55” UHD HDR pod XBOX, PC

BzykuDG

New member
Cześć,

Szukam 55” głównie pod grę na XBOX One S, filmy z laptopa oraz Netię. Im dłużej czytam forum, tym więcej wątpliwości i tym budżet rośnie... Wstępnie zakładałem 4.000PLN, teraz jestem skłonny wydać ~5.500PLN, ale jest to elastyczna granica. Kompletnie nie zależy mi na apkach, mediach itd, bo nigdy do tej pory tego nie używałem. TV wymieniam co 3-5 lat.
TV oglądam praktycznie tylko centralnie na wprost.

TV, które biorę pod uwagę:
PHILIPS 55PUS7101
PHILIPS 55PUS7181
SAMSUNG 55KS7000
SONY 55X8509
SONY 55XD8505
PANASONIC 58DX750

Czy może w podobnych pieniądzach już coś zakrzywionego się znajdzie?

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m^2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-2,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Tylko na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju? Słońce świeci od boku, ale rzadko oglądam w dzień i mam żaluzje
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Toshiba 46TL938
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Najlepszy możliwy obraz, niski lag pod konsole
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? XBOX One S, PC, Netia
10.Jakie urządzenia ? j/w
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-6h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie mam preferencji
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, seriale, gry
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, połowę czasu pracy TV
16.Preferencje co do marki ? Brak
17.Preferencje co do wielkości ? 55"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Jasne przebicia przy czerni, obecna Toshiba to dramat
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Głównie wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5.500PLN
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Jest mile widziana opcja


Z góry dziękuję za pomoc.
 

Felix

New member
Jeśli TV oglądasz tylko centralnie na wprost to nawet nie zastanawiaj się nad IPS-em.

IPS może być dobry do salonu albo do pokoju innego gdzie 2 osoby+ oglądają, albo oglądasz często pod kątem, ale w tej sytuacji to nie ma sensu.

Kontrast na VA to jakieś 4000:1, na IPS 1000:1.

http://ca.rtings.com/tv/learn/ips-led-vs-va-lcd

Samsung KS7000/8000 ma faktycznie mega niski input lag i to czuć pod ręką, przesiadłem się z Philipsa na KS7000 i pograłem już trochę w gry, ale zwłaszcza chciałem zobaczyć Forzę Horizon 3 i FIFĘ 17, czyli gry, gdzie input lag najbardziej potrafi dokuczać i jest super, żadnych opóźnień nie czuć, a tryb 'Game' nie psuje grafiki do tego stopnia jak niektórzy twierdzą.

W przypadku VA vs IPS nie mówię już nawet o czerni i jednolitości kolorów. Tutaj moje plansze z KS7000, wrzucam też z Philipsa 6561 obok. :X
 

Attachments

  • szarosc1.jpg
    szarosc1.jpg
    6 KB · Wyś: 70
  • zielen1.jpg
    zielen1.jpg
    6,1 KB · Wyś: 58
  • czern2.jpg
    czern2.jpg
    4,4 KB · Wyś: 63
  • Philips98.jpg
    Philips98.jpg
    361,5 KB · Wyś: 53
  • Philips99.jpg
    Philips99.jpg
    320,1 KB · Wyś: 53
  • Philips97.jpg
    Philips97.jpg
    357,3 KB · Wyś: 50
Ostatnia edycja:

BzykuDG

New member
Czyli z tych co wypisałem tylko Samsung ma chyba matrycę VA, tak?
Wg tych screenów, to Samsung ma dość kiepskie to podświetlenie, a Philips w załączniku znacznie lepsze. Czy źle to widzę?
 

Felix

New member
Czyli z tych co wypisałem tylko Samsung ma chyba matrycę VA, tak?
Wg tych screenów, to Samsung ma dość kiepskie to podświetlenie, a Philips w załączniku znacznie lepsze. Czy źle to widzę?

Te pierwsze co się wczytały to Philips - beznadziejny banding i brak czerni, te niżej w załączniku, w które trzeba kliknąć to Samsung. Środek czyściutki, czerń jednolita, jedynie rogi nieco ciemniejsze.

Jak coś to matrycę możesz sprawdzić zawsze bezproblemowo na:
DisplaySpecifications - Specifications and features of desktop monitors and TVs

Czasami dany model w innym rozmiarze potrafi mieć np. VA zamiast IPS albo 60Hz zamiast 120Hz.

Np. KS7500 43" ma matrycę 50/60 Hz, a 49 i wyżej normalnie 100/120 Hz.

PANASONIC 58DX750, który wymieniłeś to też bardzo ciekawy model, sam się nad nim zastanawiałem. To też VA jak coś.

Ale Panasonic ma wyższy input lag właśnie - 44 pod konsolę, a 56 na PC.

Na konkurencyjnym forum jest test tego Panasonica jak coś, możesz poczytać.
 
Ostatnia edycja:

BzykuDG

New member
A to zmienia postać rzeczy. Wydawało mi się, że na tych zdjęcia widzę logo Samsung. Czyli Philips odpada, więc część problemu z głowy.
Dzięki wielkie za pomoc!

Tak więc zostaje Samsung, Sony i Panasonic. Jakieś konkretne argumenty przeciw do któregoś z nich ktoś ma?
 

omnia

New member
Warto też zwrócić uwagę na fakt, że w Philips ambilight mocno polepsza odbiór czerni. Więcej światła dostaje się do oka, a więc człowiek nie widzi już takiej skali szarości jak bez ambi. Poza tym w praktyce między IPS a VA różnica jest znikoma.
 

BzykuDG

New member
Czyli w sumie dalej nic nie wiem... Byłem teraz w Saturnie i jak mi gość powiedział, że brałby Sony, bo robią też konsole i będzie to bardziej kompatybilne, to sobie w ogóle odpuściłem rozmowę.
 

kermadec

New member
Ja kupiłem w piątek 65KS7000 i jestem zachwycony jakością obrazu.
Jakoś na dniach podłączę jeszcze XBoxa i sprawdzę z synem czy fajnie się gra ;).
Polecam Samsunga.
 

pewu

New member
Tak zastanawiam się jak to jest, że kupujecie Samsungi KS7000. Jakość tej obudowy jest tak tragiczna, że na prawdę bałbym się to kupić. Rozmawiałem też z jednym ze sprzedawców, i sam stwierdził, że kwestia czasu tylko jak zaczną się sypać reklamacje z odklejoną obudową.
Jakość matryc też nie jest za dobra... ja sam właśnie reklamuję model 55H6400, bo pojawiły się po roku ciemne plamy.

Czy faktycznie sprawdzacie wnikliwie te modele KS7000 przed zakupem, i liczycie się z tym, że odpadnie Wam obudowa z tyłu? ...że o kurzu na matrycy niereklamowalnym nie wspomnę :)
Widziałem kilka egzemplarzy 55KS7000 na sklepach i każdy miał poodklejaną obudowę w rogach.
 
Ostatnia edycja:

Tomsoniak

New member
Przy praktycznie takich samych potrzebach, na początku wybrałem philipsa 6561, ale o czerni można zapomnieć, banding, clouding. Jeszcze gorzej niż tutaj kolega zdjęcia wstawiał. Jednak czarę goryczy przelały transmisje piłkarskie. Jako fan piłki myślałem że wyjdę z siebie. Artefakty wokół piłkarzy, jakość masakryczna. Tydzień temu wziąłem samsunga ks7000, jakość nieporównywalnie lepsza. Tak przy oglądaniu tv jak i filmów z pena. Xbox One S śmiga bez zarzutu, Fifa 17 i UFC 2. Obudowa przy najmniej na razie bez zarzutów, żadnych bad pixeli. Także na chwilę obecną od siebie poleciłbym ks7000. Pod uwagę też poważnie brałem panasa dx750
 

Blest

New member
To zobacz model wyżej np. 7181 sam go dziś
Kupiłem, jutro jak przyjdzie daj znać jak to wygląda. Brałem go pod konsole i filmy.
 

BzykuDG

New member
Ok, sytuacja wygląda następująco. Obciąłem budżet, bo im więcej dokładałem, tym to powstawały nowe propozycje, a i tak w każdym modelu było coś nie tak.
Więc wróciłem do pierwotnych granic 4K PLN. Wybór ograniczam do tych 3 modeli:
Philips 55PUS6561
Philips 55PUS7181
Sony 55X8509C

Oglądałem wszystkie w sklepie i ciężko mi wyłapać różnicę. Na pewno nic nie kuło mnie w oczy, czyli może nie jestem taki wymagający. Za Sony przemawia matryca VA, nic innego mi do głowy nie przychodzi...

Co z tego w teorii będzie dla mnie najlepsze?

Gdzie znajdę najlepsze materiały, żeby z pendrivem pojechać do sklepu?

Z góry dziękuję.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak widziałeś to wiesz, że sam napis na matrycy VA niczego nie gwarantuje.
Obydwa modele są dobre.
Philips PUS 7181 a dodatkowo głośnik i ambilight potrójny.
Sony X5=8509 trudno już dostępny.
 
Do góry