55 DT60E -prośba o parametry do kalibracji

popeye81

New member
Witam serdecznie.
Wczoraj kupiłem wspomniany 55" TV Panasonica. A od kilku dni przeszukuje internet w poszukiwaniu parametrów do poprawnego ustawienia kolorów, 3D i dźwięku.
Niestety bez sukcesów. Czy ktoś ma TV po takiej kalibracji i chciałby się podzielić ustawieniami lub zna adres gdzie takowe można odnaleźć?
 

Stanley

Member
Bez reklam
Witam serdecznie.
Wczoraj kupiłem wspomniany 55" TV Panasonica. A od kilku dni przeszukuje internet w poszukiwaniu parametrów do poprawnego ustawienia kolorów, 3D i dźwięku.
Niestety bez sukcesów. Czy ktoś ma TV po takiej kalibracji i chciałby się podzielić ustawieniami lub zna adres gdzie takowe można odnaleźć?

Czy masz pewność, że inny egzemplarz, z którego chcesz "pobrać" dane, ma dokładnie takie same parametry techniczne jak Twój? Jeśli nie - jaki zatem jest sens kopiowania nastaw, skoro mogą dać inny rezultat? Gdzie tu jakaś "kalibracja"?
 

SDman

Banned
Czy masz pewność, że inny egzemplarz, z którego chcesz "pobrać" dane, ma dokładnie takie same parametry techniczne jak Twój? Jeśli nie - jaki zatem jest sens kopiowania nastaw, skoro mogą dać inny rezultat? Gdzie tu jakaś "kalibracja"?

Witam,
powtarzalność owszem jest i to duża, tylko raczej trudno o to aby ktoś podał ustawienia
za które zapłacił.
Co innego jak są dobre (nie jakieś śmieszne powierzchowne ustawienia) na stronach
zagranicznych -to zawsze można (warto) wypróbować.

Przykładem może być Panasonic ST60 na stronce :
Test Panasonic ST60 : une référence pour le Blu-ray ! | HDfever
są podane parametry, które zmieniają oblicze tej plazmy nie do poznania.

Pozdr.
 

tdx

New member
Bez reklam
Wiadomo że przepisanie nastaw to żądna kalibracja ale większość użytkowników już poprzez wyłączanie wspomagaczy i wstępny preset i tak ma lepszy obraz niż z pudełka...

Patrząc obiektywnie cześć ustawień i tak jest powtarzalnych....

A wbijając szpilę czego można się spodziewać że oni pewnie też z tego żyją...
To tak jakbyś zapytał czy jestróżnica w kablach HDMI sprzedawcę tych kabli :D
 

last_ninja

New member
Dokładnie tak jak pisze peja - po wprowadzeniu danych "z kalibracji" obraz wyglądał u mnie "nijak". Może mam inną matrycę. Ktoś tu na forum mnie kiedyś "obsmarował" za to, że zasugerowałem profesjonalną kalibrację, ale ja i tak będę uważał, że każdy TV/matryca jest nieco inna - nawet są mniejsze bądź większe usprawnienia w produkcji w tych samych modelach, więc jest jeszcze większe prawdopodobieństwo, że nasze TV są inne, mimo, że z tej samej serii i wielkości. No ale nie do każdego to przemawia. W razie czego, chętnie podam moje "nastawy", choć od razu muszę powiedzieć, że wolę obraz "ciemniejszy".
Podpowiedź: aby nie tracić dużej ilości szczegółów obrazu, należy ustawić "sterowanie adaptacyjne podświetleniem" na "minimum" (ma "maksimum" obraz robi się mało "detaliczny" ;) )
 

Fridek

New member
Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem TX- L55DT60E, wszystko działa jak należy, żadnych "defektów" nie widzę. Nie znam się na kalibracji i obraz wydaje mi się w porządku, mimo iż nic nie robiłem po wyciągnięciu z pudełka. Natomiast chętnie wypróbowałbym zmienić jakieś parametry z zamiarem sprawdzenia możliwości poprawy obrazu na jeszcze lepszy. Jeśli ktoś chce się podzielić swoimi osiągnięciami w tych TV podajcie przykłady gdzie wejść i co zrobić. A swoją drogą ile kosztuje profesjonalna kalibracja, kto ją wykonuje (w sklepie nic o tym nie powiedzieli) i czy robi się ją na "Ustawieniach użytkownika", że w razie czego idzie przełączyć na standard. I w ogóle czy warto ją robić. Tylko proszę o uczciwość, bo zaraz będą głosy osób zajmujących się tym fachem i oczywiście będą udowadniać że to jest wręcz obowiązkowe.
Proszę tak obiektywnie.
Dzięki
 

popeye81

New member
Tu Panasonic DT60 review - FlatpanelsDK masz ustawienia kalibracji. Niestety mi się taki obraz nie podoba. Co z tego, że mam niby fachowo skalibrowany jak mi się to nie widzi, ale wszystko jest rzeczą gustu.

Dzięki za podesłanie linka.
Obraz nie jest idealny ale, jak dla mnie lepszy niż przed wprowadzeniem tych parametrów.
Należy jednak zauważyć, że jest tam tak naprawdę zaledwie kilka parametrów które zmieniają oryginalne ustawienia, a różnica mimo to znaczna.
Nadal jednak mam problem z kolorem czarnym.
Poważnie się szykuję na kalibrację profesjonalną, ale ceny tych zabiegów są nierzadko b. wysokie.
Ma ktoś doświadczenie z kalibracją w domu i mógł by polecić fachowca. Cena ma dla mnie duże znaczenie.

W sprawie kalibracji napisz na PW - dostaniesz info.
Dzięki za info. Dalej już kontakt na PW.
 
Do góry