55" do 3500 zł

rafaell68

Member
Pomóżcie mi rozwiązać moje dylematy przy zakupie TV.

Na wstępie powiem tylko, że chciałem zmienić mojego obecnego budżetowego LG50LN5400 na coś większego => 55"

Wstępnie z racji tego, że nie potrzebuję 3d, SmartTV, aplikacji ani nic takiego, myślałem nad kolejnym modelem budżetowym od LG 55LB5610. Byłem dzisiaj w Poznaniu na zakupach z żoną i powiem szczerze jest brzydki :) dużo brzydszy od obecnego. Ramka szara nie pasuje do reszty sprzętu, no i obraz faktycznie też nie zachwyca. Postanowiłem dołożyć tysiąc albo ile i kupić coś ciekawszego.

Chciałem coś świeżego dlatego rozważałem:

Samsunga 55H6200
Samsunga 55H6400

Czy ten 6200 ma faktycznie 3d? czy nie?
Myślałem wstępnie że te nowe modele na 2014 maja matryce IPS. Doczytałem że te samsungu są to VA. Ten LG, którego jest IPS i mam ma fajne kolorki. Czy to trochę nie jest tak, że VA ma mniej nasycone kolory? Są jakieś ciekawe modele na IPS?
Z drugiej strony wiem, że sony w W805 i W829 też ma VA więc coś w tym musi być.

Podłączone będzie : PS3, x360, PC, NC+. Głównie filmy 1080p są wrzucane + żona TV.

Podrzućcie kilka rad, uwag, może jakieś ciekawe alternatywne propozycje.

Widziałem 55" UHD ceny od 4500 zł (Thomson 55UW9786, Samsung HU6900) i zastanawiam się czy jest sens wyrzucać 4000 zł za FHD. Czy z tymi, wymienionymi 4K jest coś nie tak (odświeżanie albo coś)?

Sporo pytań ale zauważyłem że jest tutaj na forum dużo miłych osób, które doradzają - liczę na to też :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale kłania się prezentacja telewizorów w domu. Tam jesteś najlepszym specjalistą na świecie , bo kupujesz dla siebie.
Do Twoich potrzeb:
Panasonic 55AS650
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...rty-wyjatkowe-rozwiazania-w-nowej-klasie.html
Philips 55PFS 7109
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...na-obsluga-philips-wychodzi-przed-szereg.html
Toshiba 55L7453
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshib...-podswietleniem-led-czyli-uczta-dla-oczu.html
Thomson 4K 55UW 9786
Samsung 55 H 6400
Sony 55 W 829
http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/1...lni-twoje-potrzeby-test-otwarty-w-klubie.html
 

rafaell68

Member
W kwestii TV FHD myślę, że coś bym wybrał z wspomnianych przeze mnie i poleconych wyżej.

Rozwińcie tylko moje dywagacje na temat IPS vs VA.

Oraz jak to jest z tymi 4K podanymi przeze mnie : Thomson 55UW9786, Samsung HU6900 ? Bo myślę sobie w ten sposób : 55H6400 kosztuje ok 3.800-4.000 zł a za 4500 zł jest Thomson 55UW9786, za 4800 zł Samsung HU6900, więc albo coś jest z nimi nie tak o czym nie wiem albo po prostu lepiej do nich dopłacić ...
 

atacto

New member
Mamy więc peleton, w którym każdy wymieniony poniżej TV kosztuje ok. 5000zł lub więcej...

Panasonic 55AS650
Philips 55PFS7109
Toshiba 55L7453
Sony KDL55W829


A przed peletonem:
Samsung UE55H6400 - poniżej 4000zł

A teraz spróbujmy opisać za co płacimy w 4 pierwszych modelach 1000zł więcej - toż to 20%! I to przy optymistycznym założeniach.

OK
- Philips ma ciekawostkę w postaci Ambilighta
- Sony pewnie ma nieco lepszy obraz od pozostałych
Może nawet i wszystkie 4 mając NIECO lepszy obraz od pozostałych, chociaż mocno w tą wątpię.

Natomiast Samsung poza ceną bije konkurencję na polu wszechstronności i to okrutnie. Ponadto jest mnóstwo materiału w necie, którym opisuje najdrobniejsze niuanse tego sprzętu. A w cenie mamy przecież jeszcze drugiego pilota. Zresztą - można by dużo tych przewagach pisać.

Generalnie 4 wymienione na początku TV powinny być o 500-700zł tańsze. Może coś by zwojowali, chociaż wg mnie wymieniony Panasonic nie ma żadnej mocnej strony, Philips może się pochwalić ambilightem jako czymś wyjątkowym, Toshiba i Sony - też nie mają mocnego argumentu w swej specyfikacji. To po prostu ogólnie dobry, a może i bdb sprzęt, ALE NIE ZA TAKIE PIENIĄDZE.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
atacto - wiesz, niektórzy lubią mnóstwo bajerów dawanych przez producentów, a niektórzy po prostu stawiają obraz na pierwszym miejscu.
W podobnej cenie możesz kupić wybajerowanego Peugeota 308SW, lub niemal podstawową wersję Volvo V40.
W przypadku Sonego to przede wszystkim świetnie algorytmy płynności obrazu, których nie uświadczymy nigdzie indziej, jakość wykonania sprzętu oraz świetne skalowanie.
Toshiba, to jedyny przedstawiciel telewizorów full led w tym segmencie cenowym, przy okazji także jako jedyny na panelu 10bitowym. Obrazem wyróżnia się, i to nie tylko na półce sklepowej, gdzie wykorzysta sporą jasność.
Philips to rzeczywiście ambilight - kwestia żeby zobaczyć na żywo, bo efekt jest rzeczywiście bardzo ciekawy.

Inną kwestia jest też to, że wszystkie z nich taniej niż na ceneo znajdziesz u Kikiego w sklepie, wystarczy sie na PW odezwać.
 

atacto

New member
@Karpaj - od ponad 20 lat hołduję surowemu podejściu do sprzętu a wszystko zaczęło się od stereo, gdzie wszystko ma być "pure" - po to by odtwarzany dźwięk jak najwierniej oddawał rzeczywistość.

Tak samo mam wybierając TV czy samochód. Co do TV to w życiu przerabiałem wiernie wyłącznie TV Sony i to z przynajmniej średniej półki. Pamiętam np. znakomicie ostatni topowy model CRT, bo go jeszcze pół roku temu miałem. Potem był 40W4000 a 2 lata temu kupiłem 46HX750. I oczywiście widziałem wymieniane w tym wątku TV, jak również wiele czytałem.

I powiem tak - bardzo wiele osób traktuje w Samsungu SMARTA jako coś osobnego. Tymczasem tak naprawdę w dzisiejszym świecie olbrzymią rolę odgrywa soft, czyli programiści, którzy stoją za producentem. Może nawet większą niż hardware, czyli to jakie CPU władowano do TV. Oczywiście tu też nie może być lipy. Więc w takim Samsungu po prostu zaoferowano nie tyle SMART zazwyczaj rozumiany jako funkcjonalność związaną z netem, co zintegrowaną koncepcję użytkowania telewizora, która pozwala na naprawdę wygodne z niego korzystanie. Począwszy od szybkości działania menu i realizacji poleceń, poprzez szeroki wachlarz funkcji a skończywszy na generalnej wygodzie i intuicyjności. W ramach hardware'u dostajemy również świetnego pilota, który nie jest gadżetem.

Właśnie - to co mnie zaskoczyło w Samsungu to czysta użyteczność i absolutnie nie zgodzę się tym, że to sprzęt z dużą dawką gadżetów. Zresztą sam byłem zaskoczony jako gładko "kupiłem" rozwiązania w TV Samsunga. Zero zerkania do instrukcji, śmiesznie krótki czas na konfigurację sprzętu. A np. w takim Sony - mimo posiadania od lat - jak czasem coś chcę zmienić, to się trochę nagłowię. Więc zdradziłem Sony pomimo posiadania w domu 17 urządzeń tej marki. tak na marginesie - to co Sony robi od lat z wszelkimi DiVXami to nieporozumienie, nie wspomnę, że 40W4000 padł po niecałych czterech latach, zaś HX750 w ubiegłym miesiącu stracił 2 kompletne piksele.
Po co więc wydawać o 20% pieniądze na sprzęt, który nawet nie sili się gwarantować np. większej trwałości?

Jeszcze co do obrazu - H6400 wg mnie przewyższa HX750, czyli odpowiednik W805 - wiem, widzę, mam te dwa TV. Czy W829 jest aż o tyle lepszy od 805 by był lepszy od H6400 - mam poważne wątpliwości. A przy cenie o 1000-1200zł wyższej ma dużo gorszą użyteczność na poziomie funkcji, ich obsługi z poziomu softu, jak również z poziomu hardware'u (trzeba dokupić takiego pilota, którego Samsung daje w cenie?). Nadal jest fanem Sony i mam do nich sentyment, ale w ostatnich latach zbyt mało robią by warto było dopłacać za markę.

Podobnie jest z Panasonikiem, który stracił magiczną i mitologiczną otoczkę, którą budowały plazmy - taki rodzaj kultu, który podzielałem mimo tego, że moje oczy należą do tych, które widzą drgania obrazu.

A Philips czy Toshiba to mimo wszystko nisza (Philips, który nie jest TYM Philipsem). Produkty, które z przyczyn ekonomicznych nie mają za sobą takiego kapitału by oferować, to co mogą najwięksi. Widać to chociażby po problemach z softem. Bo niestety TV to dziś tak naprawdę komputer + monitor. Skoro wrzucamy np. mkv-a FHD i gra. Za chwilę zaczynamy się wówczas zastanawiać jak wyprowadzić np audio na zewnątrz - a przecież TV przez lata był raczej sprzętem końcowym zawierającym głównie wejścia.

Tyle refleksji :)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Po części się zgodzę, ale tylko po części.
Jeśli ja miałbym w tym momencie zamiast na moim stanowisku komputerowym, gdzie każdy sprzęcik od początku do końca dobierałem do własnych potrzeb, wymagań, czy to estetycznych, czy to kwestie wydajności, miałbym cokolwiek robić na "komputerze z monitorem" jak to nazwałeś, musiał bym chyba na głowę upaść :D System smart tv samsunga jest niesamowicie ograniczony. I co najgorsze - jest najlepszy spośród systemów smart tv - tj. reszta robi większą kaszankę, niż zrobił by student 3 roku informatyki w miesiąc za parę tysięcy zł. Ale to już kwestia firm, które mają problem żeby naraz wprowadzić wszystko co trzeba, bo przecież kto by co roku kupował nowe modele, jakby nagle weszła wielka rewolucja i wprowadzili by Windowsa do telewizorów.
Mówisz że masz porównanie HX750 do H6400? Ja nie miałem, ale w większości kategorii na "ślepo" rzucił bym zwycięzcę w postaci Soniacza - jednak 200hz matryca to dziś wielka rzadkość, a tamten tv naprawdę dobrze świecił (poza wchodzeniem w róż :D).

Jeszcze inną rzeczą jest to, co już za rok prawdopodobnie będzie na większości smart tv - tj. granie w chmurze. Nie w tetrisa czy pasjansa, a tytuły AAA z dużych konsol. A od tego tylko krok, do wirtualnego pulpitu i pełnego systemu na telewizorach :)
 

atacto

New member
@Karpaj - przeczytaj mój tekst raz jeszcze i wskaż mi moment gdzie wg mnie TV przestaje być TV. Zauważ więc łaskawie, że przykładowy H6400 to nadal TV, tyle że jak na TV przystało z olbrzymią funkcjonalnością, która daje mu cholernie istotną przewagę nad konkurencją. Do tego stopnia, że za taką kasę można o nim rzec... nie jest idealny, ale lepszego nie ma.

Co do HX750 - dla mnie to przedstawiciel ery postTV, niestety jak wiele TV 2014 edition. Nie tego się dziś oczekuje od sprzętu nadal nazywanego TV - czy tego chcemy czy nie. Zwłaszcza, że stać na to przeciętnego Kowalskiego.

W 2006 za jeden z ostatnich modeli CRT w wersji TOP trzeba było zapłacić 6-7k. W 2008 naprawdę niezłe TV w 40 calach kosztowało 4-5k. Tyle samo niezłe kosztowało 46 cali w 2012.

Za 3800 można dziś kupić 55 cali z mega funkcjonalnością. To naprawdę problem dla konkurentów Samsunga. Piszę o tym z niejakim smutkiem bowiem źle to wróży na przyszłość. Tak duża przewaga pachnie niezbyt dobrze w perspektywie najbliższych lat.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Szczęście są prezentacje w domu klienta i tam bez domysłów można wg własnej wrażliwości i upodobać , przy własnym sygnale i warunkach dokładnie sprawdzić telewizor przed zakupem.
Nie każdy chce jeździć Skodą - są tacy którzy zawsze wybiorą VW, Toyotę czy Mazdę. Tak samo jest w telewizorach.
Inne firmy też nie śpią świadczą choćby nagrody ostatnie za jakość.
 

atacto

New member
kiki@ - prezentacje to niewątpliwie szczęście, ale nic to do tej dyskusji nie wnosi, albowiem żaden z opisywanych modeli nie uzyska dzięki temu przewagi. Nie mamy bowiem do czynienia z produktami, które z zasady coś ukrywają i co... wyjdzie w domu Zaryzykowałbym raczej, że zyska pewien produkt, który przewyższa resztę w funkcjonalności :)

Nie chcę być też czepliwy, ale zestawiając Skodę w jednym porównaniu z VW czynisz logiczny błąd - to produkty tego samego koncernu, z zasady inaczej pozycjonowane. Trzymając się jednak porównania warto się zastanowić, która z marek TV jest tą Skodą. I najlepiej poczekać z tą odpowiedzią do prezentacji w domu, a jeszcze lepiej do czasu aż poobcujemy trochę dłużej z każdym z modeli.



Szczęście są prezentacje w domu klienta i tam bez domysłów można wg własnej wrażliwości i upodobać , przy własnym sygnale i warunkach dokładnie sprawdzić telewizor przed zakupem.
Nie każdy chce jeździć Skodą - są tacy którzy zawsze wybiorą VW, Toyotę czy Mazdę. Tak samo jest w telewizorach.
Inne firmy też nie śpią świadczą choćby nagrody ostatnie za jakość.
 
Do góry