65' do dużego salonu

Fuldi

New member
Witam, stoją przed dylematem kupna nowego TV
Salon duży , ściana na której będzie wisiał to 4,6m a kanapę mogę regulować od 2-4 m więc pełen komfort.
Na TV nie chce wydać więcej jak ok 5000zł

Oglądałem na żywca
Samsung QLED QE65Q67RAT - jestem pełen podziwu dla obrazu no i jakby nie było QLED

Zastanawiam się jeszcze nad
Sony KD-65XF9005 - bardzo dużo dobrych opini
oraz
LG 65SM8600 też podobno dobry

Kiki namawia mnie na TCL'a 75EP660 ma bardzo dobrą cenę ale nie ma jeszcze żadnych testów dlatego się waham.

Ważne:
Wszystkie te telewizory mają złącze CI z którego będę korzystał ( INEA )

Może Wy koledzy doradzicie - im więcej czytam o tych wszystkich telewizorka tym bardziej mnie głowa boli a nie mam zamiaru zmieniać za 2 lata TV.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz dużą odległość. Wielkość 75" jest najlepsza do warunków.
Ceny, masz podane w programie pilotażowym.
 

Damaran

New member
75 zniszczy mu umysł. Od ekranu do głowy mam obecnie 3,8 przy 50 calach. Telewizor idealnie wpasował mi się w obecny salon, do tego wyciągane ramie, którym mogę sobie odjąć dodatkowe 40 czy tam 50 cm. jedyne do czego tak naprawdę to wykorzystuję, to opcjonalnie granie. W codziennym użytkowaniu taki kolos niczemu nie służy, poza jednym powodem, dla którego warto: oglądanie dobrych filmów w dobrej jakości. Uważam jednak że 60-65 cali to i tak jest górna granica zdrowego rozsądku dla 4 metrów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja mam 65" przy 2,5 m.
Tabele pokazują wielkość.
Chętnie usłyszę na czym polega niszczenie umysłu przez wielkość ?

Gorsza wiadomość. Wszystkie 75EP660 zostały zamówione.
Kolejna dostawa połowa listopada.

Ale Od dziś LG z modelami 75" i 82" "pojechało" z cenami.
Jest moc.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

75 zniszczy mu umysł. Od ekranu do głowy mam obecnie 3,8 przy 50 calach. Telewizor idealnie wpasował mi się w obecny salon, do tego wyciągane ramie, którym mogę sobie odjąć dodatkowe 40 czy tam 50 cm. jedyne do czego tak naprawdę to wykorzystuję, to opcjonalnie granie. W codziennym użytkowaniu taki kolos niczemu nie służy, poza jednym powodem, dla którego warto: oglądanie dobrych filmów w dobrej jakości. Uważam jednak że 60-65 cali to i tak jest górna granica zdrowego rozsądku dla 4 metrów.


Też tak uważałem jak miałem 55 cali , potem 58cali , następnie 65 cali , obecnie 75 cali
a następny będzie 82-85 cali to już jest pewne - a odległość 3,5m od kanapy do TV
 

brodacz

Active member
Bez reklam
75 zniszczy mu umysł. Od ekranu do głowy mam obecnie 3,8 przy 50 calach. Telewizor idealnie wpasował mi się w obecny salon.

A myślałem, że mnie już nikt nie przebije.
Ja też nie rozumiem świrowania z wielkością ekranów (może to kwestia priorytetów), ale w tym przypadku 75" byłoby w pełni uzasadnione. Skoro wielu z nas ogląda 55" z 2,5m i nie obraziłoby się na 65" to o czym tu dyskutować?
 

Jump-er

New member
Przecież 4m to dość duża odległość. Ja mam do TV 2.5-3m i właśnie zamówiłem u Kikiego 65". Myślę że dla 4m 75" jak najbardziej jest uzasadnione.
 

Fuldi

New member
Marzy mi się ten 75, i chyba chwilę poczekam i go kupię tylko pytanie jaki model... Czy ten 75 660 TCL będzie idealny dla mnie? Nie wiem a chce wydać max 5200 zł stąd takie pierwsze decyzje

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Ja mam 3.5 m od tv i uderzam 85 obecnie mam leda 46 cali i nie da się oglądać z 2 m a co dopiero z 3.5 mowie oczywiscie o starym tv
 

Fuldi

New member
Też bym chętnie przytulił takie 75 lub 82 ale niestety finanse górą. Też przesiadam się z LCD 46 c650 100hz więc i tak będzie przepaść w wielkości

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
 
Do góry