58pus8536 kilka pytań po zakupie.

GregorPL007

New member
Witam, od wczoraj posiadam wyżej wymieniony Tv, pierwsze wrażenie pozytywne aczkolwiek mam kilka pytań, pierwsze tyczy się pilota z klawiaturą qwerty. Czy ten pilot działa na zasadzie BT, czy podczerwieni? Czasem jest problem z tym żeby pilot załapał sygnał i trzeba kombinować z ustawieniem go pod odpowiednim kątem. Pilot oczywiście sparowany itp, drugie pytanie dotyczy rogów ekranu. Mam wrażenie, że w narożnikach obraz jest ciemniejszy i tutaj pytanie czy ten typ tak ma?
 

GregorPL007

New member
Philips 58pus8536

Tv oddany, aczkolwiek napiszę swoją krótką recenzję bo może to uświadomi kogoś o jego wadach i zaletach.

Na plus tego modelu możemy zaliczyć działanie systemu oraz ambielight. Android działa mega płynnie, nie łapie zwiech a aplikacje lądują się szybko. Jeśli chodzi o dźwięk to jest przeciętnie. Da się tego słuchać ale żeby to jako tako brzmiało to trzeba podpiąć głośniki lub soundbar. Obraz...tutaj wrażenia są mieszane. Porównując go do kilkuletniego Samsunga UE55MU7000 wypada byle jak nawet po kilku godzinach siedzenia w ustawieniach. Najbardziej denerwują niedoswietlone narożniki więc przed zakupem zwróćcie uwagę czy nie będzie wam to przeszkadzać. To co denerwuje jeszcze bardziej i zniechęciło mnie do tego modelu to pilot...nie jest to Tv za 1000zl marki no name a żeby zmienić kanał musisz kombinować i bawić się w snajpera bo reaguje tylko jak dobrze przycelujesz w odbiornik. Byłem pewny że ten tv wykorzystuje pilot po Bt ale nie tylko do poleceń głosowych i klawiatury qwerty. W tej cenie znajdziecie modele Tv które zaoferują więcej i będą pozbawione upierdliwych wad. Jak komuś nie zależy na światełkach za TV a woli coś bardziej użytkowego to lepiej szukać innego rozwiązania.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. Kłania się kalibracja obrazu
2. Sprawdzać najlepiej przed zakupem.
3. Pilot - dla mnie to zaleta, podobnie jak w innych firmach.
 

GregorPL007

New member
1. Kłania się kalibracja obrazu
2. Sprawdzać najlepiej przed zakupem.
3. Pilot - dla mnie to zaleta, podobnie jak w innych firmach.


Co jest zaletą w tym pilocie? Samsung z 2019 ma radiowego pilota, możesz mieć go schowanego pod kocem i dalej można operować tv. Tutaj postawisz soundbar przed Tv i już kanału nie zmienisz bo czujnik podczerwieni zasłonięty. Nawet TCl mają pilota który działa bez irdy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla mnie zaletą jest to że mam dwa telewizory i jak przełączam jeden nie nie miesza mi w ustawieniach drugiego telewizora i wcale nie muszę się wysilać żeby trafić.
No chyba , że po jednym głębszym.
Masz przecież aplikację dodatkowo, możesz z niej też korzystać nawet głosowo.

- "Na plus tego modelu możemy zaliczyć działanie systemu oraz ambielight. "
OK


- " Android działa mega płynnie, nie łapie zwiech a aplikacje lądują się szybko"
OK


- "wypada byle jak nawet po kilku godzinach siedzenia w ustawieniach."
Kłania się kalibracja obrazu.


- "Najbardziej denerwują niedoswietlone narożniki więc przed zakupem zwróćcie uwagę"
Dokładnie ! Wystarczy sprawdzić przy kalibracji.
 

gutekxtpl

Member
Niestety teraz często w telewizorach jest ten problem, że narożniki są ciemniejsze. Taki urok podświetlenia "DirectLED". I kalibracja tu gówno da, nią tylko możesz ewentualnie poprawić kolory.


Co do pilota, w poprzedniej serii też działa on ciulato. Problem jest taki, że zbyt szybko się usypia. Praktycznie co chwile jak naciskam przycisk za pierwszym razem jest brak reakcji. Jedyny myk jaki wykombinowałem to po naciśnięciu pilota obrócić go góra-dół-góra, wtedy naciśnięty przycisk zadziała. Upierdliwe, ale taki jego urok. Kolega który ma oleda Philipsa też ma to samo z pilotem. I tak, pilot jest na Bluetooth.



Także jak komuś nie zależy na ambilight to Philipsa nie warto kupować.

Mnie osobiście podobają się telewizory TCL. Obraz bardzo ładny po wyjęciu z pudełka bez żadnych śmiesznych kalibracji za które niektórzy jeszcze każą sobie płacić. W dodatku serie zeszłoroczne dostały Androida 11, gdzie Philips wypiął się na klientów i zero aktualizacji.:-(
 

GregorPL007

New member
Zgadzam się jak najbardziej, co do pilota to parowałem go na milon sposóbw i zauważyłem , ze działa zdecydowanie lepiej jak podczas parowania położyłem go za telewizorem. Taka ciekawostka, a już blisko było żeby poleciał przez okno :D Tak jak kolega wyżej powiedział , jak komuś nie zależy na ambielight to np TCL 55C728 będzie lepszym wyborem. Ja się bije z myślami czy nie oddać i wymienic na ten model.
 

elkrecik

New member
U mnie akurat w egzemplarzu rogi i krawędzie w niektórych miejscach były jaśniejsze, jakby prześwietlone. Widać to było najbardziej przy uruchamianiu tv gdy obraz byl ciemny.
 

kamill3012

New member
Też miałem ten tv. U mnie najgorszą bolączką był obraz, nienaturalne kolory a dokładniej różowe twarze albo zielone włosy. Na kilku kanałach tak się działo i nie szło tego ustawić. Odesłany do serwisu, tam stwierdzili, że wszystko jest ok. Także dla mnie marka Philips skreślona
 

GregorPL007

New member
Kolory pod moje oko udało mi się ustawić i dałem temu Tv druga szansę ale dzisiaj zauważyłem martwy Pixel. Widać go tylko z bliska ale sama świadomość że tam jest już wqr**ia. Myślicie że jeden Pixel kwalifikuje się pod naprawę gwarancyjną?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do ustawień właśnie służy kalibracja.
Zgłoś do serwisu - będziesz miał informację .
 
Do góry