55PUS7334/12 Odstająca ramka od matrycy

encore54

New member
Witam!

Od kilku dni jestem posiadaczem telewizora Philips 55PUS7334/12. TV jest nowy kupiony z jednego z większych sklepów internetowych.
Niestety zaniepokoiła mnie jego obudowa (aluminiowa rama), która odstaje praktycznie na całej długości matrycy (dół, boki) z wyjątkiem środka gdzie dobrze przylega do matrycy. Czy to normalne w tym modelu czy to raczej mój egzemplarz został źle spasowany?
Boje się, że z biegiem czasu tymi szparami będzie się dostał kurz :???:
Co o tym sądzicie? Lepiej go zwrócić czy nie zwracać na to uwagi bo ten typ tak po prostu ma?

A drugie pytanie dotyczy dysku HDD. Mam podłączony dysk HDD pod USB (nie jako rozszerzenie pamięci TV tylko jako zwykły magazyn danych na pliki). Zauważyłem, że przynajmniej raz (czasem kilka razy) dziennie podczas wyłączonego TV dysk się uruchamia i pracuje (przez około 10-20 minut). Wie ktoś czemu tak jest, co w tym czasie "robi" telewizor?

pus733412.jpg
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie przyglądałem się nigdy na ten element, ale napisz na PW dostaniesz kontakt do Marka. On CI odpowie na Twoje wątpliwości i sprawdzi inne egzemplarze.
HDD też Ci powie.
 

TheMaq

New member
Sprawdziłem u siebie i też ramka lekko odstaje po lewej stronie. Może nie tak bardzo jak na zdjęciu ale jednak trochę widać.

Reklamowałeś to może czy odpuściłeś?
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Witam!

Od kilku dni jestem posiadaczem telewizora Philips 55PUS7334/12. TV jest nowy kupiony z jednego z większych sklepów internetowych.
Niestety zaniepokoiła mnie jego obudowa (aluminiowa rama), która odstaje praktycznie na całej długości matrycy (dół, boki) z wyjątkiem środka gdzie dobrze przylega do matrycy. Czy to normalne w tym modelu czy to raczej mój egzemplarz został źle spasowany?
Boje się, że z biegiem czasu tymi szparami będzie się dostał kurz :???:
Co o tym sądzicie? Lepiej go zwrócić czy nie zwracać na to uwagi bo ten typ tak po prostu ma?

A drugie pytanie dotyczy dysku HDD. Mam podłączony dysk HDD pod USB (nie jako rozszerzenie pamięci TV tylko jako zwykły magazyn danych na pliki). Zauważyłem, że przynajmniej raz (czasem kilka razy) dziennie podczas wyłączonego TV dysk się uruchamia i pracuje (przez około 10-20 minut). Wie ktoś czemu tak jest, co w tym czasie "robi" telewizor?

pus733412.jpg

Czy masz przejaśnienia podświetlenia w tych punktach co ramka odstaję ?
Kurz ci się nie dostanie nawet przy takiej odstającej ramce gdyż za matrycą jest ramka matrycy na której jest na ramce wewnętrznej naklejona jest specjalna uszczelka gdzie się styka matryca z ramką a następnie na wierzch idzie ta ramka zewnętrzna .
Tą ramkę łatwo zdjąć gdyż odkręcasz tylko obudowę tylną i po bokach masz ona jest poprzykręcana śrubkami , odkręcasz te śrubki w koło i ramka ładnie powinna zejść
 

encore54

New member
Czy masz przejaśnienia podświetlenia w tych punktach co ramka odstaję ?
Kurz ci się nie dostanie nawet przy takiej odstającej ramce gdyż za matrycą jest ramka matrycy na której jest na ramce wewnętrznej naklejona jest specjalna uszczelka gdzie się styka matryca z ramką a następnie na wierzch idzie ta ramka zewnętrzna .
Tą ramkę łatwo zdjąć gdyż odkręcasz tylko obudowę tylną i po bokach masz ona jest poprzykręcana śrubkami , odkręcasz te śrubki w koło i ramka ładnie powinna zejść

Nie zauważyłem żeby specjalnie w tych miejscach były jakieś prześwietlenia. Ogólnie lekkie prześwietlenia są właśnie na dole matrycy ale dla mnie jest to akceptowalne i mało kiedy widoczne (np. na czarnych pasach w czasie filmu ich nie widzę). Na razie żadnego kurzu nie zauważyłem więc pewnie jest tam uszczelka o której mówisz. Ramki nie będę odkręcał, przestałem nawet zwracać uwagę na to, że odstaje.

Sprawdziłem u siebie i też ramka lekko odstaje po lewej stronie. Może nie tak bardzo jak na zdjęciu ale jednak trochę widać.
Reklamowałeś to może czy odpuściłeś?

Nie reklamowałem. Przestałem zwracać na nią uwagę. Bardziej chodziło mi o kurz niż o względy estetyczne.

Zamierzam właśnie kupić ten model, kolego jak byś ocenił działanie tego Philipsa i ogólne odczucia?

Ogólne odczucia są pozytywne. Dlatego go w ogóle zostawiłem. Ale czy bym go polecił? Raczej nie. O ile obraz na treściach 4K (filmiki na YT 4K HDR te specjalnie podrasowane z wodotryskami, nawet demonstracja zainstalowana w TV, filmy na NF w Dolby Vision) wygląda bardzo dobrze, to sama telewizja (NC+) wygląda tak sobie. Niby skalibrowałem sobie obraz pod moje przyzwyczajenia ale jednak nie ma efektu WOW, kolory nie są żywe (czego ja się spodziewałem po TV za 2700 zł haha ;) ).

Same działanie systemu jak najbardziej OK, odtwarza prawie wszystkie pliki video (a jak nie odtwarza to z pomocą przychodzi VLC i inne programy ze sklepu). Przez ponad 2 tygodnie ani razu mi się nie zaciął ani zrestartował. Także plotki o przygodach z Android TV są już raczej nieaktualne. Słuchawki BT działają ale czasem występuje mały lag - nie wiem od czego to zależy bo raz synchro jest OK, a raz ciut się rozjeżdża - ale dosłownie minimalnie. No i oczywista zaleta Ambilight.
Za pare lat raczej wrócę do czegoś z matrycą VA.

Inne wady:
- mało czytelny pilot
- matryca IPS.

Co do pytania z PW o nagrywanie i cofanie - nie wiem bo nie mam podłączonej żadnej anteny do tunera TV, ale podejrzewam, że działa skoro TV posiada taką funkcję.
 

mongi

New member
Właśnie ta matryca mnie odstrasza; w ogóle jak ips sprawuje się z konsolami, jestem w tym świeży. Czyli chyba zostanę przy Samsungu, skoro nie polecasz :).
A co do tego zatrzymywania i cofania, to koleś na czacie online w Media markt, napisał że nie ma opcji gry, filmu oraz opcji cofania, a na stronie przynajmniej wypisali tryb gry, także już zgupiałem ;O
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Do grania to matryca nie robi różnicy, oprocz tn gdzie obraz jest słaby.. Poza tym ips tez szeroko stosowany jest w monitorach komputerowych, tabletach,. Telefonach i laptopach.
 

lucjan 5

New member
U mnie ramka odstaje idealnie równo (można "zahaczyć" czubek paznokcia) na wszystkich bokach. Czyli tak powinno być. "Błędem" jest chyba opisane ścisłe przyleganie do matrycy. Co do nasycenia kolorów (o których ktoś z Was pisze) ja na osobistym ustawieniu zdjąłem je do 50%. Czyli co kto lubi. Reszta ustawień też między 50 a 65 %. Przy wieczornym oglądaniu szkoda oczu na "mocniejszy" obraz. Jeśli chodzi o jego jakość, ten telewizor pokazuje to co mu się dostarcza. Doskonały sygnał to doskonały "widok". Moim zdaniem to świetny zakup za tę kasę (ja dałem 2819 zł). A tak nawiasem, gdzie można było kupić ten telewizor za 2700 zł?
 

lucjan 5

New member
Właśnie ta matryca mnie odstrasza; w ogóle jak ips sprawuje się z konsolami, jestem w tym świeży. Czyli chyba zostanę przy Samsungu, skoro nie polecasz :).
A co do tego zatrzymywania i cofania, to koleś na czacie online w Media markt, napisał że nie ma opcji gry, filmu oraz opcji cofania, a na stronie przynajmniej wypisali tryb gry, także już zgupiałem ;O
Są opcje gry,filmu i inne.
 

Jericho24

Member
Bez reklam
U mnie ramka odstaje idealnie równo (można "zahaczyć" czubek paznokcia) na wszystkich bokach. Czyli tak powinno być. "Błędem" jest chyba opisane ścisłe przyleganie do matrycy. Co do nasycenia kolorów (o których ktoś z Was pisze) ja na osobistym ustawieniu zdjąłem je do 50%. Czyli co kto lubi. Reszta ustawień też między 50 a 65 %. Przy wieczornym oglądaniu szkoda oczu na "mocniejszy" obraz. Jeśli chodzi o jego jakość, ten telewizor pokazuje to co mu się dostarcza. Doskonały sygnał to doskonały "widok". Moim zdaniem to świetny zakup za tę kasę (ja dałem 2819 zł). A tak nawiasem, gdzie można było kupić ten telewizor za 2700 zł?
sa tv ktore jednak potrafia podkręcić jakość slabego sygnalu. Dzisiaj w niemieckim.media markt milo patrzyło sie na niemieckie.sd odtwarzane na sony 55kx8505 za 800 euro. Niestety problem z czernia przy wieczornym oglądaniu pozostaje nadal, bo to ips.
 

encore54

New member
A tak nawiasem, gdzie można było kupić ten telewizor za 2700 zł?

W RTVeuroAGD za 2655 zł dokładnie, ale że trzeba było dodać 2 produkt żeby promocja wskoczyła (ja wziąłem dozownik na płyn do naczyń - który notebane zwróciłem potem) to doliczyłem 50 zł. A jak jeszcze wskoczy cashback goodie to TV mnie wyjdzie 2600 :)

TV jest spoko, i racja jest z tym co piszesz, że jakość zależy od źródła. Aczkolwiek wad matrycy IPS nie naprawisz żadnym źródłem. Mimo wszystko spełnia moje oczekiwania i dlatego zwróciłem tylko dozownik, a nie TV :)
 

Piotrex44

Member
Już pomału zaczynają się fajne promocje także to najlepszy miesiąc na zakupy:) Szkoda że nie ma żadnego 55pus7xx4 na matrycy VA, i pozostaje tylko 50" lub większa 58"
 
Do góry