55D6500 czy 46D8000

Sky_LiNe

New member
SAMSUNG 55D6500 czy 46D8000

Witam,

nie pytajcie o wymiary pokoju i odległości od ekranu :). Chodzi mi o to, czy warto zainwestować 500 zł w 55D6500, czy jakość obrazu będzie dużo gorsza niż w 46D8000? Czy w ogóle będzie gorsza?

EDIT: Proszę o przenosiny do działu SAMSUNGa.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
te odpowiedzi na pytania - właśnie przynajmniej nam pozwalają ocenić czy jakość obrazu będzie dużo gorsza a co za tym idzie czy warto inwestować.
Tak jest to wróżenie jedynie z fusów.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Chodzi mi o to, czy warto zainwestować 500 zł w 55D6500, czy jakość obrazu będzie dużo gorsza niż w 46D8000? Czy w ogóle będzie gorsza?
Zależy pod jakim względem.
Czy nie jest czasami tak, że wszystkie tegoroczne serie plazm Full HD Samsunga D550, D6500 i D8000 bazują na dokładnie tej samej matrycy i tym samym procesorze wizji? Czy jedyna różnica w jakości obrazu nie wynika tylko i wyłącznie z zastosowania innej szyby (filtra przed matrycą)?
 

Sky_LiNe

New member
OK, no to jak trzeba podać wymiary no to podaję :)

Odległość od ekranu: 3
Jak słońce świeci w pokoju: okno na północ, telewizor na ścianie wschodniej
Jak duży jest pokój: 20m^2
Preferowana technologia: led
Jaki masz obecnie telewizor: Telestart 32' CRT
Jakie programy najczęściej oglądasz: sport, filmy
Oglądasz w dzień czy wieczorem: W dzień i wieczorem (z naciskiem na wieczór)
Preferowana wielkość telewizora: 46 cali
Preferowana marka: SAMSUNG, Panasonic
Jakie urządzenia będą podłączone: bluray, komputer
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 50% tv, 25% blueray, 25% komputer
Siedzisz na wprost czy również z kątów bocznych: na wprost
Jaki masz sygnał: obecnie zwykła antenat siatkowa, ale docelowo satelita od TPSA/ipla (internet) 6mbps
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3h (weekend 10h)
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2
Ma stać czy wisieć: stać
Czy ma być 3D: obojętne
Jaka klasa cenowa: max 6000PLN (lepiej mniej)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla mnie prosta sprawa . Przy tych warunkach - podobnie jak Twoja preferencja , czyli 46". Do takich potrzeb zdecydowanie 46D 8000- gdybym wybierał dla siebie. O tym decyduje 50% do Tv
 

Sky_LiNe

New member
Dla mnie prosta sprawa . Przy tych warunkach - podobnie jak Twoja preferencja , czyli 46". Do takich potrzeb zdecydowanie 46D 8000- gdybym wybierał dla siebie. O tym decyduje 50% do Tv

1. Dlaczego w tym przypadku 55D6500 będzie gorszym wyborem?
2. Czy oba te telewizory czytają pliki w formacie MPEG-4 w 1920x1080? Mój aparat takie pliki generuje.

EDIT: Jeszcze raz proszę o przeniesienie do działu SAMSUNG.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czytają.
Ponieważ skalowanie 55D6500 przy odległości 3 m z Twoich sygnałów będzie dużo gorsze niż przy 46". Będzie widać szumu i dropy na ekranie
Ale decyzja oczywiście należy do Ciebie
 

Sky_LiNe

New member
Hej,
zakup się odroczył, ale wciąż jest aktualny.. Gdybym w ogóle zrezygnował z sygnału SD na rzecz Nki bądź cyfrowego polsatu, to 55d6500 byłby lepszym wyborem? Kiedy 55d6500 bylby lepszym wyborem? Aha i jeszcze jedno aparat wypluwa filmy w formacie MTS.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
jak HD z 3m to nie bierz 46', za mały (sam mam 47' z 2,5 - 2,7m)
ja bym brał 55' albo Panasonic 50VT30, na pewno lepszy tv od obydwu Samsungów, oprócz może przeglądania internetu z podpiętego PC...
 

Sky_LiNe

New member
I wlasnie internet sprawia ze dla mnie nie ma sobie rownych, zadnych zabaw w detale typu plazma vs. lcd.
Co do rozmiaru to don nie ulatwiles mi wyboru, ale wybiore jednak 46d7000, bo tv bedzie tez ogladac moja zona, a cos czuje ze przy 55 moglaby odczuwac dyskomfort.. No i uwagi kikiego tez sa sluszne.
 

don111

Banned
ok no jak tam wolisz, ja mam 47' z tej odległości i wiem na pewno że go zamienię, tylko się wstrzymuje jeszcze przed 50', bo nie wiem czy nie dołożę do 55'
internet ? też mi argument, ciut większa wyrazistość czcionki, co nie znaczy że na vt30 jest to problematyczne... przy normalnym oglądaniu telewizji otrzymasz za to wyraźnie gorszy obraz, jak się szybko też przekonasz - za mały...
 
Do góry