55xd8599/77 vs 55xd8505

Lauv

New member
Może mi ktoś wyjaśnić różnice tych dwóch modeli ? Jedyną różnice jaką znalazłem na stronie sony to że 8505 ma "Motionflow™ XR 800 Hz (sprzętowe 100 Hz)", a 8577 "Motionflow™ XR 1000 Hz (sprzętowe 100 Hz)", reszta kropka w kropke to samo. Jaki ma wpływ na standardowe użytkowanie ta jedna cecha, czy jest odczuwalna? Czy to właśnie ta jedna różnica wpływa na różnice w cenie o 200 zł (według ceneo)?
 

Caparzo

New member
Bez reklam
czyli w jednym jest 200Hz więcej ulepszacza. Czy warte 200 zł nie wiem. Dla mnie nie warto płacić za frytki w kfc 5 zł a drugi zeżre podwójna porcje ;)
 

FoX88

New member
Był już dokładnie taki temat na forum, moim zdaniem nie warto dopłacać, i tak te numerki to pic na wodę, liczy się natywne 50/60, a 100/120Hz i w obu przypadkach jest 120Hz.

Inna jeszcze kwestia, że displayspecifcations umieszcza nawet 8599 jako 'Model Alias' pod 8505, także powinny być dokładnie te same poza wspomnianą róznicą w MotionFlow XR.

Do tego wszystie recenzje w necie, kalibracje, filmiki, ustawienia itd. masz pod 8505 właśnie, nie będziesz się przynajmniej stresować, że pod inny model czegoś szukasz.

54.6" Sony KD-55XD8505 - Specifications
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Końcówka raz jest pokazywana w opisie raz nie. To te same tv różniące się ewentualnie kolorem XD8577 i dostępnością w sklepach.
 

michalkic

New member
Witam
podepnę się do tematu. Czy myślicie że można liczyć jeszcze na jakieś spadki cen tego modelu? Pojawiła sie nowa seria na 2017 a tv dalej trzyma cenę.
 

strazakp

Banned
W ME masz teraz 55xd8505 w cenie 4490zl. Cena wyjściowa 4890zl i dostajesz bon na zakupy o wartości 400zl. Wg mnie to bardzo dobra cena.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Skoro jest tv za 4890 to tyle kosztuje a nie liczenie że bon na zakupy... To tv taniej. I pójdziesz do sklepu i bedziesz musiał kupić cokolwiek i jeszcze ci mówią co. Chyba że sprzedajesz komuś bon za te 400 zł to wtesy można gadać że tv wyniósł tyle i tyle
 

strazakp

Banned
Skoro jest tv za 4890 to tyle kosztuje a nie liczenie że bon na zakupy... To tv taniej. I pójdziesz do sklepu i bedziesz musiał kupić cokolwiek i jeszcze ci mówią co. Chyba że sprzedajesz komuś bon za te 400 zł to wtesy można gadać że tv wyniósł tyle i tyle
Ale juz takie bony do Piotra i Pawła sa OK bo zakupy spożywcze i tak trzeba robic.
 

111kris

New member
Którego Soniaka do 5 tyś byście brali ? Bo za cholere nie mogę się zdecydować xd8505, xd8577/99, x8505c ?
Proponowałbym chwilkę poczekać na testy i zakupić tegoroczną serię 55xe8505 tym bardziej, że to panel VA. Wiem, że trochę droższy ale myślę, że niebawem cena nieco spadnie oraz, że będzie sporo lepszy od poprzednika.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

Lauv

New member
Cena 5 999 zł. Już i tak podniosłem pułap z 4 tyś do 5 tyś. Do 6 tyś nie ma opcji. Musze się zadowolić starszymi rocznikami.
 

111kris

New member
Cena 5 999 zł. Już i tak podniosłem pułap z 4 tyś do 5 tyś. Do 6 tyś nie ma opcji. Musze się zadowolić starszymi rocznikami.

Rozumiem, choć ja na przykład czekam od zeszłego roku na xe93 i kupię go jak zejdzie do granicy 7k. Nie sprawdzałem Sony xd85 ale panel IPS to lepsze kąty od VA ale za to szarość zamiast czarnego. Ja osobiście nie wydałbym 5k za brak czerni - przez chwilę w zeszłym roku tak zrobiłem i niezwłocznie dokonałem zwrotu tv.
Cena za 2-3 miesiące na pewno spadnie a tv nie kupuje się na jeden rok.
 

Lauv

New member
W pełni się zgadzam ale wydatek rzędu 6 tys za telewizor mnie już trochę przerasta nie wspominając o mamraniu kobity za uchem.
 

111kris

New member
W pełni się zgadzam ale wydatek rzędu 6 tys za telewizor mnie już trochę przerasta nie wspominając o mamraniu kobity za uchem.

Moja piękniejsze połowa "dojrzewa" od roku - to taki skrócony cykl technologiczny dla kobiet :). 55 cali nie jest już dla niej tragedią, choć w zeszłym roku 49 było masakrą i teraz zaczyna się przychylać do 65. Pomogły wizyty "mimochodem" w SC i MM. Ale tu przeskok cenowy jest zbyt duży, więc jak już to ja właśnie będę celował w tegoroczną xe85.
 
Do góry