprawdziłbym czy funkcja[Timer włączania] jest aktywna .
Jeżeli tak , to bym ją zmienił z opcji : wł na opcję : wył .

Drugie wybrałbym dla opcji [Automatyczne włączenie telewizora] w [Ustawienia Bravia Sync] ustawienie [wył]

BTW , nie piszesz jaki telewizor firmy Sony używasz , mniemam , że z serii XD7505 .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry