55'' do małego pokoju

frog01

New member
Witam.

W najbliższym czasie będę kupował TV.

Witam i proszę o pomoc w wyborze, zacznijmy od wzoru:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? -20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? -ok 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? -2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - od 0 do 45 stopni. Najczęściej na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - pokój średnio nasłoneczniony, słońce z boku (jest tylko w godzinach rannych czyli wtedy kiedy nie oglądam)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - LG LCD 32''
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? - najważniejsze - jakość obrazu. Równie ważne funkcje Smart
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - na początku naziemna, później kablówka HD
10.Jakie urządzenia ? - dekoder kablówki, urządzenia na androidzie, konsola, komputer PC
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - 2-6
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - bez znaczenia
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - najczęściej będą lecieć jakieś programy tv... seriale, filmy itp. Jak to w domu. Często będę oglądał filmy z PC lub pena (lub z tabletu), często też będę oglądał VOD
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - tak - dość intensywnie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - tak, ale nie dużo. Może kilka godzin w tygodniu
16.Preferencje co do marki ? - brak
17.Preferencje co do wielkości ? - 55"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - złe doświetlenie (nierównomierne), wolne menu (Smart), niewygodna obsługa (Smart), smużenie, słaba czerń
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - najczęściej wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - Chciałbym wydać ok 3500-3700zł. Jeśli byłoby jednak warto to jestem w stanie dołożyć tysiąca.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - Z 3D bym rzadko korzystał, ale jednak... i wolałbym pasywne. Na pewno nie jest to priorytetem.
22 Jakość dźwięku w samym telewizorze - nie zależy mi na tym (mam osobny system nagłośnienia)
23. Wifi, LAN, USB, SMart TV - ważne!

Czytając trochę to forum i inne strony oraz na podstawie tych TV co oglądałem zastanawiam się nad:
Panasonic 55AS650, 55AS640, Samsung 55H6400, LG 55LB670V, Toshiba 55L7453, Sony 55W805, 55W829... czy może jakiś inny z serii 8?
Philips odpada ze względu na menu... masakra.
Toshiby nie widziałem na oczy, ale jak warto to byłbym w stanie go zamówić do spróbowania.
Samsunga menu (Smart) mi się najbardziej podoba, ale podświetlanie w tych modelach często bywa nierównomierne (jeszcze nie widziałem egzemplarza, żeby wszystko było ok). Nie jestem również zdecydowany jaki rodzaj matrycy chciałbym mieć... IPS czy VA. Jeden i drugi ma swoje plusy i minusy :(
LG podoba mi się menu (chociaż trochę wolne) i pilot. Widziałem jeden egzemplarz i miał strasznie skopane podświetlanie (rogi ciemne!).
Panasonic 640 nie widziałem... 650 chyba ok?
Sony jaki bym egzemplarz nie widział miały dobre podświetlanie. Nie jestem przekonany co do Smarta - nie miałem okazji dobrze się pobawić.

Z góry dzięki za opinie i pomoc.

Pozdrawiam
 

frog01

New member
W 55 calach to już trzeba dać prawie 5 tysięcy... :(

A czy menu będzie w nim działać podobnie jak w 7109? Bo tego będę testował w tym tygodniu prawdopodobnie.

Edit:
Powiedzcie mi jeszcze, czym różni się Sony 55w828 od 55w829?
W tym tygodniu będę testował ten pierwszy...
 
Ostatnia edycja:

frog01

New member
Bawiłem się tym Philipsem 7109.
Obraz faktycznie całkiem spoko. Menu niestety trochę wolne... Zaktualizowałem mu nawet oprogramowanie do najnowszej wersji i za dużo nie pomogło...

Jakieś alternatywy?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam nie będę namawiał ale do Twoich potrzeb to Samsung 55H6400- tani i fajny...
 

frog01

New member
Po długich zastanawianiach się, testowaniach itp itd zostały na polu bitwy dwa telewizory:
Sony 55W805B
Philips 55PFS7109

Oba telewizory mam w podobnej cenie (ok 3300-3400zł).

I teraz z tych dwóch co polecicie wybrać?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A Ty masz faworyta wśród tych dwóch ? :) Czy jeszcze nie.. osobiście zamiast Philipsa wolałbym Panasa albo właśnie Soniaka.. Ale to Twój wybór..
 

frog01

New member
Jeden i drugi mi się podobał, ale w warunkach sklepowych (miałem dużo czasu na zabawę sam na sam z pilotem), ale wiadomo, że w sklepie to co innego jak w domu (chociażby ciężko dobrze się przyglądnąć ambilight).
Jeśli chodzi o obraz fullhd (z pena miałem kilka prezentacji) to skłaniam się w stronę Sonego.
Philips kusi ambilightem i pasywnym 3d (mniej).
Na sonego mam bardzo dobrą cenę (wyrównaną do Philipsa... którego też mam w dobrej cenie).

Patrzyłem na tego 7509... jeśli chodzi o obraz to za specjalnie nie zauważyłem w warumkach sklepowych dużej różnicy między nim a 7109... pewnie potrójny ambilight zrobiłaby trochę.
Na bezprzewodowym subie mi nie zależy... plusem jest lepszy pilot... ale w sumie 400zł droższy.

Kiki proszę na priv o cenę do wszystkich trzech.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na sklepie różnic nie zauważysz ale w domu będzie zupełnie inaczej.
Na które modele mam podać ofertę ?
 
Do góry