55" do 3.000-3.500 dla Netflix 90% & Xbx1 10%

udarr

New member
Witam wszystkich,


Poprzednim razem na tym forum dostałem wartościowe informacje, które pomogły mi w zakupie TCLa, w którym niestety krótko po gwarancji padła płyta główna. Ogólnie z TV byłem bardzo zadowolony zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę ale padł chyba trochę za szybko.. Był to model 55DP660.

To co bym oczekiwał od przyszłego TV w stosunku do tego TCL to lepszy HDR, a najlepiej dużo lepszy bo tam raczej nie było go w ogóle, oraz jeśli to możliwe to jakieś lepsze maskowanie refleksów bo TV stoi przy oknie na południe więc cały dzień jest patelnia, a nie zawsze chcę się zasłaniać i siedzieć jak w piwnicy chociaż tutaj tylko dodam, że 90% czasu TV będzie używany jednak wieczorami więc te refleksy to nie jest jakiś warunek obowiązkowy. Jakość obrazu była dla mnie OK, nie jestem wybredny, na Netflix wszystko wyglądało pięknie, naziemna była katastrofalna ale na szczęście nie oglądam.

Najbardziej denerwowały mnie gwałtowne strzały jasności/ciemności przy przechodzeniu ze scen jasnych na ciemnie i na odwrót. Albo jak w ciemnej scenie pojawił się jakiś rozbłysk typu ognisko. Nie wiem do końca z czym to było związane, może ten HDR więcej szkodził niż pomagał ale fatalnie się to oglądało, grzebałem w ustawieniach local dimming i paru innych ale jakoś nigdy nie pozbyłem się tego efektu na dobre. Nie oglądam sportu. Nie wiem czy 100Hz jest mi potrzebne. Natomiast raz na ruski rok zagram w jakieś samochody na Xbox1, raczej nie planuje nowszych konsol więc HDMI 2.1 też nie jest jakieś konieczne. Dźwięk jest bez znaczenia bo mam jakąś grajbelkę Polka i wystarcza mi ona na tym etapie.

Także podsumowując od najważniejszych: HDR/Netflix > Jasny pokój dzienny > Stara konsola. Repertuar jest raczej z tych filmów mniej widowiskowych, wolałbym naturalność obrazu nad przejaskrawieniem ale pewnie ostatecznie i tak nie zauważę różnicy tak długo jak nie będę mieć obok siebie dwóch TV jednocześnie. Rozmiar 55" niestety nie podlega zmianom. Mogę mniejszy ale raczej nie chcę, większego nie mogę. Budżet też raczej powinien pozostać na ustalonym poziomie a jakby był niższy i spełnił moje podstawowe kryteria to byłoby pięknie.

I powiem szczerze, że mam trochę problem z wyborem bo wychodzi mi, że albo Sony XH90, albo Samsung Q80. Tylko jest coraz większy problem z dostępnością, jak i ceny leciutko przekraczają 3.500zł. Idąc tym tropem zacząłem się zastanawiać, że może mi wystarczy XG lub Q70? A może poczekać na nowości tegoroczne? Tylko one znowu pewnie przekroczą budżet, chyba, że niższe modele okażą się lepsze niż wyższe zeszłoroczne.

Bardzo dziękuję!

Pozdrawiam
Kuba
 
Ostatnia edycja:

12jojko

Banned
Te, które wymieniłeś, to chyba najlepszy wybór w tej cenie, trochę przegapiłeś moment, bo XH90 niedawno było w bardzo dobrych promocjach, może jeszcze jakieś będą. Jest jeszcze 49XH8505, no ale ty chcesz 55". Q70 są przeciętne, Q80 ma zdecydowanie lepszy HDR. Nowe modele będą jakieś 30-40% droższe na początku, dopiero na jesień będą tanieć.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb :
- Sony 55XH90
- LG 55Nano 903
- Philips 55PUS9435

Na nowe kasy Ci nie wystarczy !
Dopłatę dokonasz za syndrom nowości.

Ale jeśli zależy Ci na jakości, to pomyśl na Oled TV . Musiałbyś ciut dozbierać do 4400 zł ale każda złotówka wróci Ci się w uśmiechu na twarzy.
 

udarr

New member
Kiki - tego Philipsa widzę dostępnego za 4tys i wyżej, do tego ma 50hz. W czym się będzie wyróżniać na korzyść spośród innych? A Samsungi odpadają do moich zastosowań? OLED nie będzie za dużo odbijać światła od okna? LG jakoś nie brałem pod uwagę. Mam do tej marki jakieś awersje tylko bez powodu, chyba jest też najtańszy i ma 100hz. Na tle XH90 będzie zauważalnie gorszy? Dzięki za pomoc. Jestem również otwarty na zakup u Ciebie za gotówkę jeśli będzie coś ciekawego.
 

12jojko

Banned
Jako były posiadacz dwóch Philipsów nie polecam ich telewizorów. Oled w twoim przypadku to średni pomysl, bo nie są zbyt jasne, może dopiero te z tego roku będą miały jaśniejszy ekran. Za Sony przemawia wszystko, ładne kolory, dobry procesor, jaśniejszy ekran od Philipsa, oraz podświetlenie FALD, dające wyższy kontrast (Philips ma zwykłe bezpośrednie). Masz grajbelkę, więc średnia jakość dźwięku w Soniakach nie będzie dla ciebie problemem.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Poprzednim razem na tym forum dostałem wartościowe informacje, które pomogły mi w zakupie TCLa, w którym niestety krótko po gwarancji padła płyta główna. Ogólnie z TV byłem bardzo zadowolony zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę ale padł chyba trochę za szybko.. Był to model 55DP660.
Nie naprawiałeś go ? Poszedł na śmietnik historii ? Bo zmieniać TV co 2 lata z powodu tego, że jest po prostu bublem to raczej średnia przyjemność.
 

udarr

New member
Czy to prawda, że XH90 przy źródle 4k wyciąga tylko 60hz? Jak to się ma do Netflix czy XBX1? Przeczytałem właśnie kilka komentarzy na Ceneo, które jednoznacznie mówiły o problemach tego typu. Szczerze mówiąc nie oglądam zwykłej telewizji więc skoro nie będę mieć 120hz na materiałach, które oglądam to może jednak coś innego niż Sony? Zakładając oczywiście, że to prawda. Bardzo przepraszam za podwójny post ale ruch tutaj mały a chciałbym dokonać jakiego zakupu w tygodniu.
 

udarr

New member
Najlepszego ale jednak w tym zakresie 3-3.5 także obawiam się, że muszę iść na pewne ustępstwa. Nie mam też ogromnego ciśnienia, mogę chwilę poczekać jeśliby się miało okazać, że modele 2021 to wielki skok technologiczny i jakieś pierwsze promocje pozwolą mi na zakup. Wstępnie się zdecydowałem na 55XH90 jednak im więcej czytam tym więcej złych opinii spotykam. Tutaj na forum czy na ceneo. Oczywiście nie brakuje też wielu, które stawiają go prawie na równi z OLEDami. Tak jak mówię TV stoi tuż przy wielkim oknie, lustro OLEDa będzie mnie denerwować więc pomijając aspekt cenowy, to już kolejny kamyczek na nie. Jeśli forumowicze uważają, że XH90 to najlepiej wydane ~3500zł jeśli chodzi o 55" to nie pozostaje mi nic innego niż go kupić. Pytanie czy tak jest bo w innym wątku czytałem nawet, że komuś bardziej podpasowała seria XG na IPS jeśli dobrze kojarzę.
 
Do góry