55w805 czy 55w905 - watro dopłacić 2 tys zł ? Proszę o Rade

dante0706

New member
Witam czy może ktoś z użytkowników miał podobny problem przy zakupie do mojego?
Czyli warto dopłacić około 2000 zł do modelu W9 (55cali), który ma podobno przesadzone kolory (podobno mogą denerwować po jakimś czasie) ale za to lepszą Czerń ? Mam straszny dylemat , każda rada naprawdę za wagę złota
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A jakie masz przyzwyczajenia do jakości ?
Czyli jaki masz obecnie telewizor?
Kalibracja pomoże Ci z kolorami.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Te poszerzone kolory budzą kontrowersję, gdyż poszerzają wzór rec 709, więc w każdym teście wyjdzie ci, że kolory są złe z prostego powodu, że nie odnoszą się do wzoru. Mimo wszystko warto też ocenić te kolory obiektywnie, bo w rzeczywistości wcale nie miałem wrażenia, że z tymi kolorami coś jest nie tak, wprost przeciwnie, moim zdaniem wyglądają ciekawie. Kiedyś czytałem nawet test jednego Greckiego portalu (będziesz chciał, to poszukam później i wkleję link z tej greckiej strony,), gdzie testowano te poszerzone kolory, autor testu napisał, że dali ten tv do oceny setce ludzi, a każdy z nich stwierdził, że obraz wygląda lepiej z tymi poszerzonymi kolorami, nikt nie powiedział, że kolor wygląda sztucznie. Sam możesz pójść do salonu RTV i zobaczyć na własne oczy, czy kolory wydają ci się OK, czy też nie.

Mimo wszystko zawsze możesz wyłączysz te poszerzone kolory, zmniejszając color creation na off, nie potrzebujesz do tego żadnej kalibracji. TV wyświetla wtedy standardową paletę rec 709 i to wciąż znacznie lepiej aniżeli model 805 (w testach 905 otrzymało status referencji za kolory, na AVforum). Moim zdaniem w tym roku sony trochę przesadziło z różnicami między tymi modelami, 805 obok 905 wygląda jak marnej jakości LCD obok plazmy, sam wybrałbym więc ZDECYDOWANIE 905.

Gdybym natomiast liczył się z pieniędzmi, to wziąłbym plazme panasa st60, gdyż prawie za połowę tej ceny 905, obraz miałby równie dobrą kolorystykę (o ile nawet nie lepszą), a zdecydowanie lepszą czerń i kontrast czy kąty. Jedyny minus st60 to moim zdaniem podłączenie KOMPUTER'a gdzie obraz idzie z pełną rozdzielczością koloru, czyli 4:4:4 (sony 905 nie ma z tym problemu, a st60 już tak). Ogólnie kupno tv nie jest rzeczą łatwą, gdyż jeszcze nie ma doskonałego modelu, w zależności jaką technologię/model wybierzesz, to musisz iść na kompromisy. Nawet najdroższe LCD będzie miało problemy z obrazem, które będziesz musiał zaakceptować (tak samo plazma)
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Nie ma takiej funkcji ( opcji) color creation , więc nie można jej ustawić w opcji : off.(wył)
Jest funkcja : Reality Creation(Tworzenie realizmu) , która umożliwia bardziej precyzyjne i dynamiczne odwzorowanie
obiektów i można ustawić ją w opcji : off (wyłącz)
Jest natomiast funkcja : Live colour (Żywy kolor) i można ją ustawić w opcji : off(wył) ewentualnie
w opcji : low (niski). Są jeszcze opcje ustawienia : medium( średni )i (high) wysoki. Funkcja ta reguluje paletę bogatszych kolorów i należy dlatego z rozwagą podchodzić do poziomu jej ustawienia .


Pozdrawiam,:)
accu
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Witam czy może ktoś z użytkowników miał podobny problem przy zakupie do mojego?
Czyli warto dopłacić około 2000 zł do modelu W9 (55cali), który ma podobno przesadzone kolory (podobno mogą denerwować po jakimś czasie) ale za to lepszą Czerń ? Mam straszny dylemat , każda rada naprawdę za wagę złota

Witam,

a może warto coś wypośrodkować, chociaż trzeba użyć innej firmy.
Telewizor PANASONIC TX-L55DT60E

Jeszcze tańszym rozwiązaniem jest plazma 55ST60, pod warunkiem, że dopuszczasz PDP.

Co do konkretnie Twojego pytania, kto może zadecydować za Ciebie ?
Jeden powie, że nie warto do W9 dopłacać dla kogoś innego to konieczność?
W9 powinien mieć poziom ceny 6,5 -7tys wtedy tak warto.
Mógłby dawać coś więcej np sporo lepszy dźwięk od W8, a tak nie jest.
W9 po kalibracji ma normalne kolory, tylko czy warto płacić za parametry które trzeba wyłączyć
Zostaje tylko czerń, głębia obrazu, kontrast to za to płacimy w W9 ale
np. PDP ST60 ma to na jeszcze wyższym poziomie i kosztuje sporo mniej .
Sam zdecyduj na czym Ci zależy zrób sobie listę pytań na które odpowiedz sobie sumiennie sam.

Pozdr.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Live colour (Żywy kolor) i można ją ustawić w opcji : off(wył) ewentualnie
w opcji : low (niski). Są jeszcze opcje ustawienia : medium( średni )i (high) wysoki.
Dzięki za poprawienie, właśnie o tą funkcję mi chodziło, tzn. live color. Z tv bawiłem się dobry czas temu, a w pamięci utkwiło mi "color creation" :). Swoją drogą przysiągłbym, że color creation jest związane z sony, inaczej nie zapamiętałbym tak tego :)

W9 po kalibracji ma normalne kolory, tylko czy warto płacić za parametry które trzeba wyłączyć
Zostaje tylko czerń, głębia obrazu, kontrast to za to płacimy w W9 ale
Płaci się między innymi za kropeczki i nie da się ich wyłączyć, gdyż jest to wbudowane w panel. Nawet jak dasz live color na off, to one i tak działają, jedynie tv nie wymusza już na panelu wyświetlanie szerszej palety.

Tutaj ciekawy test

wynik 905
http://www.avforums.com/review/sony-w90-kdl-40w905a-3d-led-lcd-tv-review.434
wynik 805
http://www.avforums.com/review/sony-w80-kdl-47w805a-3d-led-lcd-tv-review.552

Telewizor W805 nie ma tych kropeczek, a efekt tego jest taki, że nie jest w stanie nawet zbliżyć się do wyniku W905, wykres z w805 jest daleki od wzroku, a z W905 uzyskał już status referencji, co jak na portal dla maniaków/geeków, to jest to uważam jakieś osiągnięcie i coś oznacza. Test podkreśla też, że nie trzeba wiele zmieniać, aby uzyskać referencyjne odwzorowanie kolorów. Sam gdy pierwszy raz zobaczyłem ten tv, to zwróciłem uwagę właśnie na te kolory, bo czegoś takiego na lcd wcześniej nie widziałem, 805 obok wyglądał jak tv z totalnie innej ery. Uważam, ze sony poskąpiło trochę za bardzo na tym modelu w805, bo już zeszłoroczne modele nawet tak słabo nie wypadały.

Zgadzam się natomiast co do ST60, ten tv ma jakość obrazu nawet lepszą niż te sony, a kosztuje sporo mniej, ale niestety niektórzy ludzie mają uprzedzenia, co do PDP a ja nie mam zamiaru nikomu odbierać tej przyjemności.. tzn. nauki na błędach :).
 
Ostatnia edycja:

Mychu

New member
Witajcie,
mam dokładnie ten sam problem co kolega dante0706.
Nie wiem czy wziąć 55W8 czy dopłacić niecałe 2000 do 55W9...

Ja brałem pod uwagę następujące modele:
Samsung F6640 - tańszy i zbierający dobre opinie
Samsung F7000 - najwyżej dołożę do tych 7 tyś jeżeli mnie powali na kolana
Sony W8 - dobra jakość obrazu w nieco wyżej cenie niż Samsung 6640
Sony W9 - świetna jakość obrazu ale ta cena...

Brałem pod uwagę jeszcze Philipsa 8008 i (przez chwilę) Plasmę Panasa VT60. Z ambilight nie skorzystam bo nie mam jasnej ściany za TV a plazmy nie zaakceptowala rodzina ze względu na wygląd :( (gruba ramka)

Obecnie mam Plazmę 42" Samsunga PS-42Q91H, która swego czasu była "przebojem" na forum i z której jestem zadowolony. Ale po 5 latach chciałbym coś nowego i większego. Plazma pójdzie do sypialni.

Na czym mi najbardziej zależy (waga%):
1. Jakość obrazu (65%)
2. Multimedialność (20%)
3. Wygląd (15%)

Co do jakości obrazu, to:
1. Oglądam głównie wieczorami i w weekedny (dzień). Lubię dobrą jakość. Oglądam dużo programów w HD, sportu i filmów.
2. TV ma mi służyć także do przeglądania netu, pisania w wordzie, excelu itp. (pracuję w domu)

I z takimi założeniami wybrałem się do Media Markt. Potestowałem, podłączyłem komputer, przejrzałem wszystkie opcje. Moje wnioski:

1. Samsung F6640 - temu Panu już dziękujemy. To nie ta liga. Szybko doszedłem do wniosku, że jak chcę ieć jakość a nie "jakoś" to muszę się uśmiechnąć do świnki skarbonki
2. Samsung F7000 - no już lepiej. Fajne kolory, obraz HD rewelka. Obraz z TVP2HD jakiś taki plastikowy. Podłączony komp - tragedia. Artefakty wokół czcionki, wszystko przejaskrawione. Zamykam kompa idę do Sony
3. Sony W8 - no, no, no. Obraz TVP2HD fajny, bardziej naturalny. Podoba mi się! Podłączam kompa, też fajnie ale trzeba włączyć tryb "grafika". Świeci fajnie.
4. SonyW9 - kurde, rewelka. Obraz miodzio, zwłaszcza gdy stoi koło W8. No widać różnicę. Podłączam kompa też super ale nie ma już takiej różnicy między W8 i W9 jak była na sygnale HD spreparowanym przez Sony by te różnice pokazać. Zastanawiam sić po co ja patrzyłem na W9. Ehhh głupi ja.

I pozostał dylemat. Czy warto sięgnąć głębiej do kieszeni i wziąć W9 czy zostać przy fajnie grającym W8. Nie wiem, może Wy pomożecie?
 

SDman

Banned
Brałem pod uwagę jeszcze Philipsa 8008 i (przez chwilę) Plasmę Panasa VT60. Z ambilight nie skorzystam bo nie mam jasnej ściany za TV a plazmy nie zaakceptowala rodzina ze względu na wygląd :( (gruba ramka)

8008 jak miałbyś szczęście (dobre nie poszarpane podświetlenie zero cloudingu) powinien być najlepszym
wyborem z LCD na równi z W9.
Ja zerknąłbym w stronę ST60 bo ona ma cieńszą -subtelniejszą ramkę w stosunku do VT60
już w 50" wygląda świetnie, a w 55" powinno być jeszcze lepiej.
Kaski też zostanie i to ostatnia chwila na PDP

Pozdr.
 

Mychu

New member
8008 jak miałbyś szczęście (dobre nie poszarpane podświetlenie zero cloudingu) powinien być najlepszym
wyborem z LCD na równi z W9.
Ja zerknąłbym w stronę ST60 bo ona ma cieńszą -subtelniejszą ramkę w stosunku do VT60
już w 50" wygląda świetnie, a w 55" powinno być jeszcze lepiej.
Kaski też zostanie i to ostatnia chwila na PDP

Pozdr.
Wiem wiem, te kolory ta plazmy czerń :bober:
A na poważnie, to plazma odpadła ze względu na fakt, że pod TV będę podłączał kompa i dziargał w wordzie, excelu i internecie. Zdecydowałem się na LED i nie biorę już pod uwagę plazmy.

Ni wiem czy warto dołożyć te 2 tysie do W9 czy lepiej przeznaczyć kasę na coś innego. Pocieszam się tym, że jak koło W8 nie stoi W9 to tej różnicy tak bardzo nie widać ;-)
Z drugiej strony W9 mieści się w moim budżecie...
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Wiem wiem, te kolory ta plazmy czerń :bober:
A na poważnie, to plazma odpadła ze względu na fakt, że pod TV będę podłączał kompa i dziargał w wordzie, excelu i internecie. Zdecydowałem się na LED i nie biorę już pod uwagę plazmy.

Ni wiem czy warto dołożyć te 2 tysie do W9 czy lepiej przeznaczyć kasę na coś innego. Pocieszam się tym, że jak koło W8 nie stoi W9 to tej różnicy tak bardzo nie widać ;-)
Z drugiej strony W9 mieści się w moim budżecie...
No i sam w ostatnim zdaniu sobie odpowiedziałeś.

Pozdr.
 

Mychu

New member
Dziś powiesiłem swoją....W9-ke na ścianie :)))) Nic a nic nie żałuję że dołożyłem do W9 (zwłaszcza jeśli chodzi o czerń). Teraz czas na kalibrację hohoho

Pozdrawiam wszystkich niezdecydowanych i życzę Wesołych!
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dziś powiesiłem swoją....W9-ke na ścianie :)))) Nic a nic nie żałuję że dołożyłem do W9 (zwłaszcza jeśli chodzi o czerń). Teraz czas na kalibrację hohoho

Pozdrawiam wszystkich niezdecydowanych i życzę Wesołych!

Fajnie ze jestes zadowolony i rowniez zycze Wesolych Swiat.
 

KamilW124

New member
I ja mam identyczny problem jednak dopuszczam PDP - aktualnie posiadam Panasa Tx-P42G10E i chcialbym przesiasc sie na cos wiekszego co czyta pliki z USB no i sprawdzi sie lepiej przy PS3/PS4 (70% uzytku tv) - czy przesiadka na Sony W8 bedzie dramatem czy moze od razu uderzyc w W9 czy zostac przy Panasie tyle ze ST60? Na youtubach kamerach itd mi nie zalezy. Czy PDPnie nadaje sie do grania?
 
Do góry