55ST60 wyciszenie dźwięku HDMI

vanpit

New member
Witam wszystkich!

Mam pytanie do posiadaczy 55st60. Jako, że rozważam zakup telewizora i poważnie myślę nad tym właśnie modelem - mam pytanie, które dotyczy połączenia go z konsolą PS4. Otórz PS4 nie posiada na chwilę obecną możliwości wyłączenia dźwięku wysyłanego przez HDMI. Przy wyborze głównego urządzenia jako optical out - jednocześnie przesyła dźwięk w DTS po światłowodzie do moich głośników Logitech Z5500 oraz przez HDMI do telewizora.

Mój obecny Samsung posiada opcję "wewnętrzne wyciszenie" którą można włączyć z poziomu menu. Zastanawiam się teraz jakie będę miał możliwości w 55ST60. Istrukcja w PDF jest dość zagmatwana i niewiele mi wyjaśnia. Jak na razie widzę jedną możliwość - ściszanie telewizora do zera podczas grania.

Zastanawiałem się jeszcze czy możliwe było by aby telewizor otrzymywał dts po hdmi i przesyłał go do głośników zewnętrznych zamiast na swoje wbudowane. Ewentualnie jakie inne możliwości wchodzą w grę? Bardzo proszę o porady.

Pozdrawiam,
VanPit
 

vanpit

New member
Nie pchajcie się tak, żeby odpowiedzieć :shock:
Kupiłem telewizor, jeśli ktoś by potrzebował rozwiązania tego jest możliwość ustawienia dla HDMI dźwięku z zewnętrznego ze źródła analogowego (np. przy używaniu przelotki DVI), jeśli przy tej okazji na analogu nic nie ma - będzie wyciszone.

Telewizor w porządku, moja pierwsza plazma. Brakuje mi tylko możliwości ustawienia "sidecut zoom" przy odtwarzaniu MKVki. Jeśli ten sam film leci z zewnętrznego źródła przez HDMI to jak najbardziej jest taka opcja pod klawiszem ASPECT, a przy użyciu odtwarzacza wewnętrznego - nie ma. Poza tym na razie wydaje się z grubsza OK.
 
Do góry