65"-75" do salonu

bogasman

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 6,00 x 3,5m, TV na ścianie 3,5m. Częściowo otwarte na aneks kuchenny.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,9 do 3,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 3-5
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Odchylenie do 30 stopni.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Pokój na północny wschód, rolety zewnętrzne dające ~100% zaciemnienia
7. Jaki masz obecnie telewizor? 46" Samsung LE46A656
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 4K HDR, 100 lub więcej Hz, PIP, naturalne odwzorowanie barw, niski lag(gry), CEC, LAN, DLNAA
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Telewizja kablowa
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Dekoder kablówki, TX-NR809+RP-280F 7.1 set, Kodi, Xbox-one+Kinect, RPi2 z piCorePlayer(chyba że będzie AndroidTV), Lightpack 2
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-6h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Seriale 60% (720p-1080p), Filmy 35% (1080p wzwyż), kablówka 5% (przyrodnicze HD, Domo+, science)
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Raczej nie. Mam laptopy, używam kodi, ale przydadzą się aplikacje Youtube, Netflix.
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak (10%)
16. Preferencje co do marki? Panasonic, LG, Samsung, Sharp, Philips
17. Preferencje co do wielkości? 65" -> 75" w granicach rozsądku jeśli chodzi o finanse
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Odwzorowanie szybkiego ruchu, błędy w oprogramowaniu, padająca sekcja zasilania, wolne menu, niepotrzebne bajery
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 8-9K ale mogę rozważyć więcej w rozsądnych granicach, jeśli jest to uzasadnione
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Rzadko, obecny kupiłem 9 lat temu.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Tak, ale głównie przez Kodi
23. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Raczej tak, mam kilka filmów 3D, ale nie będę się nogami zapierał, nie ma znaczenia pasywne/aktywne, o ile nie cierpi na tym jakość obrazu 2D.

Rozglądam się za nowym telewizorem, wstępnie planowałem wydać na niego około 8-9 tyś, żeby zostało nieco na mniejsze telewizory (40") do pokoju dziecka i sypialni, ale skorzystam zapewne z rat, stąd mogę podciągnąć wyżej powiedzmy wstępnie do 12K. Kładę nacisk na dobry stosunek jakości do ceny, bo nie lubię przepłacać za niepotrzebne mi bajery znacznie podnoszące cenę z ledwo widoczną różnicą. Nie interesuje mnie prestiż tylko pragmatyzm. Wolę zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na coś innego. Wolę też sprawdzone rozwiązania, ale rozważę nowości np OLED (choć pewnie się nie opłaca jeszcze). TV będzie pracował z Lightpack'iem 2 (https://www.kickstarter.com/projects/woodenshark/lightpack-2-ultimate-light-orchestra-for-your-livi), stąd mniejszą uwagę przywiązuję do telewizorów Philipsa, które z reguły w tym przedziale cenowym mają wbudowany Ambilight, ale to nie przesądza, w razie czego go wyłączę.
 

bogasman

New member
Hej kiki, dziękuję za podpowiedź. Ten Sony szczególnie mi podpadł do gustu, poważnie rozważam i pojadę obejrzeć. A czy są jakiekolwiek opcje z 3D w tym zakresie cenowym? Czy jednak nie ma co inwestować w tą technologię. Chociaż nie chce mi się wierzyć, że to nie powróci.
A może SONY KD65XD9305?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To ja wybrałbym jednak 65XE - miałem obydwa u siebie i sprawdzałem.
Dla niebieskich masz specjalną cenę z kalibracją.
 

bogasman

New member
No dobrze, ale dlaczego? Rozumiem, że XE to nowy model, ale co jest w nim takiego rewolucyjnego w stosunku do KD?

Byłem właśnie w Media Markcie i obejrzałem na szybko oba telewizory.
Philips 75PUS7101 cena 16500,- z ekspozycji - telewizor super, wielkość idealna do odległości, która mam w domu, cena do niczego, ale TV podoba mi się
Sony KD65XE9005BAEP - 10399,- również super, w MM nie widać specjalnie różnic jakościowych w obrazie w stosunku do starszej generacji, no ale diabeł na pewno tkwi w szczegółach.
Oczywiście w MM niespecjalnie da się uchwycić różnice.
Co w takim razie rzeczywiście wyróżnia się w nowej generacji na korzyść? Na co mam zwrócić uwagę?
No i jeszcze przydałaby się propozycja na model 75" w okolicy 12tyś.

Po południu chcę wziąć żonę na rekonesans.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowy model XE jest na VA, ma lepsze podświetlenie = równiejsze, lepszą czerń.
Test prawie skończony - więc poczytasz.

Philips 75PUS7101 masz nówkę za 16200 zł z kalibracją profesjonalną gratis i dostawą gratis do domu - bo jesteś niebieski.
Wielkość robi swoje, po kalibracji - bajka.
Ci co kupili są bardzo zadowoleni. Wygrywamy też wtyczki do Kodi 17
żebyś nie "dusił" procesora.
 

bogasman

New member
Ok, byłem z żoną w MM. Obejrzeliśmy sobie dokładnie oba telewizory. Żonie jednak przypadł do gustu Sony (EX). W trybie demo, w warunkach MM, czerń w Sony na pewno jest lepsza, nie wiem jak wypadają oba modele po kalibracji. Także mam zagwozdkę bo jednak 75" to spora różnica w powierzchni i chyba zrezygnowałbym wtedy z projektora i ekranu ~100". W końcu mam ~3m do TV, a to już granica zasadności 4K, ale może przesadzam?
 

barburian

New member
Bez reklam
75 cali z 3m będzie idealnie, chociaż znam takich co oglądają z 2,5m i mówią
że już jest zbyt mały :), ja już żałuje że nie kupiłem 75 cali - warunek oczywiście dobry sygnał jakościowo.
 

bogasman

New member
No tak, 75" kusi kusi, bo spełnia kryteria techniczne dla widza, ale jednak cena wyższa aż o 50% wyższa skutecznie powstrzymuje. Co prawda wezmę raty, ale jednak za prawie 6 tysi to mogę amplituner wymienić jeszcze, albo ekran pod projektor kupić.
 

barburian

New member
Bez reklam
Miałem tez takie kuszenie, ale zostałem przy 65 calach bo życie zweryfikowało inne potrzeby, remont auta, kupno nowej lodówki, nowy amplituner, nowy cd-player,zmywarka, konsola a za chwilę nowe kolumny i już gąska wita się z 30 tyś :), masakra jakaś idę coś wypić bo na trzeźwo się nie da....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja jestem zawsze za wielkością obrazu , bo przy obecnych sygnałach 4K , jak zapuścisz Netfllixa, AMazon, YT - to ciężko podnieść szczękę z ziemi.
Ponieważ zakup jest dużego ekran przeważnie na długie lata, to każdy kto Cię odwiedzi będzie przeżywał inny wymiar filmu.
Żonie włączysz jej ulubiony film i przyzna Ci rację.
Filmów w 4K w obecnej dystrybucji wystarczy na rok, a teraz będzie ich przybywać dwa ray tyle. Również bajki, koncerty, programy rozrywkowe.
 

bogasman

New member
Miałem tez takie kuszenie, ale zostałem przy 65 calach bo życie zweryfikowało inne potrzeby, remont auta, kupno nowej lodówki, nowy amplituner, nowy cd-player,zmywarka, konsola a za chwilę nowe kolumny i już gąska wita się z 30 tyś :), masakra jakaś idę coś wypić bo na trzeźwo się nie da....

To gdzie się umówimy? :bober:
A tak na poważnie, jeszcze nie zdecydowałem, ale rozważam, co mogę zrobić gdybym nie wydał dodatkowych prawie 6000,-, bo żona marudzi że Philips wychodzi za drogo. A może olać 4K i szukać KDL-75W855C?

Na przykład, przydałoby się chyba wymienić amplituner, a obecnie mam Onkyo TX-NR809 + 7.1 na Klipsch 2xRP-280F+2xRP-440C+2xRP-240S+R-112SW. Wiem, że to jest temat o TV, ale to też muszę rozważyć. Warto teraz w coś inwestować? Mam skośny sufit w salonie, więc trudno mi zrobić pełnego Atmosa bez cudowania z gips-kartonem więc raczej pozostanę przy obecniej konfiguracji. W jakie Onkyo teraz warto zainwestować, o ile w ogóle teraz? to już chyba blackninja coś może powiedzieć.
 
Ostatnia edycja:

bogasman

New member
@kiki, oszczędny jesteś w podawaniu informacji, to jaki masz pomysł? :-D
Jak dla mnie to w grę wchodziły by jedynie głośniki montowane w suficie, ale musiałbym nadbudować jakieś rękawy z g/k albo jakieś belki g/k porobić, żeby zwrócić je pionowo w dół . Myślałem też o głośnikach na ścianach, ale to się nie uda, bo skos schodzi z prawej strony za nisko, na tej wysokości jest prawy side surround.
Toteż budowanie Atmosa 7.1.4 skutecznie zablokuje mi żona, bo estetyka w salonie musi zostać utrzymana. Także myślę, że zostawię sobie to na inne czasy tym bardziej, że teraz chyba i tak nie ma pojedynczych klocków, żeby to obsłużyć i jakieś dodatkowe wzmaki trzeba by było pewnie dokupić. Ale w razie czego, lepiej pójść w RZ810 czy RZ1100?

A wracając do TV. W tym wszystkim nie wiem dlaczego, ale wkurza mnie fakt, że nie obsługują 3D. Przy takiej wielkości jak 75" z 3m 3D ma już sens przecież. W sumie nie kładłem wstępnie na 3D dużego nacisku, ale jednak mnie to mocno irytuje. Przez to zastanawiam się również nad Sony KDL-75W855C.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony fullhd 75" - to słaby pomysł i to bardzo.
Wklej zdjęcie będzie znacznie łatwiej podpowiedzieć.
 
Do góry