65" - budżetowe. Mała awaryjność, poświetlenie

Re5pect

New member
Kilka lat temu kupiłem Sharp LC-52LE830E z którego jestem zadowolony.
Teraz przeprowadzka i potrzebuję innego TV, ale budżet mam skromniejszy. Raz na ruski rok, będzie podpięta konsola. Oglądam sport, kosza w TV.

Który z nich wybrać?
Hitachi 65HL7000 - 3199
Samsung UE65NU7102 - 2990
LG 65UK6300 UHD ok. 3500
Hiundai ULS65TS300SMART UHD - ok. 3500
PHILIPS 65PUS6503 UHD - ok. 3700

Chodzi mi o jak najmniejszą awaryjność i w miarę równomierne podświetlenie matrycy.
Wstępnie zarezerwowałem Samsunga, ale czytałem, że po 3 miesiącach użytkowania występuję coś takiego jak "Clouding" - nierównomierne podświetlenie? Nie znam się dlatego prosze o radę.
Dodatkowo nie byłem nigdy zwolennikiem Samsunga (zdaje sobię sprawę z tego, że dużo się sprzedaje to i proporcjonalnie tyle samo się psuje jak w innych markach) i Sony (kilka doświadczeń z awaryjnością ich urządzeń).
Początkowo chciałem Sharpa, ale przeczytałem gdzieś, ze teraz Słowacy mają licencję na jego produkcję i jakość już nie jest ta jak w moim modelu.
Czy lepiej poczekać na te telewizory Sharpa z matrycami z Japonii? Ktoś coś wie na temat ich cen? Jakie to będą modele, oznaczenie?

Najchętniej chyba w tej kolejności LG, HITACHI i PHILIPS?
Proszę o radę.
 
Ostatnia edycja:

jasssu

New member
Ale równomierność podświetlenia może się różnić w zależności od egzemplarza, więc można o tym pisać tylko "tak generalnie".
 

Re5pect

New member
@jasssu dziękuje za zainteresowanie

W pełni rozumiem, że zdążają się egzemplarze feralne. Będzie albo nie będzie. Chodzi o to, która z tych znanych marek procentowo jest najmniej narażona i jakość produktów jest nieco wyższa. Ceny zbliżona. Który z tych producentów wyróżnia się pozytywnie dbałością o jakość swoich produktów „tak generalnie”?

To LG powinno mieć 100hz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Który z nich wybrać?
Hitachi 65HL7000 - 2999
LG 65UK6300 UHD ok. 3199 zł
PHILIPS 65PUS6262 za 3650 zł
TCL 65P60 za 3499 zł
Jak będziesz niebieski masz jeszcze pakiet do każdego.
 

Re5pect

New member
@kiki

LG 65UK6300 UHD ok. 3199 zł
Jakaś niewielka negocjacja ceny wchodziła by w grę?
Ta cena byłaby już z przesyłką? Gdzie ewentualnie odbiór?
 

Re5pect

New member
@kiki

LG 65UK6300 UHD ok. 3199 zł
Jakaś niewielka negocjacja ceny wchodziła by w grę?
Ta cena byłaby już z przesyłką? Gdzie ewentualnie odbiór?


Który Samsung UE65NU7102 czy LG 65UK6300 UHD??
 
Do góry