65" co wybrać - jakiś Philips czy Sony? np 65PUS7601 (lub nowszy) czy może jednak Sony XD85.. lub XD93..

barburian

New member
Bez reklam
Jasność

Czy to oznacza, ze obecnie 7601 nie wyciąga ponad 500 nit dlatego, że software w obecnej wersji nie pozwala mu na to? To byłoby ciekawe... brakowałoby jeszcze tylko większego pokrycia palety kolorów.


To raczej mało prawdopodobne by zmiana wersji oprogramowania nagle wykrzesała kilkaset nitów więcej z TV który ma 420 nitów .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie musisz się obawiać Androida, wkrótce 6,0 Marshmarlow.
Nity - lepiej zobacz na własne oczy, szczególnie w nocy bez światła i zmienisz zdanie i to szybko.
 

Salah Ad-Din

New member
WuMike w podstawówce tak uczono, a w wyższych powinni dodatkowo Cię nauczyć rozsądku :)
Domely poczytaj co to jest HDR i dlaczego przy tym słabym [ czytaj niskim :) jak byś był mało ogarnięty ] efekt będzie jak na telewizor za 9000zł. słaby
kris android musi być bardzo dobrze "podpięty" pod taki TV z 6 rdzeniami aby go wykorzystywał w pełni. Jak sam napisałeś "android jest nieobliczalny" i aby się nie "krzaczył" [ chodził wadliwie ] na tych rdzeniach to ktoś to musi robić z głową. Znając opinie co się dzieje z androidem na 2 rdzeniach to zapowiada się ciekawie :)
 
Ostatnia edycja:

gregoryp

New member
Mam dokładnie ten sam dylemat:
-Sony - brak doświadczeń z tą marką jeśli chodzi o TV. Może to jest jakaś opcja.
-Philips - porażka i jeszcze raz porażka, miałem flagowca, najlepszy model 65pus9809/12, wszędzie zachwalany (wątek na forum, nie moge dodawać linków: /111403-philips-65pus9809-bedzie-flagowym-telewizorem-ultra-hd-firmy-tp-vision-philips-w-2014-r-26.html). Był u mnie 10 miesięcy z czego 3 miesiące spędził w serwisie, a na koniec oddali mi pieniądze, bo więcej nic się nie dało zrobić. Wymienili płytę główną, w serwisie walczyli z matrycą, która okazała się ok. Trochę dziwnie się czułem dzwoniąc do serwisu i słysząc: "a to znowu pan, nie mamy więcej pytań na temat zgłoszenia. Poszło do laboratorium i kierowca przyjedzie po TV". Działy się cuda. Obraz żyleta, co z tego jak po każdym wyłączeniu gubił ustawienia kalibracji. Ambilight super, ale po prostu nie chciało mi się go włączać :(. Generalnie temat rzeka. Radzę poczytać na oficjalnym forum Philipsa o problemach i przemyśleć zakup telewizora tej marki.
-Samsung - może to jest opcja. Nie są doskonałe, ale przynajmniej działają.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie opowiadajcie proszę.To że dziadek był na wojnie po stronie Austriackiej to co ma do tego wnuk ?
Na razie Ci co kupili PUS7601 podobnie jak 8601, czy PUS8901 są bardzo zadowoleni.
Philips PUS7601 ma się dobrze i opowieści o HDR mają się tak samo jak w Samsungu gdzie spadek jest o połowę.
Ale i tak to bez znaczenia.
No może mieć znaczenie w jednym przypadku , gdy słońce jest w zenicie i świeci na nasze okno.
Wiele osób będzie miało duży problem z oczami przesiadując wieczorami czy w nocy przed telewizorem. HDR od razu podnosi wartości dynamiki obrazu na maxa. Proszę sobie samemu przeprowadzić próbę, czyli ustawić w nocy kontrast , ostrość na maxa i jasność na 75%.
Opisywali to ostatnio testerzy w Anglii.
HDR będzie bardzo potrzebny np w projektorach, ale w telewizorach jeszcze tej uciechy będzie dość!.
HDR będzie wymagał jeszcze bardziej kalibracji niż telewizory stricte do tej pory.
 

Domely

New member
I takie opinie mnie przerażają... O Sony nic takiego nie słyszałem. Na szczęście mój PFL6008 nie miał awarii przez ostatnie 3 lata (tzn parę razy zwariował) ale po prostu trzeba go używać tylko jako monitor do oglądania (obraz żyleta) inaczej zaczynają się kłopoty...
 

barburian

New member
Bez reklam
7601

Nie opowiadajcie proszę.To że dziadek był na wojnie po stronie Austriackiej to co ma do tego wnuk ?
Na razie Ci co kupili PUS7601 podobnie jak 8601, czy PUS8901 są bardzo zadowoleni.
Philips PUS7601 ma się dobrze i opowieści o HDR mają się tak samo jak w Samsungu gdzie spadek jest o połowę.
Ale i tak to bez znaczenia.
No może mieć znaczenie w jednym przypadku , gdy słońce jest w zenicie i świeci na nasze okno.
Wiele osób będzie miało duży problem z oczami przesiadując wieczorami czy w nocy przed telewizorem. HDR od razu podnosi wartości dynamiki obrazu na maxa. Proszę sobie samemu przeprowadzić próbę, czyli ustawić w nocy kontrast , ostrość na maxa i jasność na 75%.
Opisywali to ostatnio testerzy w Anglii.
HDR będzie bardzo potrzebny np w projektorach, ale w telewizorach jeszcze tej uciechy będzie dość!.
HDR będzie wymagał jeszcze bardziej kalibracji niż telewizory stricte do tej pory.


KIKI a gdzie można poczytać opinie tych co kupili 7601 ? ... I są zadowoleni
Tu na forum nie ma oprócz jednej - żadnych opinii tych co kupili , gdzie je poczytać ?
 

bluray

Banned
" ... widac pogodzenie dobrego obrazu z androidem nie jest proste."
OS Android nie odpowiada za ustawienia TV. Ta część OS to czysty LINUX !!! Android robi wyłącznie SMARTA, tak w SONY jak i Philipsach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprzedaliśmy 20 szt, bo tylko tyle wjechało w pierwszej dostawie i nie ma złych wpisów. Mamy za to info na Priw. Był problem z jednym modelem ale został wymieniony na nowy.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Nie opowiadajcie proszę.To że dziadek był na wojnie po stronie Austriackiej to co ma do tego wnuk ?
Na razie Ci co kupili PUS7601 podobnie jak 8601, czy PUS8901 są bardzo zadowoleni.
.
kiki
Tylko jak zamieszczałeś test czy swoje wypowiedzi o tych dziadkach, to też podobnie jak teraz wyrażałeś się w samych superlatywach. A w praniu wyszło, że to były bardzo niedopracowane modele.
Skąd w takim razie teraz mamy mieć pewność, że obecne są O.K. skoro Twoje ich oceny są takie same jak tych poprzednich z niedoróbkami?
Istnieje więc w tym wypadku obawa, że jak znowu zaczną się problemy, to o następcach będziesz pisał za rok, że teraz to już jest ekstraklasa, że to nie to co te modele z 2016r.
 

gregoryp

New member
Słuchajcie, nie ma co wyciągać dziadków austriackich z szafy, bo nie w tym rzecz. W temacie o 9809 również pisałeś kiki, że są jedynie zadowoleni klienci. Ja może nie umiem korzystać z telewizorów, bo nie mam anteny, kablówki czy satelity. Dla mnie liczy się multimedialność takiego telewizora i korzystam jedynie ze smart tv. HDR o którym piszesz, pewnie też będzie niedopracowane. Najlepiej by było jakby wszystkie bajery odłożyli na bo u zbudowali porządny telewizor, który się nie wiesza, nie gubi ustawień, itd. Gotów jestem pomyśleć, że masz % od sprzedaży Philipsa, bo tak go zachwalasz i prawie w każdym temacie pojawia się sugestia jego zakupienia ;). Ostatecznie nie ma tego złego, bo TP Vision wysłało mi całkiem niezłe Nvidia Shield, które w połączeniu z tv niestety nie robiło z niego flagowca, ze względu na jego kiepską jakość.
Wracając do tematu. Tak zupełnie na sucho. Co przemawia przeciw Philipsowi, a co Sony?
 

barburian

New member
Bez reklam
7601

Sprzedaliśmy 20 szt, bo tylko tyle wjechało w pierwszej dostawie i nie ma złych wpisów. Mamy za to info na Priw. Był problem z jednym modelem ale został wymieniony na nowy.

Gdzie są wpisy od tych 20-stu zadowolonych posiadaczy 7601, chcemy poczytać opinie
tych użytkowników ?
 

Domely

New member
kiki
Tylko jak zamieszczałeś test czy swoje wypowiedzi o tych dziadkach, to też podobnie jak teraz wyrażałeś się w samych superlatywach. A w praniu wyszło, że to były bardzo niedopracowane modele.
Skąd w takim razie teraz mamy mieć pewność, że obecne są O.K. skoro Twoje ich oceny są takie same jak tych poprzednich z niedoróbkami?
Istnieje więc w tym wypadku obawa, że jak znowu zaczną się problemy, to o następcach będziesz pisał za rok, że teraz to już jest ekstraklasa, że to nie to co te modele z 2016r.

HQ150 ująłeś to idealnie w punkt.
W związku z tym podjąłem decyzję - wstrzymuje się z zakupem TV.
Nic nie przekonało mnie do zakupu kolejnego Philipsa (wręcz przeciwnie) a w przypadku Sony jeszcze trochę cena zaporowa. co prawda mam odlożony budżet na nowy TV ale w tym momencie idzie do "świnki". Poczekam jeszcze co najmniej kilka miesięcy i zobaczymy co czas pokaże w temacie 65PUS7106... ciekawe co będzie jak okaże się że jest po prostu kolejnym niedopracowanym produktem Philipsa - chociaż nie ukrywam że wolałbym zupełnie odwrotnie i chętnie bym go kupił :)

Pozdrawiam Wszystkich
 
Do góry