55nano903 vs 55xh8096

rafalheba

New member
Panowie, a jak wypada LG 55 nano86?
Mam okazję kupić taki za 2500 z 22 miesięczna gwarancją.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
LG jakims cudem jaśniejszy. Sony ma lepsze kąty widzenia co mnie bardzo dziwi.
Jak na razie to na tvp1 jak był mecz to murawa lepsza była na Sony. No i tu sony był lepszy. I jka na razie tylko tu...
Na razie zbieram myśli. Problem w tym, że lg jest 60 cm bliżej niż sony i bardziej widać mankamenty słabego sygnału, tj szumy tła itp. Sony inaczej je czyści. Twarze na Sony zawierają więcej szczegółów ale znów są jakby za delikatna mgła (to, o czym mówią, że xh90 nie jest ostry), widać to na tle. Różnica w szczegółowości twarzy jest zbliżona do xh80 oraz hx940 - charakterystyka paneli IPS, czyli obraz jest bardziej miękki. Ale tak jak na Sony ustawiem kolory uznając to za max możliwości (miałem dwa źródła dla balansu, sprawdziłem oba) to w LG są ładniejsze a jeszcze Biela się nie bawiłem. To później, jak będę miał więcej czasu. W recenzjach niekiedy można spotkać info, że w xh90 Biel jest troszeczkę przepalona, że ucieka. No tak troszku jest nawet po jej ustawieniu. W lg nie widzę tego. Jest super.

Ciekawa kwestia w ustawieniach obrazu. Sony ma opcje "wszystkie pixele" dzięki czemu zakres obrazu jest większy. LG ma zoom 4 stopniowy czy jak mu tam i niestety brakuje troszkę do sony. Np oglądając wiadomości na Sony widać było z boku fragment szklanki a na lg już nie było jej widać. Nie mam porównania do innych tv, bo to widać jak ma się dwa odpalone.

Refleksy bdb na lg. Oj, bardzo dobrze.


I teraz, biorąc pod uwagę xh80 czyli kolory oraz xh90 czyli ostrość i jakość obrazu (artefakty itp) to hak tu widzę mix tego wszystkiego. Jakość xh90 z kolorami xh80.

Ruch. Tu ciekawie. Dla mnie optymalne ustawienia w sony to w xh80 gładkość 2 lub 1, czystość min lub 1. W xh90 1:min i więcej nie da rady, bo się oglądać nie da. Niestety, niekiedy brakuje ustawienia między 2 a 1 dla gladkosic. W lg ustawiłem jakoś po środku wszytsko i jest ok, nie bawiłem się zbytnio.
DSE. Na YT i hokeiście pojawiły się pionowe jasne pasy, które chyba widziałem podczas meczu. Ale w xh90 znów robi się ziarno, jakby ktoś ziemią sypnął pod ekran. Jeszcze nie wiem co mi bardziej przeszkadza.

Doświetlenie rogów - odrobinkę. Ale na pewno nie tak jak w xh90. W xh80 nie było z tym problemów.

Dźwięk. LG i nie ma o czym gadać.


Wybierając między xh80 a lg nano90 to lg. Za ruch i jakość obrazu. Kąty ma słabsze lg ale w ciemnych scenach jest lepiej dzięki stefom, których do tej pory nie zauważyłem a w sony xh90 już tak. Kolory na obu bdb.

System. W lg potrafi zmulic, na sekundę się zaciąć. Sony rakieta na wszystkich trzech jakie miałem, ale ciekawe jak długo ;)

Wiem, że wątek jest o LG vs xh80 ale nie da się nie porównać również do xh90.

Ogólnie powiem tak. Za aktualna cenę nano 90 (91 ma stopkę centralna półksiężyc) to jest petarda. Nie ma nic wspólnego z nano80 seria i skopanym podświetlaniem.

Uzupełniłem i uzupełniam na bieżąco dysk googla, także sprawdzajcie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG w klasie cenowej, daje lepsze wyposażenie, więcej możliwości i w klasie cena do jakości lepsze wrażenie.
 

Petru23

Banned
Dokładnie tak. Jakby sony był za max 3500 to inaczej by wypadał. A tak to szału Jedak nie ma.

I sprostowanie. LG nie ma słabszych kątów tylko jak stał na podłodze to patrzyłem na niego z góry. Jak wskoczył na komode to już było tak, jak być powinno ;)

To xh90 ma bdb kąty widzenia jak na VA

Aha, właśnie moja 5 letnia córka odpaliła obraz z komórki na lg. Sama. Do tej pory raz pilota w ręce miała. :D
 
Ostatnia edycja:

Jacoo81

New member
A jak z dirty screen? Jest widoczne? Oglądając ten model w sklepie i puszczeniu meczu piłki nożnej było to bardzo widoczne. Ponieważ u mnie jest dużo meczy + fifa, odpuściłem sobie ten model
 

Petru23

Banned
No oglądając mecz ostatnio na TVP to coś tam widziałem. W sony xh90 jednak bardziej sypało ziemią.
Do meczy nie jest jakaś rewelacja, sony xh90 lepiej na tym polu bo murawa lepsza była na nim właśnie.
Ale ruch znów na lg. Znacznie większe możliwości ustawienia, redukcji drżenia itp.
Jako sprzęt do ogladania sportu raczej nie wskazałbym nano90 jako świetny wybór, ale znów cena, cena i raz jeszcze cena wobec tego, co możemy kupić.

Tak jak mówiłem, to nie jest tak, że jeden lepszy i koniec. Teraz mam coś odpalone na upc i twarze odrobinkę lepsze na Sony. LG potrafi zgubić np pory na pysku czy zmarszczki, ale to jest widoczne powiedzmy z metra. Z 1,5 i więcej już nie ale znów na lg obraz jest... Bardziej miękki, nie umiem tego wytłumaczyć. Plastyka ips zachowana.

Zdjęcie z teraz, ustawienia takie, na jakich oglądam tv. Później się pobawię bardziej z tą murawa.
Druga sprawa... Coś mam kiepska jakość sygnału.

W kwestii DSE. LG chyba wymienia panel w takim przypadku. Sony z tego co czytałem nie.

Edit
Murawa na Sony jakby lepiej ale tak sypie ziemia w środek, że aż się ekran tam zaciemnia. Na lg jeszcze nic nie wylapalem. Także w moim przypadku na moich egzemplarzach sony przez dse przegrywa, mimo jednak ładniejszej i bardziej szczegółowej murawy. Ale... Mogę się założyć, że da się to poprawić ustawieniami i oredzj Kiki się wypowie w tej kwestii, bo wydaje mi się z iż ma jakieś doświadczenie z nano90 i ustawieniami bardziej pro.
Czyli oba wybitne nie sa. Jak szukasz pod sport to bierz raczej Panasonic hx940. Nie spotkałem info, aby chorował na dse. A zarówno xh90, q80t jak i nano90 Maje je w pakiecie a w jakim stopniu to zależy od konkretnej szt

Edit.
I jeszcze jedno, co zaobserwowałem. Murwa na xh90 lepiej się prezentuje, bardziej szczegółowo. Ale wystarczy szybsza akcja a całość się rozmywa. Na lg z racji ciut większego rozmycia na starcie jak akcja rusza to murawa aż tak się nie rozmywa. Także efekt jest... Węższy w swojej skali i mniej wkurza na lg.
A i podepniesz do siebie i będzie już zupełnie inaczej, bo inny sygnał itp. W ogólnym rozrachunku przyjemniej na LG. Jest równiej.
I taka uwaga. Powyższe rozmycia dotyczą kadru z wysoką, jak na zdjęciach. Bliższe kadry, powtórki itp na obu ok.
 

Attachments

  • IMG_20210209_210647.jpg
    IMG_20210209_210647.jpg
    43,5 KB · Wyś: 41
  • IMG_20210209_210633.jpg
    IMG_20210209_210633.jpg
    42,2 KB · Wyś: 34
Ostatnia edycja:

Jacoo81

New member
Dzięki za informacje. Gdyby Panasonic hx940 miał hdmi 2.1 (ps5 zawita w najbliższym czasie)to nic więcej bym nie potrzebował. Pozostaje mi czekać na tegoroczne modele.

W kwestii DSE LG uznaje to za normalne.
 

Petru23

Banned
A w co Ty będziesz grał? Na av piszą, że gry 4k@120 to raczej marketingowy belkocik mający napędzić sprzedaz TV i będą to raczej jakieś pojedyncze tytuły.
Druga sprawa to panas posiada część funkcjonalnosci hdmi 2.1, także istotne na czym Ci konkretnie zależy.

Ale racja, jeśli możesz to poczekaj. Modele 2020 to jakaś porażka. Ja wziąłem bo musiałem. Tak to sam bym poczekał na koniec roku.

Posadziłem żonę przed eleven 3 i mówię oglądaj i powiedz, gdzie lepiej wykluczajac kolory, bo to do korekty. Posiedziała, popatrzyła i że lg bo przyjemniej się ogląda.
 

Petru23

Banned
Siedzę cały ten czas i oglądam mecze. Pobawiłem się ustawieniami i jest praktycznie tak samo na obu.
Co do ruchu to jak kto lubi, powiedzmy że to samo.
Na lg ciut wyraźniejszy obraz, ostrzejszy co znów skłania mnie do przyznania racji opiniom, że xh90 nie jest ostry w pełni. Ta taka delikatna jakby mgiełką, ledwo wyczuwalna, którą zobaczylem dopiero w bezpośrednim porównaniu. Żona od początku na to wskazywała.
Sony wciąż potrafi sypac ziemia, lg ma te pasy pionowe jaśniejsze. Co bardziej przeszkadza kwestia indywidualna.
No i w sony wciąż pulsuje podświetlenie na statycznych jasnych kadrach. Coś jak pokazywał ten rusek w porównaniu xh80 z xh90
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Sony w pudke, stoi sam lg. Oglądanie dwóch Tv to żadne oglądanie a porównywanie co który jak robi.
Czas na sprawdzenie, czy da się to oglądać i jak wypada po głębszym poznaniu.
To, że oddaje sony nie znaczy, że zostanie LG ;)
Tylko TV mi się skończyły do sprawdzenia :(
 

SDman

Banned
Jest jeszcze HISENSE LED 55U8QF w kombinowanym zakupie można uzyskać cenę 3,3k.
Nie udało mi się go na żywo zobaczyć. Ostatnio nawet pojawiły się ustawienia do niego.
https://www.youtube.com/watch?v=lfNt8XgfX8s


LG wypada bardzo dobrze, więc może jednak OLED BX -tylko trzeba na niego zapolować.
Był raz w nocy za 3,5k i dwuzakupie za 3,8k
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Oleda nie wezmę, bo mi się wypali :D

Sony wylatuje głównie przez pulsowanie podświetlenia. Ale widzę, że w media jest 9077 za 3800....
Q8f widziałem i się bawiłem, skalowanie SD jednak jest słabsze od lg, który stał obok
 

Petru23

Banned
Nie, w dwóch :D

Zauważyłem migotanie cienkich linii jak np siatka w bramce przy dalszym kadrze, deseń w kratę/linię na koszuli itp. Czy to jest do korekty czy ten typ tak ma?
 
Do góry