55PUS6703 vs 55PUS6754

cisiu

New member
Witajcie,


Czy ktoś się orientuje jaka jest realna różnica między tymi dwoma TV ? I nie mam tu na myśli koloru ramki. Jeden jest tańszy/droższy o ok. 200-300 zł od drugiego i jestem ciekaw.


Jeśli ktoś ma jakieś spostrzeżenia to będę wdzięczny :)


Na koniec jeszcze ogólne pytanie czy w okolicach tych pieniędzy , tj. 2100-2400 zł to są dobre TV ?
 

cisiu

New member
Przy okazji mam pytanie do osób korzystających z Ambilight'a - TV będzie zamontowany na ścianie w odległości ok. 3 cm między ścianą a tylną obudową TV. Czy w takiej sytuacji Ambi da dobre efekty ? Nie będzie zbyt jasno/intensywnie ?

Druga sprawa, to jeśli Ambi nie jest dobrym pomysłem przy takim montażu to mogę zdecydować się na inny TV.

Poniżej dodatkowe info:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 30 m2 (salon + aneks kuchenny; część z TV oczywiście mniejsza)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok. 3,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Przede wszystkim na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Pokój słabo oświetlony, okna od wschodu, w oknach rolety - słońce nie jest problemem
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic TX-55CS630E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobry obraz, Netflix, Youtube; dobrego dźwięku od TV nie potrzebuje kino domowe
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? NC+ i PS4 po HDMI (przez amplituner)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? jw.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 2-4 godziny
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Nie bardzo
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy/seriale + gry
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry? Tak (PS4)
16. Preferencje co do marki? Brak (chociaż boję się nieznanych mi marek typu TCL
17. Preferencje co do wielkości? ~ 55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nic
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2200-2300 zł chociaż wolałbym mniej
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Zazwyczaj jak się zepsuje (wyżej wymieniony Panasonic się jeszcze nie zepsuł, wymieniam na 4K)
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Netflix, Youtube
23. Czy telewizor ma mieć 3D? Nie
 

agricola

New member
6704 jest nowocześniejszy - wspiera więcej kodeków HDR i ma nowszego Androida - i prawdopodobnie będzie on aktualizowany. Jeśli zależy Ci na formatach HDR i nowszym sofcie bierz 6704. Jeśli nie - to jednak pozostań przy 6703.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ambilight da radę, nasycenie i dynamikę masz regulowaną.
Jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę w programie pilotażowym.
 
Do góry