65PUS8102 VS KD-65XF9005 a konsola.

pebe86

Member
Bez reklam
Najlepsi w wyrażaniu swoich opinii są tacy którzy nigdy nic nie widzieli, dotknęli , posłuchali .... ach szkoda gadać.
Jak już tak piszesz to dopisz : swoją opinię wyrażam po przeczytaniu dziesiątków postów a sam nie widziałem żadnego z tych TV na oczy.

Inni natomiast na każdym kroku polecają wyłącznie to, co sami mają w domu ;)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Inni natomiast na każdym kroku polecają wyłącznie to, co sami mają w domu ;)

Kolego akurat miałem możliwość obcowania z jednym (8102) i xe9005 (dla wiadomości poprzednia wersja jakbyś nie widział która niczym się nie różni w odbiorze od xf) - wybrałem to co mam i jestem zadowolony - przynajmniej nie snuje baśni z opowiadań innych ...
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Najlepsi w wyrażaniu swoich opinii są tacy którzy nigdy nic nie widzieli, dotknęli , posłuchali .... ach szkoda gadać.
Jak już tak piszesz to dopisz : swoją opinię wyrażam po przeczytaniu dziesiątków postów a sam nie widziałem żadnego z tych TV na oczy.


Ale czytaj co napisałem. Ja byłem w sklepie i testowałem. Na skokach narciarskich nagranych na pena bo one dla mnie najlepiej oddają jakość TV. Na Sony było ok na każdym innym zawodnik w locie mniej lub więcej się rozmywał.


Ja w sc nie widzę obecnie możliwości zakupu z 5 letnią gwarancją.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Kolego akurat miałem możliwość obcowania z jednym (8102) i xe9005 (dla wiadomości poprzednia wersja jakbyś nie widział która niczym się nie różni w odbiorze od xf) - wybrałem to co mam i jestem zadowolony - przynajmniej nie snuje baśni z opowiadań innych ...

Czyli wypowiadasz się na temat XF9005, mając doświadczenie z jego poprzednikiem, od którego- jak twierdzisz- się nie różni. A skąd wiesz że się nie różni? Właśnie dzięki opiniom innych.

Czyli sam robisz dokładnie to, co zarzucasz innym. Wypowiadasz się na temat XF9005, z którym nie miałeś kontaktu. Ale ktoś gdzieś w internecie napisał, że w sumie niewiele różni się od XE90.

Czy to nie jest hipokryzja? ;)

Wracając do tematu- różnic między XF9005 a 8102 jest sporo. W Sony znacznie lepszy HDR, obsługa Dolby Vision, zdecydowanie lepszy upłynniacz bez efektu "teatru".
Na plus w Philipsie- ambilight.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Wiesz na jakich ustawieniach oglądałeś każdy TV w sklepie ? Czy były wszystkie jednakowo ustawione ?
 

janunio

New member
Bez reklam
Ale zawodnik (skoczek) pozostaje w centrum obrazu i się nie przemieszcza.
Kto Ci napisał, że to dobry test płynności ?
Dla testu sprawności upłynniacza zastosuj 24p SNIPER w jakości źródłowej. Tylko nie z YT.
O plik poproś promotorów TV PHILIPS. Powinni mieć. Albo przyniosą.
W formacie MKV to ok. 485 Mb. Bez intro i endu.
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Czyli wypowiadasz się na temat XF9005, mając doświadczenie z jego poprzednikiem, od którego- jak twierdzisz- się nie różni. A skąd wiesz że się nie różni? Właśnie dzięki opiniom innych.

Czyli sam robisz dokładnie to, co zarzucasz innym. Wypowiadasz się na temat XF9005, z którym nie miałeś kontaktu. Ale ktoś gdzieś w internecie napisał, że w sumie niewiele różni się od XE90.

Czy to nie jest hipokryzja? ;)

Wracając do tematu- różnic między XF9005 a 8102 jest sporo. W Sony znacznie lepszy HDR, obsługa Dolby Vision, zdecydowanie lepszy upłynniacz bez efektu "teatru".
Na plus w Philipsie- ambilight.

A ty miałeś obydwa w domu ? Testowaleś ?
Śmiem twierdzić że ani jednego ani drugiego choć mogę się mylić ....
Dla mnie twoje wpisy to jak wróżenie z fusów !
Nie ujmując nic z omawianych TV
 
Ostatnia edycja:

pebe86

Member
Bez reklam
A ty miałeś obydwa w domu ? Testowaleś ?
Śmiem twierdzić że ani jednego ani drugiego choć mogę się mylić ....
Dla mnie twoje wpisy to jak wróżenie z fusów !
Nie ujmując nic z omawianych TV

Ja Ci tylko udowodniłem hipokryzję. Sam pouczasz innych, a robisz dokładnie to samo.
Co z tego co napisałem jest wróżeniem z fusów?
Że XF90 ma lepszy HDR? Że obsługuje Dolby Vision?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy poprosić o prezentację w domu modeli i sprawdzić.
Każdy ma inną wrażliwość , więc opinie mogą być różne.
Ja bym wybrał Philipsa również i do gier i do filmów !
 

czarny2807

Well-known member
Bez reklam
Kiki, Ty zawsze wybierasz Philipsa :) A ja wybrałbym Sony. Ciut droższy a jednak lepszy dla mnie. Kąty też w Sony lepsze, holender tu kuleje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony to też dobry telewizor.
Ma podobne możliwości, kosztuje dużo drożej i nie ma amblightu.
Obsługa też lepszą ma Philips.
Ale każdy wybiera co uważa.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Dokładnie - jedni wolą Sony drudzy LG trzeci Philipsa a inni jeszcze co innego ... Każdy wybiera wg własnych potrzeb
 

mailo12

New member
W sumie jak widziałem testy i PL i kilka w innym języku to sony miało dość duże różnice jasności matrycy, większe niż konkurencja z direct Led. Była jeszcze sprawa input laga, który też zależnie od testów wychodził 39-55.1 co jest dziwna sprawa.
 
Do góry