55D7000 stracił dostęp do programów nagranych na HDD

acglj

New member
Soft 1016.3 (najnowszy), dysk Samsung 2.5cala 640G USB2, podzielony na 2 partycje. Jedna, większa, przeznaczona na timeshift i nagrania z telewizora. Druga NTFS ze zdjęciami, filmami itp.
Ustawiłem nagrywanie w ciągu dnia, wyłączyłem telewizor z pilota. Przychodzę wieczorem, telewizor włączony (znaczy -ekran też aktywny). Okazuje się że nie można odczytać zawartości partycji przeznaczonej na nagrania. Telewizor pokazuje "mielące sie kółeczko", a po kilku minutach sie resetuje i załącza z powrotem (cos jak restart komputera). Druga partycja ze zdjęciami jest czytana tak jak wcześniej (tzn. z pewnymi wadami znanymi mi już wcześniej :), wadami tv, nie dysku). Co więcej! timeshift działa bez zająknięcia! Zmiana portu usb nic nie daje.
Wniosek: dysk nie jest uszkodzony, partycje nie są uszkodzone. Więc co? Nagła zmiana klucza do szyfrowania partycji?
Oj, Samsung! Trochę mam juz dość niedoróbek, niedotestowania. Czy w/g Samsunga SmartHub jest ciągle w wersji beta?
Jasne, zapewne moge sformatować na nowo partycję i znowu nagrywać. Niemniej to co nagrałem chyba jest stracone. Poczekam na nowy firmware, przetestuję. Ale straciłem zaufanie do takiego PVR!

Jacek
 

acglj

New member
Dodam jeszcze jedną obserwację...
Po tym zdarzeniu ustawienie czegokolwiek w harmonogramie (wyświetlanie czasowe lub nagranie) powoduje również reset tv po kilku minutach. Odłaczenie dysku dziala jak lekarstwo.
Ech, chyba jednak ponowny format dysku będzie niezbędny....
 
Do góry