65PUS6412/12 - wielkie rozczarowanie

eekz

New member
Witam.
Od paru tygodni jestem posiadaczem ów telewizora i szczerze jestem nim zawiedziony. Okazuje się bowiem, że coś, co powinno być (dla mnie) oczywiste jest w tym TV niedostępne. Chodzi mi mianowicie o odtwarzanie filmów UHD z dysku, lub poprzez strumieniowanie.
Jakkolwiek bym się nie starał nie byłem w stanie uruchomić płynnie filmu UHD z HDR. Prędkość dysku czy też pendriva jest odpowiednia (USB 3.0) a i tak wszystko tnie dosłownie co sekundę.
Napisałem nawet do supportu Philipsa i w odpowiedzi dowiedziałem się, że jedyną możliwością odtwarzania filmów z HDR jest podłączenie się do gniazda HDMI 1 lub 2. Czyli podłączenie dysku nie wchodzi w grę.
Jako, że nie mogę się pozbyć nowego TV (a chętnie bym to już zrobił...) muszę kombinować i poprosić Was, drodzy koledzy o pomoc. Zależy mi bądź co bądź na odtwarzaniu filmów UHD więc muszę dokupić "coś" co - w wielkim skrócie - będzie w stanie przesłać sygnał z pendriva poprzez HDMI do telewizora. I o tego "cosia" mi chodzi. Kompletnie jestem zdezorientowany zaistniałą sytuacją i nie wiem jak podejść do tematu. Co wybrać? Co brać pod uwagę?
Bardzo proszę o jakieś porady.

PS. Ultrabox+ też nie odtwarza filmów UHD z podłączonego dysku.

Mój sprzęt:
65PUS6412/12, Soundbar LG SJ4R, NC+ 4K, PS4
 
Ostatnia edycja:

Greymir

New member
A próbowałeś kabel USB z końcówką HDMI i do tego kabel HDMI do końcówki i telewizora? W sumie 2 kable potrzebne bo chyba bezpośrednio USB HDMI nie ma?
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Witam.
Od paru tygodni jestem posiadaczem ów telewizora i szczerze jestem nim zawiedziony. Okazuje się bowiem, że coś, co powinno być (dla mnie) oczywiste jest w tym TV niedostępne. Chodzi mi mianowicie o odtwarzanie filmów UHD z dysku, lub poprzez strumieniowanie.
Jakkolwiek bym się nie starał nie byłem w stanie uruchomić płynnie filmu UHD z HDR. Prędkość dysku czy też pendriva jest odpowiednia (USB 3.0) a i tak wszystko tnie dosłownie co sekundę.
Napisałem nawet do supportu Philipsa i w odpowiedzi dowiedziałem się, że jedyną możliwością odtwarzania filmów z HDR jest podłączenie się do gniazda HDMI 1 lub 2. Czyli podłączenie dysku nie wchodzi w grę.
Jako, że nie mogę się pozbyć nowego TV (a chętnie bym to już zrobił...) muszę kombinować i poprosić Was, drodzy koledzy o pomoc. Zależy mi bądź co bądź na odtwarzaniu filmów UHD więc muszę dokupić "coś" co - w wielkim skrócie - będzie w stanie przesłać sygnał z pendriva poprzez HDMI do telewizora. I o tego "cosia" mi chodzi. Kompletnie jestem zdezorientowany zaistniałą sytuacją i nie wiem jak podejść do tematu. Co wybrać? Co brać pod uwagę?
Bardzo proszę o jakieś porady.

PS. Ultrabox+ też nie odtwarza filmów UHD z podłączonego dysku.

Mój sprzęt:
65PUS6412/12, Soundbar LG SJ4R, NC+ 4K, PS4


Mam rozumieć że masz film na kompie/laptopie w 4k i kopiujesz go na dysk twardy , podpinasz dysk do tv i nie czyta tego typu filmu ? Jeszcze byś podał dane techniczne vide filmu ( jaki kodek ?)
 
Ostatnia edycja:

eekz

New member
Greymir:
Żadnych adapterów USB <--> HDMI nie miałem pod ręką, więc tego nie próbowałem.

Karol1976:
Dokładnie tak. Jakiekolwiek filmy z HDR nie są przepuszczane przez gniazdo USB. Film się odpala, ale dosłownie co sekundę jest kilkosekundowy "loading".
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Greymir:
Żadnych adapterów USB <--> HDMI nie miałem pod ręką, więc tego nie próbowałem.

Karol1976:
Dokładnie tak. Jakiekolwiek filmy z HDR nie są przepuszczane przez gniazdo USB. Film się odpala, ale dosłownie co sekundę jest kilkosekundowy "loading".


Możesz wrzucić dane techniczne video przykładowego filmu ?
 

eekz

New member
Przykładowy film

RELEASE SPECIFICATION

Video codec .................: HEVC with HDR
Bitrate .....................: 52.4 Mbps
Resolution ..................: 3840 x 2160 (16:9)
Frame rate ..................: 23.976 fps
Audio .......................: AC-3 | 448 Kbps | 5.1
Audio2 ......................: AC-3 | 448 Kbps | 5.1
Audio3 ......................: TrueHD/ATMOS | 3 662 Kbps | 7.1 (+ Core Track @ 448 Kbps )
Language ....................: Polish Lector
Language2 ...................: Polish Dubbing
Language3 ...................: English
Subtitle ....................: Polish Forced x2 (SRT/PGS) | Polish x2 (SRT/PGS) | English (PGS)
Time ........................: 1h 57min 51sec
Size ........................: 46.9 GB
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Witam.
Od paru tygodni jestem posiadaczem ów telewizora i szczerze jestem nim zawiedziony. Okazuje się bowiem, że coś, co powinno być (dla mnie) oczywiste jest w tym TV niedostępne. Chodzi mi mianowicie o odtwarzanie filmów UHD z dysku, lub poprzez strumieniowanie.
Jakkolwiek bym się nie starał nie byłem w stanie uruchomić płynnie filmu UHD z HDR. Prędkość dysku czy też pendriva jest odpowiednia (USB 3.0) a i tak wszystko tnie dosłownie co sekundę.
Napisałem nawet do supportu Philipsa i w odpowiedzi dowiedziałem się, że jedyną możliwością odtwarzania filmów z HDR jest podłączenie się do gniazda HDMI 1 lub 2. Czyli podłączenie dysku nie wchodzi w grę.
Jako, że nie mogę się pozbyć nowego TV (a chętnie bym to już zrobił...) muszę kombinować i poprosić Was, drodzy koledzy o pomoc. Zależy mi bądź co bądź na odtwarzaniu filmów UHD więc muszę dokupić "coś" co - w wielkim skrócie - będzie w stanie przesłać sygnał z pendriva poprzez HDMI do telewizora. I o tego "cosia" mi chodzi. Kompletnie jestem zdezorientowany zaistniałą sytuacją i nie wiem jak podejść do tematu. Co wybrać? Co brać pod uwagę?
Bardzo proszę o jakieś porady.

PS. Ultrabox+ też nie odtwarza filmów UHD z podłączonego dysku.

Mój sprzęt:
65PUS6412/12, Soundbar LG SJ4R, NC+ 4K, PS4

Cześć,
Odtwarzanie materiałów z USB zależy od tego co wspiera dany TV. W Philipsach ograniczenia są podane w instrukcji:

• Ograniczenia:
– Maksymalna całkowita obsługiwana szybkość
transmisji danych dla plików multimedialnych wynosi
30 Mb/s.
– Maksymalna obsługiwana szybkość transmisji
danych wideo dla plików multimedialnych wynosi
20 Mb/s.
– MPEG-4 AVC (H.264) jest obsługiwany aż do profilu
wysokiego na poziomie 5.1 (High Profile @ L5.1).
– H.265 (HEVC) jest obsługiwany aż do profilu
głównego / głównego 10 do poziomu 5.1
– VC-1 jest obsługiwany aż do profilu
zaawansowanego na poziomie 3 (Advanced Profile @
L3).

Oznacza to, że filmy z bitrate większy niż 30Mb/s mogą ale nie muszą działać.
Jeżeli masz sporą kolekcję filmów i wszystkie Ci "zarywają" jedynym rozsądny wyjściem byłby zakup dodatkowego boxa, którego jak podał Ci support, podepniesz do HDMI1 lub HDMI2. Ostatnio słyszałem, że xiaomi ma coś fajnego i nawet ma być w Biedronce dostępny (lol).
Tutaj masz pierwszy lepszy link z Goolge:

https://www.x-kom.pl/p/347157-odtwarzacz-multimedialny-xiaomi-mi-box-4k.html

Również na tym forum są działy temu poświęcone. Jeżeli byś się zdecydował, to moim zdaniem dobrze zamówić przez internet, bo w ciągu 14 dni możesz odesłać.

Powodzenia!
 

janunio

New member
Bez reklam
Czy TV wyświetla flagę HDR ?
Groźna jest także ścieżka audio3 (Dolby TrueHD).
Czy masz opcję wyboru ścieżki audio ? Pewnie nie masz.
 
Ostatnia edycja:

eekz

New member
Czy TV wyświetla flagę HDR ?
Groźna jest także ścieżka audio3 (Dolby TrueHD).
Czy masz opcję wyboru ścieżki audio ? Pewnie nie masz.

Tak, TV wyświetla monit o HDR i braku jego obsługi gdy odpalam plik z USB. Ścieżkę audio mogę wybrać, ale mało to daje.
Natomiast co do boxa to właśnie o coś takiego mi chodzi, co by mogło udźwignąć plik UHD. Z tego co się dowiadywałem to xiaomi mi nie jest w stanie przepuścić sygnału przez złącze usb tak samo jak mój tv. Odnośnie tych boxów z 4K generalnie jest problem, albo ja zwyczajnie źle szukam.
 

janunio

New member
Bez reklam
Nawet stream HEVC z HDR 70 Mbps będzie chodził płynnie.
Problem jest z plikiem.
Próbowałeś przez KODI ?
Masz jakieś inne demo HDR, które wywołuje flagę HDR ?
Zmierz wartość strumienia programem Mediainfo.

Jakie rozszerzenie ma plik ?
Możesz pojechać MKVtoolnix i spróbować.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Tak, TV wyświetla monit o HDR i braku jego obsługi gdy odpalam plik z USB. Ścieżkę audio mogę wybrać, ale mało to daje.
Natomiast co do boxa to właśnie o coś takiego mi chodzi, co by mogło udźwignąć plik UHD. Z tego co się dowiadywałem to xiaomi mi nie jest w stanie przepuścić sygnału przez złącze usb tak samo jak mój tv. Odnośnie tych boxów z 4K generalnie jest problem, albo ja zwyczajnie źle szukam.

Zobacz w tym dziale:

Odtwarzacze strumieniowe, odtwarzacze sieciowe, opinie, testy... - HDforum
 

Mikkonen

New member
Czy faktycznie problem jest z telewizorem ? Chcę kupić ten model ale teraz mam poważne obawy, bo planuje oglądać materiały UHD z pendrive :/
 

eekz

New member
Próbowałem KODI, próbowałem PLEX oraz Mezzmo i poprzez żadne strumieniowanie nie da się obejrzeć filmów UHD. Niestety, ale skończy się faktycznie na jakimś boxie.
 

janunio

New member
Bez reklam
Czy masz jakieś inne demo HDR, które wywołuje flagę HDR ?
Czy gra płynnie ?
Zmierz wartość strumienia programem Mediainfo.
Najnowsza wersja analizuje także flagę HDR.
Jakie rozszerzenie ma plik ?

Możesz jeszcze z dyskiem podjechać do sklepu i sprawdzić na innych TV.
 

eekz

New member
Nic innego (krótszego) niż kilka pełnych filmów. Jedyne źródło UHD HDR to obraz z NC+ na kanałach 4K oraz w VOD. Ale ultraboxa mam podłączonego przez HDMI1.

Info odnośnie pliku:

Ogólne
UniqueID/String : 315599352570574913890822725147513223422 (0xED6E396F4BBB1B4A9A17B7061D9678FE)

Format : Matroska
Wersja formatu : Version 4 / Version 2
Rozmiar pliku : 46,9 GB
Czas trwania : 1 h 57 min
Rodzaj całkowitej przepływności bitów : Zmienna
Całkowita przepływność bitów : 57,0 Mb/s

Zdekodowana data : UTC 2018-06-14 15:25:37
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v23.0.0 ('The Bride Said No') 64-bit
Biblioteka zapisująca : libebml v1.3.6 + libmatroska v1.4.9

Wideo
ID : 1
Format : HEVC
Format/Informacja : High Efficiency Video Coding
Format_Commercial_IfAny : HDR10
Profil formatu : Main 10@L5.1@High
ID kodeka : V_MPEGH/ISO/HEVC
Czas trwania : 1 h 57 min
Przepływność bitów : 52,4 Mb/s
Szerokość : 3.840 pikseli
Wysokość : 2.160 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Tryb wyświetlania klatek : Stały
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 (24000/1001) kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling/String : 4:2:0 (Type 2)
BitDepth/String : 10 bitów
bity/(piksele*ramki) : 0.264
Rozmiar strumienia : 43,1 GB (92%)
Default : Tak
Forced : Nie
colour_range : Limited
colour_primaries : BT.2020
transfer_characteristics : PQ
matrix_coefficients : BT.2020 non-constant
MasteringDisplay_ColorPrimaries : BT.2020
MasteringDisplay_Luminance : min: 0.0050 cd/m2, max: 4000 cd/m2
MaxCLL : 2971 cd/m2
MaxFALL : 112 cd/m2


Rozszerzenia wszystkich filmów to .mkv
 

eekz

New member
Ostatecznie temat został rozwiązany. Pliki pójdą, ale trzeba do tego dobry, szybki dysk. Tak jak podpowiedział kolega Rum83 w swoim temacie na jego Adata pod USB 3.1 poszło elegancko. U mnie na stosunkowo szybkim dysku pod USB 3.0 poszło, aczkolwiek widać było niepełną liczbę klatek na sekundę. Myślę, że przy lepszym dysku będzie wszystko działało jak należy.
Także bardzo dziękuję za włączenie się do dyskusji i wspólne pomysły.

A tak na koniec odnośnie samego telewizora, to TERAZ mogę już go polecić z czystym sumieniem, bo obraz jest rewelacyjny.
 

eprom

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam, czy warto wybrać ten tv do zwykłego oglądania tv, wiadomości, jaki kanał muzyczny, od czasu do czasu wieczorem film z netflixa? Widzę że ma androida, więc pewnie jakaś aplikacja do kamer IP się znajdzie? Obecnie można go wyrwać za 4tys, więc cena przystępna.
 
Do góry