60-65" // FHD // 5500 zł

Ploom

New member
Witam!

Byłem dziś w MM z zamiarem obejrzenia 55" UHD Phillips 55PUS6561 jednak jakoś obrazu i to jak działał android wzbudziło moje obawy. Zatrzymałem się też nad 60 calowym telewizorem FHD i stwierdziłem że prawdopodobnie to jest kierunek jaki powinienem obrać ze swoim budżetem(do 5,5tyś zł).
Dodam tylko że forum mam jako tako przeszukane. Znalazłem kilka podpowiedzi co do marki i typu ale może podpowiecie coś ciekawego.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? około 40m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? około 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? do 3 osób
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na ogół na wprost,
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć,
6. Jak słońce świeci w pokoju? okna z boku w odległości 2,5m (w bardzo słoneczne dni są rolety),
7. Jaki masz obecnie telewizor? LG 42LE5300 (który też wybierałem z pomocą tego forum ;)),
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? przede wszystkim jak najlepszy obraz, wi-fi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? na tą chwilę sygnał telewizji naziemnej, w przyszłości jakiś Cyfrowy Polsat czy NC+ po HDMI ,
10 .Jakie urządzenia ? kino domowe, Xbox 360
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-5h,
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? TAK,
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, seriale rzadziej sport;
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie,
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? na tą chwilę nie planuję zakupu nowej konsoli więc max 10%,
16. Preferencje co do marki? LG, Sony, Panasonic, Philips, Samsung (nie jestem przekonany do Hitachi, Sharpów etc.)
17. Preferencje co do wielkości? 60-65",
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? słaba jakość obrazu, zawieszanie/brak płynności systemu, ziarnistość obrazu i brak płynności wyświetlanego obrazu, zakrzywiony ekran,
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? dzień -15%, wieczór/noc - 85%,
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? nie chcę przekraczać kwoty 5500 zł(jeśli warto będzie dołożyć to chętnie zobaczę Wasze sugestie),
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? brak opcji 3d będzie zaletą,
22. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? około 5lat,
23. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? CDA z Youtube i więcej mi nie potrzeba

Tak jak wspomniałem na początku. Z założenia miał być UHD i 55" ale aktualnie skłaniam się ku 60" i gorszą technologię zważywszy na zbyt niski budżet do 4K wśród topowych producentów.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i sugestie!
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ty możesz sięgać po bardzo dobre modele :
- TCL 58 S7806 za 3199 zł
- Philips 55PUS7101 za 3999 zł
- Sony 55XD8505 za 4999 zł
- Panasonic 58DX750 za 6299 zł
 

Marta84

New member
Idz w jakość obrazu czyli Oled 55 cali FHD za ok. 5,6k pln
Jesli glownie ogladasz TV i Filmy (85% wieczorem) to ten tv jest bezkonkurencyjny jesli chodzi o jakosc obrazu.
LG 910V
 

WuMike

New member
Bez reklam
Czy przypadkiem LG 910V nie ma zakrzywionego ekranu? Kolega napisał, że ten aspekt go denerwuje.

Jeżeli zechcesz jednak przekroczyć swój budżet, szczerze polecam model 58DX750 firmy Panasonic. Łączy on zalety plazmy (naturalny obraz, kolory, czerń) oraz osiąga dobre pokrycie barw DCI no i całkiem jasno swieci w HDR, w okolicach 500nit, czyli jest nieźle przygotowany do UHD.
 
Ostatnia edycja:

Marta84

New member
Zakrzywienie w 910v jest minimalne - wyraznie mniejsze niz np. w Samsungach. Tez byłam przeciwna ale w sumie to nie przeszkadza.

58dx750 jest super jak na LCD ale to chyba min 6,3k pln. No chyba ze ostatnio spadły ceny...
 

Ploom

New member
Jeżeli zechcesz jednak przekroczyć swój budżet, szczerze polecam model 58DX750 firmy Panasonic.

Dziękuję za odpowiedź! Jednak zakup tego TV wiąże się ze znaczącym przekroczeniem budżetu. Jestem skłonny przemyśleć dołożenie gotówki ale za większy ekran. W tym TV co poradziłeś jest 4K co jest niewątpliwie zaletą ale to nadal poniżej 60 cali.
Nie ma jakiejś ciekawej propozycji w FHD z 60-65 cali? Wiem że jakość obrazu spada ale zważywszy na moje aktualne zapotrzebowanie i brak przekonania co do zakupu konsol nowej generacji mam wrażenie że płacę za coś czego nigdy nie użyję

Ty możesz sięgać po bardzo dobre modele :
- TCL 58 S7806 za 3199 zł
- Philips 55PUS7101 za 3999 zł
- Sony 55XD8505 za 4999 zł
- Panasonic 58DX750 za 6299 zł
Idz w jakość obrazu czyli Oled 55 cali FHD za ok. 5,6k pln
Jesli glownie ogladasz TV i Filmy (85% wieczorem) to ten tv jest bezkonkurencyjny jesli chodzi o jakosc obrazu.
LG 910V

Nie znajdę żadnej ciekawej propozycji w FHD i 60-65"?
 

WuMike

New member
Bez reklam
Będzie niestety niemożliwym znalezienie naprawdę dobrego modelu od 60" wzwyż, w tym budżecie. Przykro mi, ale nic nie doradzę wtedy.

Samsung 60KS7000 jest czasem w fajnych promocjach, ale ma swoje problemy jakościowe, a także trzeba pamiętać, że to matryca Sharpa, z jej zaletami, ale i wadami.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Do jutra w sklepach "S" jest specjalna cena 5,7k - TV fajny - zależy co kto i do czego potrzebuje

Gdzie Ty widzisz taką cenę w Saturnie za Panasa 58DX750??? Po dodaniu TV do koszyka wychodzi cena 6158 zł, czyli bez rewelacji, zwłaszcza na tle Samsunga 60KS7000, który kosztuje w promo 5524 zł.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Będzie niestety niemożliwym znalezienie naprawdę dobrego modelu od 60" wzwyż, w tym budżecie. Przykro mi, ale nic nie doradzę wtedy.

Samsung 60KS7000 jest czasem w fajnych promocjach, ale ma swoje problemy jakościowe, a także trzeba pamiętać, że to matryca Sharpa, z jej zaletami, ale i wadami.

Możesz wymienić te wady i zalety matrycy Sharpa w 60KS7000 w porównaniu do matryc zamontowanych w modelach 49", 55" i 65"???
 

maniek530

Banned
Gdzie Ty widzisz taką cenę w Saturnie za Panasa 58DX750??? Po dodaniu TV do koszyka wychodzi cena 6158 zł, czyli bez rewelacji, zwłaszcza na tle Samsunga 60KS7000, który kosztuje w promo 5524 zł.
No i po co tak paplać - wejdź dalej to zobaczysz co się stanie z cena (5717zł) :grin: - przynajmniej ja tak to widzę !
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
No i po co tak paplać - wejdź dalej to zobaczysz co się stanie z cena (5717zł) :grin: - przynajmniej ja tak to widzę !

Od samego początku promocji cena jest taka jaką podałem. Nie wprowadzaj więc ludzi w błąd, no chyba, że masz jeszcze jakiś dodatkowy kod promocyjny obniżający wartość TV dodanego do koszyka. Przy cenie standardowej 6998 zł nawet przy max. rabacie 15% nie wyjdzie cena jaką podałeś. U mnie po dodaniu do koszyka wychodzi cena jaką podałem, więc Twoje uwagi o paplaniu są nie na miejscu.
 

Ploom

New member
Zważywszy na to że promocja jest do jutra chyba przejadę się zobaczyć tego UE60KS7000 jeszcze dziś. Faktycznie w sklepie S z uwzględnieniem rabatu wychodzi fajna cena. Recenzje też są obiecujące.
Będę zadowolony? :)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Najpierw musisz przetestować ten model osobiście na własnym materiale. Ja podczas testów 50KS7000 i 60KS7000 byłem zadowolony z jakości obrazu. Tyle że w 60" były bad pixele a w wersji 55" ramka się rozłaziła. To naprawdę dobre TV pod względem jakości obrazu, wyposażenia oraz multimediów. Należy pamiętać jednak, aby przed zakupem wybrany egzemplarz dokładnie sprawdzić - obudowę/ramki oraz matrycę pod kątem bad pixeli, równomierności podświetlenia itd.
 

maniek530

Banned
Od samego początku promocji cena jest taka jaką podałem. Nie wprowadzaj więc ludzi w błąd, no chyba, że masz jeszcze jakiś dodatkowy kod promocyjny obniżający wartość TV dodanego do koszyka. Przy cenie standardowej 6998 zł nawet przy max. rabacie 15% nie wyjdzie cena jaką podałeś. U mnie po dodaniu do koszyka wychodzi cena jaką podałem, więc Twoje uwagi o paplaniu są nie na miejscu.
Nikogo w bład nie wprowadzam - nie wiem dlaczego nie masz tej ceny ?????
Oto dowód : http://www.hdtv.com.pl/forum/attachment.php?attachmentid=14477&stc=1&d=1479076023
 

Attachments

  • panas.JPG
    panas.JPG
    115,1 KB · Wyś: 112

rafcio76r

New member
Bez reklam
No to widocznie u Ciebie Saturn wyświetla inne informacje niż u mnie i dwóch moich znajomych. Zadzwoniłem nawet dziś na infolinię Saturna i uzyskałem info o cenie jaką ja właśnie podałem :) Widzę, że u Ciebie wyświetla cenę przed podwyżką czyli niecałe 6500 i od tej ceny naliczany jest rabat. U mnie pokazuje cenę standardową 6998 zł i od tej ceny naliczony jest rabat. Szkoda, że u mnie nie wyświetla takiej ceny jak u Ciebie. Niezły bałagan mają w tym Saturnie :)
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Myślę, że niektóre modele będzie można w przyszłości kupić w korzystniejszej cenie. Takiego Samsunga 60KS7000 nie kupi się już raczej w lepszej cenie, ale pole do obniżki 55KS7000 jeszcze jakieś jest. Przypominam, że model 60KS7000 miał premierę w cenie ok. 7900 zł, a teraz jest w promo za 5524 zł. Taniej już na 99% nie będzie. Natomiast model 55KS7000 startował w cenie 6499 zł, a bodajże na początku września nastąpiła obniżka ceny standardowej do poziomu 5999 zł, więc spokojnie 500 zł może pójść w dół, a gdy po tej obniżce uruchomiony zostanie kolejny rabat technologiczny można by było go wyrwać za ok. 4700 zł.
Myślę, że cena Panasa 58DX750 /DX780 również poleci w dół. Osobiście mam nadzieję, że model 58DX750 będzie można po obniżce ceny standardowej + rabat technologiczny wyrwać za ok. 5400-5500 zł.
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Widzę, że Saturn dzieli klientów na lepszych i gorszych. Jak wpisałem punkt odbioru Panasa 58DX750 w Poznaniu (City Center) to cena zmienia się na 5700 z groszami, jak wybieram z dostawą do domu to wychodzi grubo ponad 6100 plus 69 zł koszty wysyłki, jak wybieram inny punkt odbioru np. Saturn Łódź, Warszawa czy Lublin to cena również wysoka ponad 6100 zł.

Jak dla mnie polityka sprzedażowa Saturna poniżej krytyki, bo jak można dzielić klientów na lepszych i gorszych. Kto odbiera w Poznaniu ma grubo ponad 400 zł taniej, a kto odbiera w Warszawie, Łodzi czy Lublinie, to płaci jak za zboże. To jest po prostu godne pożałowania ze strony tej firmy :x
 
Do góry