65" vs 70" a może 75" - co wybrać

_arek_

New member
Panowie i Panie jeśli takowe forum odwiedzają :)

Mam prośbę o pomoc w dokonaniu wyboru bo im głębiej w las tym większa sieczka w głowie :)

Generalnie TV potrzebuje do oglądania Netflixa, HBOGO Playera i tym podobnych do tego zwykła TV z kablówki. Zero grania, sportu praktycznie też brak.

Salon wielkości około 40m2

Odległość od TV do kanapy około 4m, chyba warto też wspomnieć, że salon dość mocno nasłoneczniony.

Na początku brałem pod uwgę TV 65" upatrzyłem sobie Sony 65XF9005. Jednak przez ostatni tydzień oglądaliśmy Netflixa na jakimś budżetowym projektorze, który żona pożyczyła z firmy. Obraz rzucony na ścianę około 6m wiec teraz powstała obawa, że te 65" z odległości 4m może nas rozczarować pod względem wielkości obrazu....

No i tu właśnie pojawia się owa rozterka czy brać jednak 65" np wspomniany XF i cieszyć się w miarę porządnym obrazem, czy jednak wybrać większy ekran ale zapewne gorsze parametry jeśli chodzi o wyświetlany obraz...

Dotychczas w naszej kawalerce mieliśmy starą Toshibe która miała już około 10lat.
Także co nie wybierzemy to i tak pewnie obraz będzie lepszy (mam nadzieje) ale wiadomo chciało by się i ładny obraz i duży ekran w nowym domku :)

Najważniejsze to budżet, czyli to co skutecznie nas blokuje przed wybraniem i dużego i dobrego. Na TV mamy około 5500zł.

Bedziemy wdzięczni za wszelką pomoc
 

mpDante

Member
Bez reklam
Z tego co piszesz, nie masz wymagań co do jakości obrazu, więc brałbym 75", cokolwiek co ma 100Hz matrycę... ewentualnie zamieniłbym XF9005 na Samsunga 65Q70, jeżeli pójdziesz za jakością obrazu, kosztem rozmiaru.


Powiem więcej, po przesiadce ze starej Toshiby... już Samsung 65RU8002 da ogromny przeskok jakościowy, a jest znacznie tańszy. Z tego co widzę, później jest już 82", więc poza budżetem.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb brałbym zdecydowanie 75".
I masz extra model TCL 75EP660 za 4999 zł z pełnym pakietem gratisów dodatkowo.
Jeśli zostajesz przy 65:
- Sony 65XF9005 za 5199 zł
- Philips 70 PUS 7304 za 3999 zł
- TCL 65 X815 Qled z soundbarem Onkyo w programie gdzie sam wybierasz ceny. Podaj proszę maila to CI wy ślę cały program.
- Samsung 65Q70
 

_arek_

New member
8 mpDante To nie tak że nie mam wymagań, wiadomo że fajnie bylołby mieć czarną czerń, nie miec cloudingu, czy innych obłoczków przy wieczornym oglądaniu ciemnych scen itd. No ale co zrobić jak funduszu odpowiedniego brak :-( Dlatego bralem pod uwage 65xf9005. Z tym ze teraz właśnie zastanawiamy sie czy nie bedzie za mało.

martingg widziałem już twoj post o tym TV. Nawet sie nad nim chwilkę już zastanawiałem, ale sam nie wiem czy te 5“ jest tego warte jeśli porownamy go np do wspomnianego xf albo Q70??

Gdyby znalazło sie jakieś 75 sensowne w tej cenie to już pewnie bym się skusił. Tylko znow czy im większych TV tym bardziej kiepski obraz z "normalnych" mediów nie będzie??

Kurde sam sobie takiego ćwieka zabiłem że masakra. Najgorsze że teraz jeszcze na dodatek prawie wszystko pozamykane i nawet pomacać nie ma jak :sad:
 
Ostatnia edycja:

mpDante

Member
Bez reklam
Jeżeli liczysz porządną na czerń i brak cloudingu, to zostaje ci Q70... z wymienionych tu TV tylko Samsung i Sony mają matrycę 100hz.
 

_arek_

New member
Czyli jednak Q70 a nie XF ?? Z tego co czytałem to raczej polecają tego drugiego jako bardziej "naj" ??


Na samym początku patrzyłem właśnie za Samsungami jednak po studiach tego i tamtego forum skupiłem się na Soniaku jako tym lepsiejszym. Były to jednak opinie "piszących". Jakoś nigdy w sumie specjalnie nie zagłębiałem się w specyfikacje/parametry jednego ani drugiego.



Czytałem twój post na temat Q80 bardzo fajnie i rzeczowo wszystko tam opisałeś.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Chyba o Q90 ;)

XF to może być dobry wybór, Q70 pewnie będzie odrobinę tańszy i masz większą szansę na matrycę bez wad. Ewentualnie Sony bierz u kiki'ego, bo sprawdza pod kątem m.in. cloudingu, poza tym pod matrycę Sony często dostaję się kurz itp.

Tak na szybko, Q70 ma lepszy kontrast, XF będzie lepszy w HDR i obsługuje więcej formatów + android, chociaż interfejs Samsunga jest mega intuicyjny.
 

_arek_

New member
Około 5500 z tym że właśnie wydaje mi się że przy tych 65c będziemy jednak czuć niedosyt w wielkości ekranu.

No dobra... To w takim razie gdybym oszalał i do tego nic żonie nie powiedział ile na TV $$ wydałem :grin::grin: to jakie modele 75" brać pod uwagę??

Tak bez szaleństw finansowych, ale żeby już to grało jakos w miarę przyzwoicie.
 

martingg

Member
musialbys zwiekszyc budzet do 6500-7000 ;) za tyle juz znajdziesz kilka ciekawych modeli.

Pod koniec kwietnia bdb podobno tcl 75c815 chociazby, nowe LG wjeżdzają wysoki model 4k masz tez w tej granicy :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To mieścisz się spokojnie w extra jakość 75", czyli TCL 75E660 i to z pakietem pełnym dodatkowo.
 

_arek_

New member
Dzięki Kiki nie miałem w sumie z nimi nic wspólnego, ale jakoś nie przemawiają do mnie te TCL nie ciągnie mnie w stronę tego producenta.


Stwierdziliśmy że narazie jeszcze pomęczymy się na monitorze lapka, w sumie TV i tak nie oglądamy a seriale i tak można pomęczyć. Zobaczymy jak ta cala sytuacja dookoła nas się rozwinie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zapytaj proszę tych co podobnie się zastanawiali.
Kupili i cieszą się i wielkością , i ceną i jakością
Cenę masz z całym pełnym pakietm.
 

_arek_

New member
Co możecie powiedzieć o tych modelach

Sony 75XG8096
Samsung UE75RU7102

Na forum nic praktycznie o nich nie ma
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Są dostępne również od ręki, ale są droższe, mają starsze procesory i softy, mniej możliwości, mniej aplikacji.
 
Do góry