55" do salonu <3500~3600

Status
Zamknięty.

wojteks90

New member
Witam,

Od kilku dni rozpocząłem poszukiwanie telewizora do salonu w nowym mieszkaniu:

1. Odległość od ekranu: ok 3m
2. jak słońce świeci w pokoju?: od lewej
3. Jak duży jest pokój: ~18m2
4. Preferowana technologia: LED
5. jakie programy najczęściej oglądasz: praktycznie wszystkie ale najczęściej sport
6. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w ciągu tygodnia wieczorami, w weekendy różnie
7. wolisz obraz ostry czy łagodny: brak preferencji
8. preferowana wielkość telewizora: 55"
10. preferowana marka:brak
11. czego nie lubisz w telewizorach: zacięć
12. jakie urządzenia będą podłączone: PS4/Xbox (jeszcze nie zdecydowałem)
13. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: raczej na wprost
14. Smart tv: Tak
15. czy będziesz korzystać z widgetów?: obojętne
16. czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: nie
17. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : od czasu do czasu
18. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : na wszedlki wypadek lepiej, żeby było
19. ma mieć 3D: nie
20. ma mieć slot na karty SD: obojętne
21. ma mieć tuner DVB-S: obojętne
22. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI do konsoli, audio, USB obowiązkowo do dysku
23. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 2/3h
24. ma stać czy wisieć: jeszcze do ustalenia
25. Rozdzielczość: bez różnicy
26. HDR?: Tak, ale nie jest to obowiązek
27. Dvb-t: obojętne
28. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu, płynne działanie, nowoczesne menu
29. Ile osób ogląda: 2/3
30. Jaka klasa cenowa: do 3500~3600
31. Input lag: nie powodujący duzych opóźnień <35/40 ms

Rynek jest tak wielki, że ciężko się na coś zdecydować. Będąc w sklepie stacjoinarnym w MM na siłe próbwali mi wciskać tylko jeden model i szczerze bardzo mnie to irytuje. Przeglądając różne strony znalazłem m.in. SAMSUNG UE 55JU6400, Telewizor LG 55UH6257m które są tańsze niż zakładałem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb masz ceny dla niebieskich.
- Philips 55PUS6561 za 3550 zł - 100Hz
- TCL 55C70 za 3299 zł + pilot
- Thomson 55UC64 za 2999 zł + pilot
- Hitachi 55HGW69 za 2950 zł
Kalibracja gratis.
 

wojteks90

New member
Dzięki za szybką odpowiedź. Kojarzysz jakie jest parametr input lag dla tych telewizorów (mniej więcej) Czy na przykład z tych telewizorów, któryś jest wart uwagi:

PHILIPS LED 55PUS6501
LG 55UH6507
SAMSUNG UE55KU6000W
TOSHIBA 55U6763DG
SAMSUNG UE55MU6102K
LG 55UJ6307

cenowo są w zakresach od ok 3k do 3,4k. Ogólnie w spocyfikacji kazdy z nich posiada uhd i 50-60hz, za wyjątkiem LG 6307 bo podobno ma 100hz. HDR wystepuje w większości modeli, są dostępne złącza USB/HDMI.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To te co Ci podałem grają lepiej pod każdym względem.
Tylko Philips ma 100Hz, Lg ten też ma 50 Hz natywne.
 

wojteks90

New member
a np modele

Samsung UE55MU6172
55PUS6262/12

teraz przegladajc kilka stron udalo mi sie takie znaleźć. Wciąż te co podałeś będą lepsze?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To w tej cenie przecież masz modele 100Hz.
A nawet modele 50Hz Philipsa i TCL wg.mnie grają lepiej.
 

wojteks90

New member
hej, zdecydowałem się na tego Philipsa pus6561 :) póki co lekko go testowałem wieczorem i przyznaje, że jest spoko, jakośc obrazu świetna, głośniki dają radę. Ambilight wypas!!! Póki co tv stoi na szafce, ale planuje go zamontować na ścianie i zobaczę jak wtedy światełka będą sobie dawać rade :) Jedyne minusy który narazie zauważyłem to po wejściu do aplikacji yt nie ma głosu od momentu rozpoczęcia utworu. Dopiero kiedy zaczne przyciszać/podgłaszać włącza sie dzwięk. Kolejnym jest kalibracja IFS noc na programach nie w HD, jest troche spowolniony obraz. Przy innych ustawieniach np standard/zdjęcia wygląda to lepiej ale to wydaję mi się kwestia ustawień płynności itp (duzo tego jest i nie pamietam jak sie nazywa w 100%). Zastanawia mnie troche ten HDR, czy jego się jakoś włącza czy jest uruchomiony cały czas?

Dzis i jutro będę miał trochę więcej czasu to pobawię się ustawieniami.
 
Status
Zamknięty.
Do góry