55'' do salonu 3-5 tys

Sanei

New member
Witam, przymierzam się do wymiany telewizora w salonie. Do tej pory był tam 40'' SONY HX 751, który powędruje do sypialni. Tv do oglądania filmów, cyfrowej telewizji, podłączona będzie też ps4. Telewizor ma wisieć na ścianie, powieszony na wprost kanapy. Z tego co czytam są dwa rodzaje matryc (va oraz ips), nie wiem jaką mam w sonym ale generalnie nie narzekałem. Do wydania 3-5 tys. w zależności czy różnice będą znaczące i czy warto dokładać. Proszę kolegów/koleżanki o pomoc w wyborze :)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Witam, przymierzam się do wymiany telewizora w salonie. Do tej pory był tam 40'' SONY HX 751, który powędruje do sypialni. Tv do oglądania filmów, cyfrowej telewizji, podłączona będzie też ps4. Telewizor ma wisieć na ścianie, powieszony na wprost kanapy. Z tego co czytam są dwa rodzaje matryc (va oraz ips), nie wiem jaką mam w sonym ale generalnie nie narzekałem. Do wydania 3-5 tys. w zależności czy różnice będą znaczące i czy warto dokładać. Proszę kolegów/koleżanki o pomoc w wyborze :)

- Sony 55X8509 z gw. 4 lata za 4799 zł lub 4990 z gw. 5 lat - matryca 120Hz VA z aktywnym 3D,
- Sony 55XD8505 za 5699 zł z gw. 4 lata lub Sony 55XD8577 za 5499 zł z gw. 2 lata - matryce IPS 120Hz.
 

Sanei

New member
DO warunków które podałeś :
Panasonic 50DX750
Philips 55PUS7101
Sony 55W855
Ten model sony jest chyba trudno dostępny bo nie widzę ofert. To full hd czy 4k? Panas fajny, ale celuję w coś większego ;) A co powiecie o Panasonic TX-58DX700E ?
 
Ostatnia edycja:

Aquator

New member
Witam,
Również szukam tv 55- 60 do salonu i przeglądam co się da na tym forum.
Jednak specjalnie zarejestrowałem się aby zwrócić uwagę na jedną rzecz: Rafcio76r proponuje wyżej 55x8509 jednak czy widzieliście ten wątek :

community.sony.pl/t5/telewizory/kd-55x8509c-4k-android-tv-problemy/td-p/1962908

???
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W modelach tegorocznych Android działa stabilniej i będzie miał update do wersji 6,0.

Model 58DX700 to model 50 Hz .
 

Sanei

New member
A co powiecie o philipsie 55PUS6561 ? Ambilight wydaje się fajną sprawą, tym bardziej że tv będzie wisiał na ścianie, a i 1000 zł by zostało :) Sugerując się ceną, jest gorszy, tylko o ile i czy będą to zauważalne różnice w obrazie?
Philips czy Sony 55X8509C ?
 

vigoo

Banned
Sam sobie odpowiedziałaś. Skądś ta taniość musiała się wziąć.
Philips 55PUS6561 to IPS z beznadziejną czernią, ale lepszymi kątami widzenia.
Sony 55X8509C to VA z dobrą czernią i kontrastem. Mimo, że jest o rok starszy, na głowę bije Philipsa pod względem jakości obrazu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdź na sklepie.
Philips PUS6561 spełnia wiele oczekiwań i sprawia ludziom dużo radości.
Wszystko zależy od tego do czego jesteś przyzwyczajony , jaki masz potrzeby i oczekiwania.
Czerń nie ustępuje na krok innym modelem w klasie cenowej.
Masz też , jak chcesz więc ej zapłacić i więcej oczekiwać model Philipsa 55PUS7101. Obydwa modele Philipsa mają HDR , a Sony niestety nie ma.
Obydwa też będą miały update do Androida 6,0.
Dodatkowo masz Ambilight który niweluje różnice czerni dla oka.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Sony ma HDR.

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Ponadto Soniak ma od Phlilipsa lepsze:
- matrycę VA 10 bit (w Philu jest IPS 8 bit + FRC),
- o niebo lepszą czerń,
- szeroka paleta barw,
- 3D (konkurencja nie ma).

Na plus Phila są jedynie: niższa cena i ambilight.

Reasumując, Soniak jest zdecydowanie lepszy, jakość obrazu jest najważniejsza.
 

Sanei

New member
Byłem dzisiaj w sklepie, oglądałem x8509c, Panasa dx701 albo 700 (nie pamietam) i philipsa. Jak na moje laickie oko, philips był najbardziej plastikowy no i obraz tez trochę odbiegał. Na panasie i sonym obraz bardzo ładny (jak dla mnie), No i zastanawiam sie czy wybrać dodatkowe 3 całe w przypadku panasonica czy szybszą matryce 120 Hz w Sony...
 
Do góry