55'' do salonu 3-5 tys

ewaldus

New member
Jeśli panas ma wolniejszą matrycę, to zdecydowanie bierz Sony. Mam ten model i polecam.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka
 

Aquator

New member
Jeśli chodzi o HDR w 55X8509C to sprawa wygląda tak, że w odróznieniu od modeli bez HDR, on materiał z HDR odtworzy, ale nie będzie to w "jakości" HDR. Ale film pójdzie. Na innych TV bez HDR, co nie mają tej funkcji, po prostu nie pójdzie... Tak przynajmniej wyczytałem.
 

ewaldus

New member
Na netflixie włączyłem jakiś film w hdr, tv przełączyć z automatu na hdr, ale rzeczywiście jakość tego hdr słaba. Mimo wszystko tv bardzo dobry. Na prawdziwe hdr przyjdzie poczekać parę lat.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka
 

Aquator

New member
Jeszcze jedno pytanko do tego X8509C.

W saturnie jest X8507C a na testach dostępnych w sieci (m.in. na tym forum na jednej z francuskich stron) jest test X8505C: hdtv.com.pl/forum/sony/116226-telewizory-4k-firmy-sony-serii-x8509c-pierwszy-oglad.html.

1. Czy ta ostatnia cyfra ma znaczenie, bo pan w saturnie powiedział, że to jest ten sam tv ale na ich sklep to jest z 7.
2. Dlaczego w teście pod podanym linkiem, jest mowa o matryci 8bit a mówiliśmy w tym wątku o matrycy 10bit. ?? Gdzie to się sprawdza bo w żadnych specyfikacjach sklepowych takiej informacji nie ma ....
Może ta ostatnia cyfra różnicuje 8 vs. 10 bit?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Na netflixie włączyłem jakiś film w hdr, tv przełączyć z automatu na hdr, ale rzeczywiście jakość tego hdr słaba. Mimo wszystko tv bardzo dobry. Na prawdziwe hdr przyjdzie poczekać parę lat.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Efekt w HDR słaby, ponieważ matryca zbyt ciemna - tylko 300 nitów jasności. Nie zmienia to jednak faktu, że to najlepszy TV 55" Ultra HD w cenie poniżej 5000 zł :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Uważam, że w klasie 5 tyś zł są bardzo dobre również inne modele 4K i 100 Hz:
- Philips 55PUS7101
- TCL 58S7806
A HDR jest i gra !
 

Sanei

New member
Przeglądając internet trafiłem na Sony KD55X8005C. Czy to jest X8509C bez 3d ? Jeśli tak to byłby idealny, bo 3d i tak nie używam :)
 

Sanei

New member
Dziękuję za odpowiedź, człowiek się gubi, bo o dziwo nigdzie w opisie telewizorów nie podają takich ważnych danych i wszystkie są the best.
 

Sanei

New member
Panowie/Panie poświęciłem dzisiaj trochę czasu i odwiedziłem kilka sklepów. Sprzedawcy, gdy pytałem ich o rodzaj matrycy czy odświeżanie patrzeli na mnie jak na kosmitę, twierdząc "no jest napisane 1600hz" obraz ładny, przecież widać...Tak więc wiele mi nie pomogli. Pomijając ludzi pracujących w sklepach, obejrzałem telewizory, które stały na wystawie i wytypowałem 3 modele, z których ostatecznie będę chciał wybrać ten dla siebie. Telewizory które przypadły mi do gustu, to (kolejność przypadkowa) :
1.Panasonic 58dxu701
2.Sony 55hx8509C
3.Philips 55pus6561
W warunkach sklepowych z puszczonego demo oraz telewizji cyfrowej nie widziałem za bardzo różnicy w obrazie, może troszeczkę ładniej świecił panasonic. Nie jestem ekspertem w tym temacie i chyba moje oko nie dostrzega różnic pomiędzy nimi. Z tego co wyczytałem Panasonic ma wolniejszą matrycę, taka jak u konkurentów dopiero w dx750, no ale nie widziałem różnicy w obrazie. Czy zauważę te hz przy sygnale z tv kablowej i ps4 ? Podsumowując :
-Na korzyść Panasonica system firefox, który mi się spodobał i 3'' więcej.
-Na korzyść Philipsa ambilight oraz cena
-Na korzyść Sony design i renoma marki (aktualnie też mam sony, 40xh701)
Czy wszystkie nowe tv mogę połączyć z telefonem (iphone), albo laptopem ?
Chciałbym, żebyście jako bardziej doświadczeni i posiadający niewątpliwie większą wiedzę doradzili mi w tym trudnym wyborze, bo na sprzedawców nie mam co liczyć :) Nie wiem, czy nie zanudziłem i dotrwaliście do końca czytając moje wypociny, ale proszę o pomoc w wyborze:-?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Z ww. modeli zdecydowanie najlepszy wybór to Sony 55X8509C - matryca VA 120Hz 10 bit z aktywnym 3D - cena 4799 zł z 4-letnią gwar. Sony.
Z Panasem daj sobie spokój z uwagi na matrycę 50Hz.
Philips ma bardzo słabą czerń (szary zamiast czarnego) co widać już w warunkach sklepowych.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony to stary model nie produkowany ponad pół roku.
Nowy Sony gra bardzo dobrze 55XD8505 za 5850 zł z kalibracją.
Philips nowy 55PUS6561 kosztuje 1000 zł taniej.
I jak sam zauważyłeś gra bardzo dobrze.Ma dobre wyposażenie bo - 4K, 100Hz, Android, VP9, HDR, Ambilight i będzie miał update do serii 6,0.
Za 4999 zł ma Philipsa 55PUS7101 , wyposażenie jak wyżej i kalibracja profesjonalna gratis.
Ma bardzo dobrą czerń a ambilight ją dodatkowo potęguje.
Panasonic który podałeś ma 50 HZ.
Panasonic 100Hz nazywa się 58DX750 i kosztuje 6450 zł .
Jest też z nowych Samsung 55KS7000 za 5999 zł.
A masz też TCL 58S7806 - czyli 100Hz i 4K za 3299 zł z kalibracją.
Musisz być tylko niebieski.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Z ww. modeli zdecydowanie najlepszy wybór to Sony 55X8509C - matryca VA 120Hz 10 bit z aktywnym 3D - cena 4799 zł z 4-letnią gwar. Sony.
Z Panasem daj sobie spokój z uwagi na matrycę 50Hz.
Philips ma bardzo słabą czerń (szary zamiast czarnego) co widać już w warunkach sklepowych.

Miałeś okazje oglądać w akcji serie DX700? Ja owszem i nikomu nie powiem, aby dał sobie spokój z tym modelem. Ba, obserwując obraz z odległości 3m nie widziałem smużenia, ani nieostrego obrazu. Ba, powiem wiecej i zaryzykuje stwierdzenie, ze DX700 pobije X8509C w wielu kwestiach: kątach bocznych oraz poziomu czerni i bieli, wymieniając tylko najważniejsze. 3" więcej to też spory plus. O Philipsie nie wspominam, bo to IPS, wiec inna liga.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Miałeś okazje oglądać w akcji serie DX700? Ja owszem i nikomu nie powiem, aby dał sobie spokój z tym modelem. Ba, obserwując obraz z odległości 3m nie widziałem smużenia, ani nieostrego obrazu. Ba, powiem wiecej i zaryzykuje stwierdzenie, ze DX700 pobije X8509C w wielu kwestiach: kątach bocznych oraz poziomu czerni i bieli, wymieniając tylko najważniejsze. 3" więcej to też spory plus. O Philipsie nie wspominam, bo to IPS, wiec inna liga.

Tak miałem okazję sprawdzać, dokładnie model DX730 na matrycy 50Hz. a więc nieco wyższy od DX700. Nie powiem, z płynnością obrazu radził sobie naprawdę nieźle mimo wolnej matrycy. Czerń i kolorki było również ok. Ja jednak nie uznaję kompromisów w kwestii odświeżania matrycy. Co do Soniaka X8509 to fakt, ma on słabiuteńkie kąty, ale jeśli ktoś będzie oglądał na wprost nie będzie to stanowiło dla niego problemu. Do tego Soniak ma androida, a więc nie ma problemu z obsługą multimediów pod usb dzięki choćby KODI. Na Panasach player jest strasznie słaby i można go o kant "d..." rozbić :) Jeśli ktoś będzie także do takich celów chciał wykorzystywać TV, to musi posiadać porządny player zewn. lub takowy na starcie dokupić. TV w tej przekątnej ekranu z matrycą 120Hz to podstawa jak jest np. w modelu DX750/780. Takie jest moje zdanie. Nie przesadzajmy również z tymi mega kątami patrzenia na Panasie. Tak się składa, że szukałem na nim bad pixeli na jednolicie kolorowych planszach i tonacja barw się już zmieniała nawet siedząc na wprost - patrząc na boki ekranu.
 
Ostatnia edycja:

Aquator

New member
To ja jeszcze dorzucę 3 grosze może komuś pomoże.

Zdecydowany już na zakup 55X8509C – (z różnych względów - kąty mnie bardzo nie przerażają, bo mam wąski salon, nie oglądam za dużo w dzień) – udałem się do salonu SONY po TV (cena podobna jak w necie).

Okazało się jednak, że jest ostatni egzemplarz na wystawie. Przeleciałem się przy okazji przez EURO (w pobliżu) gdzie też mieli tylko ostatnie egzemplarze. Wróciłem do SONY jeszcze zastanawiając się co zrobić i sprzedawca zaproponował mi w zamian nowy model z tego roku, z oznaczeniem XD, de facto 1000 PLN droższy.

Rozmowa wyglądała mniej więcej tak:

A co on ma nowego, że jest droższy? – No ma HDR,***
A to jest IPS matryca? – No tak IPS, ale te nowe IPS-y są takie dobre, że nie zauważy pan różnicy…
Ale jasność ma słabszą? – No tak, ale tak naprawdę to nie zauważy pan różnicy…
Ale kontrast ma słabszy? – No może trochę, ale naprawdę nie zauważy pan różnicy…
Ale czerń będzie słabsza? – No będzie, ale jak ma pan okna w pokoju to w zasadzie nie zauważy pan różnicy…
Ale odświeżanie jest słabsze? – No jest, ale szczerze – nie zauważy pan różnicy…***
Kiedy zapytałem o inputlag, to sprzedawca już wyraźnie zirytowany zmienił temat…

No i choć wcześniej zastanawiałem się nad tym nowym modelem, to ostatecznie pomyślałem, po kiego grzyba mam wydawać 1000 PLN więcej -*** tylko po to „żeby nie zauważyć różnicy…”? WTF? Chyba tylko po to aby mieć satysfakcję bo jak droższe to lepsze i wątpliwej użyteczności HDR, do którego wykorzystania nie ma treści i pewnie jeszcze jakiś czas nie będzie (ledwo dostępne są treści na UHD) a płyty HDR kosztują po 140 PLN za sztukę...



Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Zacznijmy do tego, że X8509C obsługuje HDR. Do tego ma aktywne 3D i matrycę 10-bitową. Nowy XD8505 jest na IPS-ie i muszę powiedzieć, że czerń - jak na IPS - ma przyzwoitą, znacznie lepszą niż na LG i Philipsach na IPS-ach. Do tego ma lepsze kąty patrzenia od konkurencji. Jeśli szukasz TV także do oglądania pod większym kątem, to XD8505 będzie najlepszym wyborem.
Jeśli oglądasz tylko na wprost to bierz 55X8509C na matrycy VA w c. 4799 zł w gw. 4-letnią Sony w matrixmedia.pl:
Telewizory i RTV :: Telewizory :: Telewizor SONY KD-55X8509C - Sklep RTV i AGD, Dystrybutor SONY | MatrixMedia.pl
 
Do góry