65" 4K HDR Co wybrać?

wojcik_dan

New member
Witam.
Aktualnie posiadam Samsunga 65 H6400. Nowy tv ma być głównie pod Ps4 Pro(dobry HDR) i filmy HD i 4K. Byłem przekonany do Panasonica DX750 ale w większość sklepów są ostatnie sztuki i ciężko trafić fabrycznie zapakowany. Chciałem się wyrobić do 8tyś. zł ale może warto trochę dołożyć. Biorę pod uwagę Samsunga KS8000 i Sony XE9005 ale nie wiem czy uda mi się tyle kasy wyłożyć i pytanie czy faktycznie warto dołożyć te 4tyś. i widać tą różnicę od najtańszego z tych tv czyli DX750.
Wstępnie zależało mi na tym by tv miał 3D(mam sporą kolekcję filmów)ale tak to by był tylko Panasonic wiec temat 3D mogę odpuścić.
Doradzicie czy DX750 wystarczy(jeżeli go jeszcze gdzieś znajdę)czy warto dołożyć(limit naciągany to 10k).
 

WuMike

New member
Bez reklam
Z dokładaniem zawsze jest ten sam klops, warto, czy nie. Zapewne XE90 jest trochę lepszy od DX750, ale czy aż o 4 tysiące? To jednak sporo. KS8000 to też udany model. Jeżeli miałbyś go do kupienia sam 8 lub 8,5 tysięcy, może warto by się nad nim zastanowić. Ja jednak stwierdziłem, że te kilka tysięcy teraz "odłożę" po to, by za 3-4 lata kupić już porządne 75".

3D w swoim DX750 jeszcze nie odpalałem, bo nie mam okularów wciąż. Muszę je zamówić.

65DX750 ma w zasadzie dwie wady, mianowicie utratę kolorów przy patrzeniu z 25-30 stopni z boku oraz lekko ale jednak widoczne pasy pionowe, głównie w transmisjach sportowych, jak piłka nożna. Jeżeli to Ci przeszkadza, Sony XE90 będzie lepszym rozwiązaniem, natomiast Samsung KS...? Kątami raczej się nie wyróżnia na plus, ale jasniej świeci i nie ma specjalnie gorszej czerni od DX750.
 

wojcik_dan

New member
Ok. Dzięki Panowie. Czyli może faktycznie szukać tego Panasonica i nie przepłacać. Jeszcze waham się z tym Samsungiem Ks8000. W sumie to też ok.1500 więcej ale może się coś trafi. Na pewno na rynku jest ich więcej niż DX. Trochę czytałem o kiepskiej jakości tych Samsungów ale nie ukrywam, że mają coś w sobie, chociaż Panas też jest ok.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Philips 7601 jest ciekawy, z racji pełnego podświetlenia ze 128 strefami, ale jeszcze nie widziałem go na oczy. Na pewno warto go brać pod uwagę.
 

wojcik_dan

New member
Ok. Philips nawet fajny ale hdr na poziomie 360cd/m2 gdzie Panasonic i Samsung mają ponad 500. A zależy mi na jak najlepszym hdr w moim przedziale cenowym.
Natomiast Sony 65XE8505 jeszcze o nim nie czytałem. Czy on jest na matrycy VA czy tak jak inne Sony z "8" na IPS?
 

wojcik_dan

New member
No dobra. Przyjże się jeszcze raz temu Philipsowi i poczytam o tym Soniaku XE8505.
I jak będę miał jakieś wątpliwość to pozwolę sobie jeszcze Was zapytać.
Dzięki.
PS: ciekawe co może mieć gorszego model XE8505 od XE9005. Bo za 8999 właśnie wziąłem go pod uwagę.
Burbarian dzięki, że mi go podsunąłeś.
 
Ostatnia edycja:

wojcik_dan

New member
Ok.Philipsa muszą niestety odrzucić ze względu na śladowy HDR i kontorwersyjny input lag w trybie 4K. Zostaje mi KS8000 Panasonic DX750 i nowy Soniak XE85 ale nie go jeszcze w sklepach i na razie zero testów w necie. Mam nadziaje że na dniach się pojawi bo tv muszę kupić do końca marca.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Kolego, te 360 nitów porównuj z oledem a nie ledami. Tu istotniejszy jest kontrast. Co z tego, że tamte mają 500 nit, skoro czerń nie jest i tym bardziej przy hdr nie będzie wygaszona. Ostateczny efekt hdr może być zatem porównywalny, a gdy dorzucisz Ambi, może okazać się, że to świecenie wyda się mocniejsze niż w tamtych.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Z tymi nitami w PUS7601 jest dziwna sprawa. Wiele portali podaje wartości bliższe 500 nit dla HDR. Recenzenci piszą jednak, że nie są one osiągalne w trybie po kalibracji, a jedynie vivid, który przekłamuje kolory.
 

wwns

Member
Ja dołączę do wątku i zadam pytania na które ktoś może odpowie .
Potrzeby tv cali 65 z matrycą 120 hz i hdr jak najtaniej ?
Nie zależy mi na konkretnej marce byle nie miał chmur i reszty wspaniałych dodatków którymi raczył nas, największy producent tv..
 
Ostatnia edycja:
Do góry